Bieszczady - propozycje 1-dniowych wypadów

Bieszczady, urokliwe pasmo leżące w Beskidach. Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, Bieszczadzkiego Parku Narodowego i parków krajobrazowych znajdujących się na terenie Bieszczadów.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Bieszczady - propozycje 1-dniowych wypadów

Post autor: Anonymous » 25 lipca 2009, 13:28

W niedzielę 2 sierpnia wybieram się z rodzinką na 8 dni w Bieszczady :hura: .Będę mieszkał w Myczkowcach.Chciałem Was prosić o propozycje 1dniowych wypadów w wyższe partie tych gór.Nadmieniam że na plecach będę nosił 1.5 rocznego Bartusia więc chcę unikać trudnych tras.Jestem zmotoryzowany więc w grę wchodzą wszystkie bieszczadzkie szlaki :) Będę wdzięczny za każdą podpowiedź :)
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 26 lipca 2009, 21:04

Myślę ,że Tarnica z Wołosatego niebieskim szlakiem jest do wejscia z dzieckiem na plecach, dwa tygodnie temu widziałem tak wchodzacych ludzi, podobnie z Połonina Caryńska od Ustrzyk, w razie jakich problemów możesz zejśc w połowie do Przełęczy Wyżnianskiej lub pociagnąć dalej do Brzegu Górnego, z Wetlińska też nie powinno być problemu, do Chatki Puchatka i w dół. Jedyny warunek do dobra pogoda, i zabezpieczenie przed słoncem jesli będzie grzało, na Połoninie potrafi przypalić.Trasy nie sa specjalnie trudne, miejscami ostre i może być dosyc błotniście jesli bedzie po deszczu, druga sprawa do dosyc spore odleglosci do przejechania do Ustrzyk z Myczkowców bedzie z 60-70 km w jedna strone.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lipca 2009, 9:20

ninik pisze:Myślę ,że Tarnica z Wołosatego niebieskim szlakiem jest do wejscia z dzieckiem na plecach, dwa tygodnie temu widziałem tak wchodzacych ludzi, podobnie z Połonina Caryńska od Ustrzyk, w razie jakich problemów możesz zejśc w połowie do Przełęczy Wyżnianskiej lub pociagnąć dalej do Brzegu Górnego, z Wetlińska też nie powinno być problemu, do Chatki Puchatka i w dół. Jedyny warunek do dobra pogoda, i zabezpieczenie przed słoncem jesli będzie grzało, na Połoninie potrafi przypalić.Trasy nie sa specjalnie trudne, miejscami ostre i może być dosyc błotniście jesli bedzie po deszczu, druga sprawa do dosyc spore odleglosci do przejechania do Ustrzyk z Myczkowców bedzie z 60-70 km w jedna strone.
Bardzo dziękuję za info :) Odległością do Ustrzyk nie martwię się,poznam przynajmniej część Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej,podobno momentami są tam przepiękne odcinki i widoki :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lipca 2009, 9:00

mirkow czy wstępny plan jest na Bieszczady ? tzn. jaki szczyt w jaki dzień ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lipca 2009, 9:24

MORF pisze:mirkow czy wstępny plan jest na Bieszczady ? tzn. jaki szczyt w jaki dzień ?
Dokładnego planu jeszcze nie mam,wiele zależy od pogody oraz mojej rodzinki.Planuję to jako pobyt turystyczno-wypoczynkowy.Chcę przez te 8 dni zrobić przynajmniej 4 wypady w wyższe partie Bieszczad.Resztę dni chcemy sobie poleniuchować nad wodą ;) Jednak,jak pisałem musi dopisać pogoda bo będę chodził z małym dzieckiem na plecach.A jak u Ciebie z planami?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lipca 2009, 17:24

Mam bardzo podobny plan. 3 Dni w górach, 2 dni pozwiedzać okolice jako turysta czyli Cerkwie, bunkry, kościoły, Parki Krajobrazowe.
Anonymous

spotkanie

Post autor: Anonymous » 30 lipca 2009, 10:44

Od 1 sierpnia w Wetlinie spotyka się Klub Miłośników Bieszczad.Z nimi na pewno nie zginiesz.Doradzą i pomogą! :)
Anonymous

Aha!

Post autor: Anonymous » 30 lipca 2009, 10:46

KMB znajdziesz na "NK" ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 lipca 2009, 11:24

jorgus54 pisze:KMB znajdziesz na "NK"
Ok,wielkie dzięki :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 sierpnia 2009, 12:26

(Po ptokach, ale...) szkoda, że nie padła propozycja przejścia ścieżki przyrodniczo-historycznej w Dolinie Górnego Sanu.
mirkow jest zmotoryzowany, więc do parkinu w Bukowcu nie będzie miał problemu z z dojazdem. Tylko należy pamiętać, że w pewnym momencie (nie pamiętam odległości, ale parę kilometrów jazdy jest) kończy się dobry asfalt i jazda dalej polega nie na omijaniu dziur, ale wybieraniu tych najmniejszych.
ODPOWIEDZ