Warte zobaczenia w Bieszczadach

Bieszczady, urokliwe pasmo leżące w Beskidach. Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, Bieszczadzkiego Parku Narodowego i parków krajobrazowych znajdujących się na terenie Bieszczadów.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Warte zobaczenia w Bieszczadach

Post autor: Anonymous » 11 czerwca 2010, 12:26

Mam pytanko do osób które oprócz wędrówek górskich po Połoninach zwiedzają również praktycznie Bieszczadzkie rewiry.
Myślę tu nad ciekawymi miejscami do odwiedzenia, ostatnio szukając takie miejsca dowiedziałem się np. o Jaskini pod szczytem Tarnicy, czy niesamowicie wyglądającymi ruinami klasztoru w Zagórzu, jeśli macie takie miejsca i polecacie je zobaczyć to piszcie śmiało ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 czerwca 2010, 15:57

Zajrzyj na ta stronę, tam trochę pisze o takich rzeczach. Jak ja zaczynałem się szwendać po Bieszczadach to korzystałem głownie z tej strony:

http://twojebieszczady.pl/
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 11 czerwca 2010, 17:48

Moje ulubione miejsca (oprócz połonin) to wycieczka do Grobu Hrabiny (Sianek, źródeł Sanu)

Poza tym to, co napisałam ostatnio w innym dziale:
Jola R pisze:doliną Sanu. Wyjście z Rajskiego, po drodze nieistniejące wsie Tworylne, Krywe (prawym brzegiem w górę Sanu) lub na punkt widokowy na zakole Sanu i wieś Tworylne (lewym brzegiem w górę Sanu). Można dojść do Zatwarnicy, gdzie pensjonat prowadzi Pani Tosia - mamy z nią związane bardzo miłe wspomnienia
Z takich bardziej miejskich wycieczek - w Lesku i Baligrodzie kirkuty, w Sanoku skansen i muzeum Beksińskiego, w Solinie elektrownia (wycieczka niezbyt porywająca, prawdziwe wrażenie zrobiły na nas jednak ogromne "dziury" dylatacyjne w tamie), ponadto cerkiew w Łopience, której odnawianie od ruin do stanu obecnego obserwowaliśmy wiele lat.

I urokliwe kościółki, których nie znam, a jedynie o nich czytałam. Osobiście najlepiej znam piękny i pięknie położony kościółek w Górzance. Kilka lat temu na początku mszy ksiądz przywitał nas tam spod ołtarza, zapytał skąd jesteśmy - poczuliśmy się jak serdecznie oczekiwani goście. A podczas nabożeństwa na chórze grasowały rysie, o czym spokojnie poinformowali nas - zaniepokojonych odgłosami - nasi sąsiedzi :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 11 czerwca 2010, 17:49

Aaa, kościólek w Średniej Wsi też znam - godny polecenia!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 grudnia 2010, 20:05

A jakieś ciekawe, warte zobaczenia miejsca za naszą granicą?
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 10 grudnia 2010, 15:02

jarek13 pisze:A jakieś ciekawe, warte zobaczenia miejsca za naszą granicą?
Wszystko jedno, za którą?
Ostatnio zmieniony 10 września 2013, 15:38 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 lutego 2011, 18:48

w Bieszczadach jest sporo do zobaczenia: cerkwie - uzytkowane, i te opuszczone. Same cerkwiska w opusczonych miejscach dostarczaja wielu realnych i tych wyobrażeniowych (aby nie napisac wirtualnych) wrazeń. Nie same, powszechnie ekslorowane miejsca, sa warte wycieczki. Z krotkiego refleksu to polecam Sokoliki Gorskie (dla mnie bardzo osobiste) i opuszczoną cerkiewkę w Kotowie k/Birczy czy w tamtych okolicach... polecam, ale prawde mowiac, nikogo nie chcialbym tam spotkać, bo to miejsca dość prawie osobiste:)

Dla zainteresowanych cerkwiami, ich historią, lokalizacją polecam (google) - ich urok (np. odlegle i ukryte Bystre czy popularny Hoszów) jest swoisty i niepowtarzalny:) A jednoczesnie mozna sporo pospacerować i pozbyć się kcal ;) BEZ FORSOWANIA:)
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 21 stycznia 2014, 18:38

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc tu mała ciekawostka:
http://aukcje.wosp.org.pl/straz-granicz ... ch-i918573
m.in. udział w patrolu Straży Granicznej w miejsca niedostępne dla zwykłego turysty: rejony od Przełęczy Bukowskiej do Źródeł Sanu
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2014, 5:27

