Bieszczady na Tydzień

Bieszczady, urokliwe pasmo leżące w Beskidach. Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, Bieszczadzkiego Parku Narodowego i parków krajobrazowych znajdujących się na terenie Bieszczadów.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Jeszcze o stopie

Post autor: Anonymous » 14 sierpnia 2009, 15:16

W czerwcu już pierwszego dnia złapaliśmy stopa z Lutowisk do Ustrzyk.Drugiego z Ustrzyk do Wołosatego.Tylko to było rano i w dni robocze.Wtedy strażnicy BdPN jeżdżą Ładami z "lufami" podglądać ptaszki,strażnicy SG ścigają mercedesami przemytników, a leśnicy patrolują patrolami stan zalesienia!!! :dresiarz:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 14 sierpnia 2009, 17:26

Fakt, jorgus54 , nie zwróciłam uwagi na termin, we wrześniu i samochodów mało i dzień sporo krótszy więc i szanse mniejsze.

Można ewentualnie problem rozwiązać tak, że jedziecie samochodem rano do Widełek, zostawiacie auto, i łapiecie coś do Wołosatego. W zależności, czy uda Wam się to szybko, czy nie - możecie zmodyfikować trasę.
My czasem robimy tak, że dzielimy się na 2 grupy, króre idą tą samą trasą, ale w przeciwnym kierunku. Na szczycie kierowcy przekazują sobie kluczyki (albo jeśli jest 1 auto - daje kluczyki komuś, kto podjedzie po drugą grupę). No ale wtedy życie towarzyskie jest uboższe :(
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 sierpnia 2009, 22:42

Transport to chyba największy problem :) Jak sprawdzałem połączenia PKP i PKS to ponad 40h poza sezonem na dojazd w 1 stronę, maskara
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 14 sierpnia 2009, 23:28

gruby pisze:Planujemy transport samochodowy, więc będziemy mobilni i nie będziemy mieli (mamy nadzieję) większych problemów z poruszaniem się na miejscu.
Pisałeś tak we wstępie - coś się zmieniło?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2009, 10:23

Słuchajcie JoliR Bieszczdy zna bardzo dobrze.
A tak na marginesie JoluR nadal nie wiem jak te zdjecia wstawiać tu na forum a więc większość wrzyciłem na picasa.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 15 sierpnia 2009, 12:05

Dzięki Manfred, ale prawdziwych specjalistów od Bieszczad jest tu wielu i zebranie opinii wszystkich daje najpełniejszy obraz :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2009, 14:38

Sprawdzaliśmy PKP i PKS, ale nie warto. A wspomniałem o transporcie odnośnie autostopów :)
Anonymous

Dojazd PKS

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2009, 23:03

We wrześniu PKS jeździ w poniedziałki i piątki na trasie Wrocław - Krosno.W Katowicach jest około 00.30, a w Krośnie przed 6.00.Dalej o 6.45 do Lutowisk i dalej stopem.To najszybsze połączenie.Pociągami nie warto sobie zawracać głowy (dłużej i więcej przesiadek, a na końcu i tak zostaje autobus lub stop).Rada JoliR, aby trasę przez Bukowe Berdo zacząć od Widełek jest najlepszym rozwiązaniem.Rano łatwiej coś złapać w tamtą stronę, a popołudniu jest dużo łatwiej dostać się z Wołosatego do Ustrzyk.Tyle, że wejście pod Bukowe Berdo jest długie i mozolne i łatwiej je przejść od Krzemienia.W czerwcu właśnie w tym rejonie o mało nie doszło do tragedii.Grupa z Zabrza była ściągana przez goprowców i helikopter!Trasa Wołosate - Tarnica - Krzemień - Bukowe Berdo - Widełki to 6,5 h moim tempem (tempo szlakowe w/g map to 8 h).Ale w kierunku przeciwnym chyba będzie trudniej.Choć tego nie sprawdziłem. :(
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 15 sierpnia 2009, 23:16

W czerwcu wchodziłam na Bukowe Berdo od Mucznego. Krótkie i łatwe wejście, byłoby dobre dla Grubego, o ile jakimś cudem złapałby z rana stopa na to odludzie (poza sezonem - na wakacjach jest tam całkiem spory ruch) :)
Anonymous

13 - 20 wrzesień w Ustrzykach Górnych

Post autor: Anonymous » 11 września 2009, 12:04

Wyjeżdżamy w niedzielę rano.Noclagi u Pani Danuty Kowalczyk ("Pod Szerokim Wierchem") w Ustrzykach.Mamy zamiar dodończyć czerwcowy wypad.Będziemy się kręcić po całych wysokich Bieszczadach.Trrnica, Bukowe Berdo, Połoniny, Rabie Skała, Kremenaros, Jasło, Smerek.Do zobaczenia na szlaku! :hura:
Awatar użytkownika
zagatka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 266
Rejestracja: 26 sierpnia 2009, 10:59

Post autor: zagatka » 11 września 2009, 14:38

w tamtym roku byłam w Ustrzykach Górnych we wrześniu, spaliśmy na plebani u księdza ;) jest tam ośrodek, płaciliśmy 20 zł za dobę, warunki bardzo fajne, kilka pryszniców na piętro, dobrze wyposażona kuchnia turystyczna, można uważyć ciepłą strawę po wędrówce :P
to numer na plebanię: (013) 461-06-62 polecam kwaterę :)

co do połączeń to jechalismy autobusem Kraków-> Sanok-> Ustrzyki Górne
ale potem się okazało, ze jest bus bezpośredni z Krakowa do Ustrzyk ;) numer na busa: 605635521 (widzę, że Gruby jest z BB więc do Krakowa blisko:)) kosztuje chyba 40-45 zł

a moje doświadczenie z jazdy stopem, to w Bieszczadach są jacyś inni ludzie, bo nigdzie tak chętnie nie zabierają turystów jak tam ;) my, choć wracalismy z zabłoconymi nogami, to i tak się zatrzymywali ;) nie pamiętam, zeby z transportem był problem, choć był to wrzesień i niewielki ruch ;> z Sudetów mam zupełnie inne doświadczenia :)
Bieszczadzkie Anioły, Anioły Bieszczadzkie...
...gdy skrzydłem cię dotkną, już jesteś ich bratem.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 września 2009, 19:57

zagatka przydatne informacje:) my akurat jedziemy samochodem więc jesteśmy mobilni, bo chcemy również odwiedzić kilka innych miejsc, nie tylko okolice Ustrzyk G.
do zobaczenia na szlaku!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 listopada 2012, 12:50

tez uwazam ze tydzien to troche malo, bieszczady sa piekne i potrzebujemy troche wiecej czasu zeby je poznac
ODPOWIEDZ