Okolice Olchowiec

Bieszczady, urokliwe pasmo leżące w Beskidach. Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, Bieszczadzkiego Parku Narodowego i parków krajobrazowych znajdujących się na terenie Bieszczadów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Okolice Olchowiec

Post autor: Ptoszek » 06 czerwca 2010, 15:33

Witam Forumowiczów, mam pytanie moja znajoma ma domek w miejscowości Olchowiec i zamierzam się tam wybrać, i chwiałbym się dowiedzieć co w tych okolicach jest wartego do zwiedzenia. Jakieś szczyty w okolicy itp, z dojazdem nie będzie problemu bo będę samochodem osobowym. Bardzo bym prosił o pomoc. Pobyt tam przewiduje do 5 dni, a nie chciał bym się nudzić siedząc i pic browarka :P, browarek po dniu spędzonym w terenie :D
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 07 czerwca 2010, 22:51

Olchowiec leży niedaleko Bukowaca, w którym wiele lat spędzaliśmy wakacje. Chodziliśmy w tym rejonie doliną Sanu. Wyjście z Rajskiego, po drodze nieistniejące wsie Tworylne, Krywe (prawym brzegiem w górę Sanu) lub na punkt widokowy na zakole Sanu i wieś Tworylne (lewym brzegiem w górę Sanu).

Można dojść do Zatwarnicy, gdzie pensjonat prowadzi Pani Tosia - mamy z nią związane bardzo miłe wspomnienia :)

W pobliżu Olchowca jest pasmo Otrytu, jedno z najdzikszych miejsc w Bieszczadach z siedliskami niedźwiedzia. Niestety nie byliśmy tu, bo bardziej nas zawsze kusiły łyse szczyty. Ale trochę żałujemy i może kiedyś nadrobimy :).

Zazwyczaj jednak jechaliśmy w wysokie Bieszczady, czyli okolice Ustrzyk Górnych, Cisnej, Wetliny i chodziliśmy po wszystkich łysych szczytach.

Wart polecenia jest też szlak do Grobu Hrabiny, Sianek, żródeł Sanu.
Doris

Post autor: Doris » 09 czerwca 2010, 20:41

Jola R Twoja wiedza jest imponująca :)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 09 czerwca 2010, 23:27

Doris 
Doris pisze:Jola R Twoja wiedza jest imponująca
No co Ty, Dorotko :oops: .
Miło jest zaimponić tymi 7 informacjami, które się posiada :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 10 czerwca 2010, 7:49

Bardzo Ci Jolu dziękuje za pomoc, nigdy w tych terenach nie byłem (Bieszczady), chce tam w tym roku zacząć na rozruch a później plany mam na Taterki: Rysy, Wrota Chałbińskiego, Orla, i kilka szczytów Tatr Zachodnich
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
ODPOWIEDZ