Ale mam problemy z zalogowaniem się na Wasze forum.
Miejsc godnych polecenia jest multum. Lubicie wędrować więc polecam Wam Choceń, miejsce prawie nieznane aczkolwiek bardzo interesujące. W ogóle całe pasmo Chryszczatej i Wołosania. Teren nieistniejących wsi jest prawie zupełnie nieznany, a szkoda. Tu mamy multum atrakcji: ścieżka Berehy Górne - jedno z dwóch miejsc, gdzie możemy po BdPN wędrować pozaszlakowo, Tarnawa tu ścieżka Tarnawa -Dżwiniacz ze szczególnym uwzględnieniem pomostów na torfowiskach wysokich (dzieci obowiązkowo) i zagroda żubrów w Mucznem. No i Caryńskie znane chociażby z Koliby. LP powołały Leśny Kompleks Promocyjny "Lasy Bieszczadzkie" Nadleśnictwo Stuposiany rozdaje mapę Ruthenusa obejmującą Bieszczady Wysokie za darmo. Sprawdziliśmy to już na forach, wysyłają, tylko należy najpierw poprosić meilowo. Wiosną polecam Krutyjówkę która zaczyna się w zagrodzie żubrów http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... &Itemid=73
Zresztą na naszej stronie jest ciut o atrakcjach. Z tych nowości polecam ścieżki na Dwerniku Kamieniu, jest ich już 5, są bardziej lub mniej atrakcyjne ale wszystkie godne aby je złazić wąchając wszystko dookoła, wierzcie mi na słowo - miśki nieźle śmierdzą. LP Baligród z kolei udostępniły Korbanię - trasa Bukowiec-Łopienka, przed Łopienką teraz jest super parking i to bezpłatny. Zejście z Łopienki na Tyskową jest poprawione gdyż nowy właściciel ziemi nie był zbyt gościnny. A i w ramach tego samego projektu zrobili nowe schrony na Hyrczy, Korbani, Łopience, schrony to zbyt mało powiedziane, one są ful wypas. A w Rabem też zmiany, remont bazy studenckiej. Polecam i Koziniec, w ogóle całe okolice Jeziora Myczkowieckiego.
Ktoś rzucił link do strony Piotra, polecam, ale i polecam tę z podpisu. Ukradłam nawet relację Trotyla z Bieszczadów na naszą stronę, mam nadzieję, że mi nie oberwie się. Rewanż mam odłożony, za taką relację należy się nagroda :P - kilka dobrych map czeka.
Mamy i świeżynkę, ma 5 dób i prawie 1000 osób rozsiadło się przy bieszczadzkim nowym ognisku, na nową naszą zabaweczkę zapraszam tu https://www.facebook.com/grupabieszczady A i nowe ciekawe wydawnictwa mają parki krajobrazowe województwa małopolskiego- w Tarnowie można dostać mapy wszystkich za darmo, można też wysyłać meila a mają listownie przekazać. W sumie to nie Bieszczady ale warto wiedzieć, że istnieje taka możliwość.
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 14 lutego 2014, 9:39

lucyna pisze:Ale mam problemy z zalogowaniem się na Wasze forum.
Taaa... :kukacz:
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2014, 14:05

Nie wiem co w sumie jest z tym logowaniem. Nie pamiętam hasła, więc wpisuję wszystkie jakie mam i nie zawsze na pierwszej kolejce kończy się. Teraz tez. Hasło pamiętałam, bo rano logowałam się, ale dopiero za trzecim razem zaskoczyło. Po ostatecznym kliknięciu wskakuje mi od nowa rameczka z nikiem i hasłem. Może to być też kwestia mego internetu, działa mi fatalnie, mam komórkowy na 1 kreskę orange i deszcz za oknem.

Edit Królik: lucyna ten post to chyba nie w tym temacie. Ale nie chce mi się przenosić. Na przyszłość takie posty pisz o odpowiednim temacie
Awatar użytkownika
trotyl
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 384
Rejestracja: 02 czerwca 2012, 20:26

Post autor: trotyl » 14 lutego 2014, 18:58

Ale jaja,moja relacja na innym forum.Kto by się spodziewał...w końcu raz się do czegoś przydałem :lol:
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 listopada 2014, 16:27

Wszystkim, którym znudziło się szlajanie po górach, polecam zwierzyniec w Lisznej k. Cisnej i ośrodek Caritas w Myczkowcach z Ogrodem Biblijnym, stadniną koni i mini-zoo :)
anna496
Turysta
Turysta
Posty: 12
Rejestracja: 16 września 2022, 13:33

Re: Warte zobaczenia w Bieszczadach

Post autor: anna496 » 30 stycznia 2024, 21:13

Z mniej oczywistych atrakcji w Bieszczadach polecam grotę w Rosolinie. Dość odludne i tajemnicze miejsce. Ciekawa droga tam do niej prowadzi, trochę tak na przełaj i może dlatego tak podoba mi się to miejsce...
Gdy myślę o kilku ostatnich wypadach, mam przed oczami wyłącznie
ODPOWIEDZ