Grudniowa Tarnica i okolice.

Bieszczady, urokliwe pasmo leżące w Beskidach. Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, Bieszczadzkiego Parku Narodowego i parków krajobrazowych znajdujących się na terenie Bieszczadów.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Grudniowa Tarnica i okolice.

Post autor: Anonymous » 22 grudnia 2009, 8:43

Skoro już ustaliliśmy kwestie Beskidzko - Bieszczadzkie mam pytanie o szczegóły ;)
Wybieram się za tydzień w Bieszczady na 2 dni. Pierwszego mam w planie zahaczyć o Połoninę Wetlińską tak na rozgrzewką i potem zadekować się w Wołosatem. Następny dzień to wejście na Tarnicę niebieskim szlakiem a potem na około czerwonym przez Halicz do Wołosatego.
Czy mógłby ktoś podzielić się ze mną informacjami dotyczącymi tych szlaków w zimowych warunkach? Wszelkie szczegóły mile widziane :)
Chatkę Puchatka miałem okazję odwiedzić na początku marca tego roku ale okolice Tarnicy jak zresztą większość Bieszczadów są dla mnie białą plamą :zoboc:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 22 grudnia 2009, 9:20

W zimie byłam na Połoninie Wetlińskiej i Caryńskiej, a tę trasę przechodziłam tylko w bezśnieżnych porach roku, więc wiele Ci nie podpowiem, ale jedną uwagę mam. Otóż, jeśli w Bieszczadach istnieje jakieś zagrożenie lawinowe, to przede wszystkim na tej trasie. Przy zejściu z Tarnicy w stronę Krzemienia i potem, gdy trawersuje się jego zbocze, aby dojść do Halicza.
Sprawdź więc jakie będą warunki przed wyjściem w tę trasę
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 grudnia 2009, 19:05

Dzięki, wezmę to pod uwagę. Może ktoś jeszcze... na razie zapowiada się halny co mi się średnio podoba :(
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 grudnia 2009, 0:36

Nikt nie byl na Tarnicy w zimie... :(
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 grudnia 2009, 0:50

Nikt nie byl na Tarnicy w zimie... :(
Ja byłem. Co konkretnie Cie interesuje.
ODPOWIEDZ