Trochę o Bieszczadach

Bieszczady, urokliwe pasmo leżące w Beskidach. Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, Bieszczadzkiego Parku Narodowego i parków krajobrazowych znajdujących się na terenie Bieszczadów.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 marca 2008, 20:10

Dariusz Meiser pisze:A dla mnie cholernie smutna ta piosenka / wiersz.
Alez Panie Darku, ja nigdzie nie napisałam, że jest wesoła. Napisałam, że jest fajna i ja lubię. Choć tymi dwoma zwrotami trudno ja opiswac a co dopiero wnioskować coś na temat mojego/naszego zdania :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 marca 2008, 20:17

poza tym ona nie jest taka do końca smutna. Bynajmniej wg mnie. Kilka argumentów na poparcie swojego zdania,utwór jest wyznaniem wielkiej miłości. Niby mężczyzna zwracający się do kobiety mówi że ona bedzie z innym szczęśliwsza ale tak naprawde pokazuje swoja wartość pisząc:
Ze mną można tylko
Pójść na wrzosowisko
I zapomnieć wszystko.
Jaka epoka, jaki wiek,
Jaki rok, jaki miesiąc,
jaki dzień
I jaka godzina
Kończy się
A jaka zaczyna.

minimalizuje swoja role do pójścia na wrzosowisko ale jednocześnie pokazuje że przy tym "skromnym" i pozornie "nic nie znaczącym" spacerze mozna zapomniec wszystko. Poprostu być z nim i wtedy nic więcej się nie liczy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 marca 2008, 20:57

Jak ja kocham tą piosenkę... Uwielbiam takie "włóczęgowskie" teksty... Do tego dodałbym:

Myslovitz - Długość dzwięku samotności
Perfekt - Nie płacz Ewka (a zwłaszcza refren)
Golden Life - Oprócz
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 marca 2008, 21:03

wszystkie suuper ale to trzecie...otwiera mi oczy szerzej :)
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 19 marca 2008, 21:07

a oprócz "oprócz" "sen wielkiej góry" butki suflera oraz "pieśn niepokorna"
perfekt" nieiwle ci mogę dać" nie koniecznie górskie ale
2 + 1 "kraina mayo"
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 marca 2008, 21:09

fajne fajne :D
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 19 marca 2008, 21:17

"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 marca 2008, 21:19

Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 19 marca 2008, 21:26

a "w górach jest wszystko co kocham"?słuchaliście? mnie odrazu 'niesie' w góry...
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 marca 2008, 21:36

Do tej mojej listy zapomniałem dodać 4 utwór:

Anita Lipnicka i Varius Manx - Pocałuj noc
Karina pisze:fajne fajne :D
Popieram... :>

Piosenka SDMu od Janka jest bardzo fajna. Za to piosenka od Mosorczyka jakoś tak mnie zasmuciła i przygnębiła, a zwłaszcza ten pierwszy fragment klipu...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 marca 2008, 21:37

maga pisze:a "w górach jest wszystko co kocham"?słuchaliście? mnie odrazu 'niesie' w góry...
Słyszałem, bardzo fajna piosenka... Ja jednak szczerze mówiąc jestem przez nią bardziej niż ciągnięty w Góry, to raczej zaciągany do ogniska lub kominka (bez względu na to czy w Górach, jednak tam najlepiej) ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 marca 2008, 21:42

maga pisze:"w górach jest wszystko co kocham"
przyznam sieszcerze ze posłuchałam sobie teraz i ...przyjemna :D
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 19 marca 2008, 21:43

tego są już 4 płyty tj. "w górach.."
b. lubię alicję majeswską "kocham cię życie "
i edyte geppert ale tytułu zapomniałam chyba "modlitwa"ta jest smutna
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Pete

Post autor: Pete » 19 marca 2008, 21:44

Turystykon pisze:
maga pisze:a "w górach jest wszystko co kocham"?słuchaliście? mnie odrazu 'niesie' w góry...
Słyszałem, bardzo fajna piosenka... Ja jednak szczerze mówiąc jestem przez nią bardziej niż ciągnięty w Góry, to raczej zaciągany do ogniska lub kominka (bez względu na to czy w Górach, jednak tam najlepiej) ;)
madze chodziło raczej o cały zbiór

Hmm... "Jeśli mam się obudzić to tylko w Bieszczadach - gdzie księżyc mieszka w chacie z liści malin..." - to słowa z mojej ulubionej piosenki zespołu Cisza Jak Ta - też należącego do "W górach jest wszystko co kocham" Ale się rozmarzyłem :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 marca 2008, 21:53

pete pisze:madze chodziło raczej o cały zbiór
Jeżeli tak, to powiem szczerze, że nie mam żadnej płyty, ale jak ich kiedyś słuchałem na Rycerzowej, to mi się bardzo spodobały...

Aż mi głupio o tym mówić, smutne wspomnienia mi przychodzą do głowy... ;)
ODPOWIEDZ