"G-S'y poznają Sudety" - cykl spotkań klubowych w Sudetach

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 12 stycznia 2013, 23:02

hmm powiem krótko sudety są niesamowite
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1421
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 13 stycznia 2013, 0:07

Wiolcia pisze:A ponadto - panna?
No , myślałem , że jak taka młoda to jeszcze panna .... :oops: No szkoda , że tego długiego weekendu nie bierzecie pod uwagę... Jeśli chodzi o mnie to nie ma sprawy , nie wiem tylko jak z Lidą... :(
W każdym razie gdyby ktoś miał problemy z dojazdem na trasie P-ń - Rawicz - Wrocław - i miejsce zbiórki, to proponuję miejsce w samochodzie.
Co prawda , z tego rejonu kraju jest w naszym klubie osób jak na lekarstwo , ale może się jednak ktoś skusi...
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 13 stycznia 2013, 10:20

Mariusz G. pisze:No szkoda , że tego długiego weekendu nie bierzecie pod uwagę...
Mariusz myślałem o tym, ale załatwienie noclegu w tym terminie jest praktycznie niemożliwe. Musiałbym już zaklepać kwaterę i opłacić, druga sprawa to ceny tych noclegów idą o jakieś 50% do góry - "kasa misiu kasa", że zacytuję klasyka.
robson pisze:hmm powiem krótko sudety są niesamowite
:spoko:
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 13 stycznia 2013, 10:35

To, że pomysł jest znakomity mówiłam Ci już, Piotrek :D

Teraz obserwuję, czy jakiś termin umożliwi mi choć jedną taką wyprawę. Mam nadzieję, że najciekawsze ;) będzie na wakacjach :D
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1421
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 13 stycznia 2013, 12:49

PiotrekP pisze:ałatwienie noclegu w tym terminie jest praktycznie niemożliwe. Musiałbym już zaklepać kwaterę i opłacić, druga sprawa to ceny tych noclegów idą o jakieś 50% do góry
Jeśli chodzi o bardziej uczęszczane tereny typu Karkonosze to oczywiście zgoda , ale była przecież mowa o trasach bocznych , mniej znanych , w dni powszednie prawie pustych ... Byłem kiedyś podczas majowego weekendu w Rudawach Janowickich i za wyjątkiem okolic Krzyżnej G., nie widziałem na trasie więcej jak kilku ludków. Myślę też , że termin długiego weekendu daje szansę tym ,którzy w normalnym, zwykłym tygodniu mieliby pewne problemy z uzyskaniem urlopu. Czy też chodzi tylko o to , że akurat w tym czasie idzie ekipa na W. Fatrę i termin koliduje... Ja spróbuję się dostosować do zdania większości , ale martwi mnie trochę ,że akurat sprawa proponowanego terminu nie jest poddawana pod żadną dyskusję.
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 13 stycznia 2013, 13:00

Mariusz G. pisze:ale martwi mnie trochę ,że akurat sprawa proponowanego terminu nie jest poddawana pod żadną dyskusję.
W momencie ukazania się zaproszenia będzie ankieta z terminami. Będzie można zagłosować.
Mariusz G. pisze:w dni powszednie prawie pustych ... Byłem kiedyś podczas majowego weekendu w Rudawach Janowickich i za wyjątkiem okolic Krzyżnej G., nie widziałem na trasie więcej jak kilku ludków.
To jest prawda, ale noclegów nie ma, są zajęte lub ceny wyśrubowane do granic możliwości.
Dżola Ry pisze:Teraz obserwuję, czy jakiś termin umożliwi mi choć jedną taką wyprawę. Mam nadzieję, że najciekawsze będzie na wakacjach
Rudawy planuje w czasie wakacji, pospacerować jest gdzie i wiele ciekawych skałek zobaczyć.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 13 stycznia 2013, 13:21

Jak się GS-om Sudety spodobają to przecież można w przyszłości kontynuować taki pomysł wspólnego odkrywania mniej znanych miejsc. Jakby co to również służę pomocą w ramach swoich możliwości. :)
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1421
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 13 stycznia 2013, 13:22

