Pole namiotowe

Bieszczady, urokliwe pasmo leżące w Beskidach. Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, Bieszczadzkiego Parku Narodowego i parków krajobrazowych znajdujących się na terenie Bieszczadów.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Pole namiotowe

Post autor: Anonymous » 30 lipca 2010, 1:52

Witam,

chciałbym się dowiedzieć jakie pole namiotowe mogę znaleźć w okolicach Wetliny czy Ustrzyk Górnych bądź to w jakiejś innej miejscowości, która prowadzi na szlaki na Tarnicę i inne ciekawe ścieżki ;)

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6289
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 30 lipca 2010, 9:31

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 30 lipca 2010, 12:28

Dziś wyjeżdżam na weekend z przyczepą do Ustrzyk, będę szukać czegoś na miejscu. Jeśli znajdę coś ciekawego dam znać po powrocie :)

W necie znalazłam to:
http://www.twojebieszczady.pl/noclegi/n_ug.php

Na polu namiotowym PTTK w Ustrzykach strasznie drogo. Wiem, że namioty stoją zawsze w Wołosatem koło schroniska - tam jest dość tanio, moje dzieci często tam nocowały.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 04 sierpnia 2010, 22:30

Jola R pisze:Dziś wyjeżdżam na weekend z przyczepą do Ustrzyk
Wróciłam, ale nic konkretnego niestety nie wiem. W piątek przyjechaliśmy do Ustrzyk już po zmierzchu i poszliśmy zapytać tu:

Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny im. Jana Pawła II
tel. (013) 461-06-62

Obiekt całoroczny (biały budynek obok kościoła)
48 miejsc w pok. 2, 3, 4, 5 i 6-osobowych.

Przyjęli nas, ale namiotów nigdy nie przyjmują podobno :(
W sobotę od rana do wieczora byłam na szlakach, w niedzielę jechaliśmy z przyczepą, nie było jak stawać i pytać.
Namioty stały wokół hotelu w Mucznem, ale stamtąd jest wejście tylko na szlak na Bukowe Berdo, ewentualnie do Sianek (Grób Hrabiny, Źródła Sanu). Widać nawet na tym zdjęciu: http://picasaweb.google.com/jolaryd1/Bi ... 1583802002

W Wołosatem (wejście na szlak na Tarnicę) stoją namioty wokół schroniska. Tu widać http://picasaweb.google.com/jolaryd1/Bi ... 1198782098

Na pewno jest też pole namiotowe w Ustrzykach i w Wetlinie.
Awatar użytkownika
bikmen
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 106
Rejestracja: 10 lipca 2008, 10:02

Post autor: bikmen » 13 sierpnia 2010, 22:47

Kilka lat temu, byliśmy w Bieszczadach pod namiotem. Poza terenem parku biwakowaliśmy na dziko. Jeden biwak mieliśmy pod schroniskiem pod Małą Rawką, ale to była "kompletna katastrofa" :). W Wołosatem poszliśmy "po prośbie" do harcerzy, i od tego czasu, jak biwakujemy i jesteśmy w pobliżu obozu harcerskiego, staramy się rozbić obok namiot.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 grudnia 2010, 20:25

Chyba chodziło bardziej o polecenie jakiegoś dobrego pola namiotowego. Myślę że pytająca umie posługiwać się wyszukiwarką. ;-)
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 22 grudnia 2010, 9:30

jarrybegood jak na myślącą osobę miło się przywitałeś jako nowa osoba na forum.
Zapraszam do:
viewtopic.php?t=4135
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Anonymous

Na dziko pod namiot

Post autor: Anonymous » 07 lipca 2012, 21:19

Cześć wszystkim!

Planuję samotnie wybrać się pod namiot w Bieszczady na dziko (wiem, że jest to nielegalne - posprzątam po sobie, mam małą jedynkę i nie robię ognisk). Prawdopodobnie będzie to zachodni Otryt, ale planuję ogólnie tryb koczowniczy. Co noc inne miejsce. Z daleka od schronisk. Wiem, że w sezonie jest mnóstwo turystów. Wie ktoś, gdzie można się rozbić na odludziu?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 07 lipca 2012, 23:04

Uważaj na dzikie zwierzęta! :kukacz:
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lipca 2012, 8:31

Będę uważał. W razie czego - było miło :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 lipca 2012, 8:31

Nie wiem czy to jest nadal aktualne, umknął mi ten wątek. Nielegalnie nie radzę, mimo tego, że sama preferuję ten rodzaj rozbijania się. ;) Mamy zakaz, poza tym Otryt jest nadal zamieszkały przez dzikie zwierzaki, po co im wchodzić do sypialni. Są miejsca odludne, gdzie możesz się rozbić a zgodą właściciela. Pierwsze z brzegu do Serednie Małe, drugie to Krywe u Tośki, Otryt masz w zasięgu ręki. Ostatnio odkryłam coś pięknego, poza Bieszczadami, ale klimat bieszczadzki sprzed lat i widoki takoż, cisza i spokój. Jest nawet wiata. To arłamowskie połoniny, wyglądają tak http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=156 Miejsce do biwakowania idealne, mimo iż jest to dzika przyroda okolic projektowanego Turnickiego Parku Narodowego.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2012, 11:08

lucyna
Byłem w Bieszczadach, dziękuję za odpowiedź.
Co do Arłamowskich Połonin, to - sądząc po zdjęciach - są przepiękne. Na pewno tam pojadę, tylko nie wiem jeszcze kiedy. Może przed samą zimą. Co do wiaty - mogłabyś napisać mi na privie, gdzie ona dokładnie jest? Byłbym wdzięczny :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 października 2012, 14:06

Ja bym się bała mówiąc szczerze, zwłaszcza w pojedynkę.

Nie chodzi mi nawet o same zwierzęta, ale od razu mam przed oczami sceny z amerykańskich filmów, seriali, czy książek ;)

Inna sprawa, że to świetna przygoda, trochę adrenaliny i masa wspomnień.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6289
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 października 2012, 21:44

Nicki Witam i zapraszam do Działu "Przedstaw się... "
taka forumowa tradycja :spoko:
Aha, i wyciąłem z podpisu link do komercyjnej strony, czyli reklamę :spoko:
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 20 maja 2013, 19:27

Poszukuję dobrych i spokojnych pól namiotowych na trasie Wetlina-Ustrzyki Górne-Wołosate (nawet poza tą trasą) co dobrego zaproponujecie ?
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
ODPOWIEDZ