Pole namiotowe

Bieszczady, urokliwe pasmo leżące w Beskidach. Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, Bieszczadzkiego Parku Narodowego i parków krajobrazowych znajdujących się na terenie Bieszczadów.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 czerwca 2013, 17:35

Jest w Berehach Górnych, ponoć naprawdę dobre. Park wybudował tam nawet toalety i natryski. Lasy Państwowe wzdłuż Sanu postawiły fajne wiaty, są miejsca biwakowe, chyba można tam nocować, jedna jest zaraz za miejscem, gdzie Wołosaty wpada do Sanu, a drugie w Stuposianach.
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 11 czerwca 2013, 23:33

Na stronie Parku Narodowego są cenniki z korzystania z parkingów i wiat,nawet po 10/15 zeta za dzień,czy to jeszcze aktualne i siedzą tak kasjerzy??? http://www.bdpn.pl/index.php?option=com ... Itemid=131
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 czerwca 2013, 21:51

Nie znam cennika, powinien być aktualny. Na pewno są czynne punkty kasowe.
Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 03 sierpnia 2013, 8:59

Właśnie wróciłem z Bieszczad, na w/w polu PTTK-owskim w Ustrzykach Górnych byłem rozbity. Ogólnie spoko płaciłem 16 zł za dobę ze zniżką PTTK (2 zł :) ) z tym, że byłem bez auta za które też kasują. Woda ciepła przez całą dobę, umywalnie ok, wrzątek 50 gr, do dyspozycji kuchenka elektr. 1 palnikowa i miejsce na ognisko. Na miejscu bar, piwo 5 zł. Czysto i spokojnie tłoku nie było. W Ustrzykach Górnych naprzeciwko strażnicy straży granicznej jest jeszcze prywatne pole namiotowe gdzie jest trochę taniej i nie kasują za auta. Warunki ponoć nie złe ale osobiście tam nie nocowałem. Później nocowałem na polu namiotowym w Cisnej. Pole nazywa się Tramp (mają też domki) i jest uroczo położone nad rzeką i tuż za przystankiem kolejki wąskotorowej Cisna. Blisko do centrum :) i do boiska Orlik. Płaciłem 8 zł za pobyt z tym, że za wrzątek i ładowanie komórki itp po 50 gr, ciepły prysznic 4 zł ( zimny za darmo) lub w rzece. No i płaci się chyba też za auto. Również czysto i spokojnie. Na polu duża wiata z ławami i stołami oraz ogniskiem które gospodarz rozpala o godz 20 i można sobie usmażyć i upiec co się chce. Na miejscu również można kupić posiłki. Poza tym Cisna jest bardzo dobrą bazą wypadową wszędzie w Bieszczady. www.bieszczadytramp.pl I nie sugeruj się zdjęciem na stronie na polu które jest duże było ze 20 namiotów.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2013, 6:36

O Trampie słyszę i czytam bardzo dobre opinie. Na naszych grupach na facebooku non stop Koledzy wrzucają nowe zdjęcia, z samego pola i z imprez, które tam odbywają się. To tam jest słynna ostatnimi czasy impreza Natchnieni Bieszczadem. W Wetlinie jest nowe prywatne schronisko, prowadzi je Niedźwiedź Ostrowski. O schronisku non stop słyszę same ochy i echy, Niedźwiedź także pozwala się rozbić na Piotrowej Polanie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 listopada 2014, 16:51

W Dwerniku jest jakieś pole namiotowe nad strumykiem (czynne od kwietnia do października) i w Komańczy przy schronisku (jest tam możliwość korzystania z łazienki z ciepłą wodą).
ODPOWIEDZ