PiotrekP pisze:noclegów nie ma, są zajęte lub ceny wyśrubowane do granic możliwości.
Piotrek , a może by tak najpierw sprawdzić jakie są możliwości , ceny , itd. To nie zawsze jest tak , że niema i już... My np. podczas długiego weekendu ( Boże Ciało ) znależliśmy w ciemno, z doskoku całkiem przyzwoitą i tanią kwaterę w Międzygórzu. Oczywiście w Karpaczu czy Szklarskiej to pewnie ,że ceny będą jak z kosmosu , ale na bocznych landach to wątpię.
Piotrek , ja niczego nie próbuję narzucać , tylko jakoś się staram w racjonalny sposób uzasadnić własną propozycję. Bo dla nas długi weekend to dzień , a nawet dwa więcej pobytu w górach .
Normalnym jest , że każdy zainteresowany stara się namawiać do takiego terminu jaki jemu akurat najbardziej pasuje , nawet z pewną dozą egoizmu , ale spróbujmy jednak rozważyć obiektywnie wszystkie możliwości...
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 13 stycznia 2013, 13:46

Mariusz ja już sprawdzałem możliwości zakwaterowania w kilku miejscach. Jeśli chodzi o Góry Bystrzyckie i Orlickie, a o tych piszemy to noclegi można znaleźć od 45-150 zł/ osoba. Z długim terminem rezerwacji i najlepiej od 30.04 do 05.05.
Mariusz G. pisze:znależliśmy w ciemno, z doskoku całkiem przyzwoitą i tanią kwaterę w Międzygórzu
To już Masyw Śnieżnika, tam też można spotkać się, ale to już inna sprawa.
Mariusz G. pisze:Normalnym jest , że każdy zainteresowany stara się namawiać do takiego terminu jaki jemu akurat najbardziej pasuje , nawet z pewną dozą egoizmu , ale spróbujmy jednak rozważyć obiektywnie wszystkie możliwości...
Zawsze jestem otwarty na propozycje, jednakże uważam, że termin długiego weekendu jest już mocno oblegany.
Krzysiek Sca pisze:Jakby co to również służę pomocą w ramach swoich możliwości.
Dziękuję, chętnie skorzystamy.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 13 stycznia 2013, 13:51

Może jeszcze jedno, my też wielokrotnie jeździmy w góry i szukamy wieczorem noclegu, ale jest nas dwoje, tu ja tego zrobić nie mogę. Liczę, że na spotkaniu może zjawić się do 20 osób.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 13 stycznia 2013, 20:39

jeżeli chodzi o noclegi w Kaczawskich to dobrą opcją jest chatka Poganka w Grobli - dwa lata temu to był bodajże koszt 100 czy 150 za cały domek. Rezerwacja i płatność u sołtysa...

http://www.paszowice.pl/index.php?optio ... &Itemid=79

warunki chatkowe, czyli wychodek na dworze, obok jest rzeczka, ale prysznica się nie weźmie :D za 30 złotych szło zamówić dodatkowo prąd i za ileś tam drewno do kominka. Ogólnie dobre miejsce lokalizacyjne na zlot (tuż obok jednej wieży i niedaleko wspomnianego rezerwatu Nad Groblą - szlak idzie kilkadziesiąt metrów od chatki), dojazd samochodowy też bezproblemowy :)

chatka jest piętrowa, ze strychem, spokojnie 20 osób się zmieści - a koszty będziecie mieli niskie...
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2013, 20:44 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Małgośka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 151
Rejestracja: 07 marca 2011, 20:53

Post autor: Małgośka » 13 stycznia 2013, 20:44

Bardzo fajny pomysł z tymi spotkaniami klubowymi! Ja poznałam tylko trochę Karkonosze,mam nadzieję,że uda mi się chociaż na takie jedno spotkanie wyrwać i razem z Wami powędrować.Mam trochę daleko :cry: ale czas pokaże.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 14 stycznia 2013, 9:12

Pudelek Dzieki za informację. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1421
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 19 stycznia 2013, 22:47

Żeby odświeżyć temat .... Po pamiętnym zjeżdzie w Karkonoszach , w Samotni , było wielu zainteresowanych zorganizowaniem spotkania tamże . Może by tak i to miejsce wziąść pod uwagę w póżniejszych planach ? Miejsce za......te , no i pianino mają ... Co ty na to Piotrek ?
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 19 stycznia 2013, 23:18

Mariusz G. pisze:Po pamiętnym zjeżdzie w Karkonoszach , w Samotni , było wielu zainteresowanych zorganizowaniem spotkania tamże .
No nie ukrywam, że chętnie zobaczyłbym to miejsce w aurze wiosenno-letniej. Zimą mnie zauroczyło :)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
ODPOWIEDZ