pytanie o dojazd

Bieszczady, urokliwe pasmo leżące w Beskidach. Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, Bieszczadzkiego Parku Narodowego i parków krajobrazowych znajdujących się na terenie Bieszczadów.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

pytanie o dojazd

Post autor: Anonymous » 11 lipca 2011, 17:26

Hej, jak najprościej się dostać z Bielska białej do Wołosate lub Ustrzyki?
Dzięki.
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 11 lipca 2011, 23:01

Jak samochodem to przez Żywiec do Suchej a dalej cały czas DK28. Jak komunikacją publiczną to nie wiem.
--->>>flickr<<<---
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lipca 2011, 23:05

otóż to samochodzikiem łatwo.co do pks do Sanoka i potem jakoś dotrzeć do Ustrzyk ale razem to wychodzi 10 godzin trasy.

Czy ktoś jakoś jechał w tamte rejony komunikacja pks pkp czy bus?
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 11 lipca 2011, 23:16

jest też autobus ,jakoś po 10-tej,do Krosna a potem dalej do Ustrzyk ale to już musisz znaleźć rozkład bo nie pamiętam już o której to był odjazd.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lipca 2011, 9:18

Sam w tym roku zamierzam jechać w bieszczady i z tego wiem, że z Krakowa jeżdżą busy, google Ci to powie :)
http://www.sanbus.sanok24.pl/pl/11
Awatar użytkownika
migotka
Turysta
Turysta
Posty: 54
Rejestracja: 22 czerwca 2010, 19:12

Post autor: migotka » 12 lipca 2011, 10:56

tylko uważajcie na te rozkładowy internetowe bo...w tamtym roku jak jechałam na zjazd w Biesy to z tego co miałam wydrukowane ok 5 połączeń do Wawy okazało się,że tylko jedno jest 100%!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lipca 2011, 11:03

Dobrze migotko  , że zwróciłaś uwagę, ja zapomniałem dodać, że jak już będę dopinał wyjazd to poprzez telefon się dopytam jak one jeżdżą.
Awatar użytkownika
migotka
Turysta
Turysta
Posty: 54
Rejestracja: 22 czerwca 2010, 19:12

Post autor: migotka » 12 lipca 2011, 11:10

Z Wawy wyjeżdżałam jakoś koło 20stej, w Sanoku 2h czekania (o 5 rano) na kolejny autobus, który nie wiadomo było tez na 100% czy będzie bo to linie prywatne...niestety czasem panie w informacji tez mają błędne info... na temat pkp i pks mogę książkę napisać..
Laynn weźcie sobie zapas czasowy na powrót...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lipca 2011, 11:16

O pkp to nie chce mi się pisać...
Akurat jak będę jechał to w pierwszym z dwu tygodniowego urlopu, więc zapas będzie.
Ostatnie odwiedziny bieszczad to autem (wyprawa trwała 24h - z wejściem na połoninę wetlimską) i stopem. I właśnie powrót okazał się przełatwy...dwa auta do Krakowa, a potem to już sekunda busem.
Awatar użytkownika
migotka
Turysta
Turysta
Posty: 54
Rejestracja: 22 czerwca 2010, 19:12

Post autor: migotka » 12 lipca 2011, 11:54

ja tam cykor jestem i sama na stopa się nie piszę :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lipca 2011, 13:02

Szczerze to już parę dobrych lat nie łapałem nic... Wiesz miałem kolegę co to chłop miał ok stu kilo żywej wagi a kierowca go za kolano łapał :lol: :lol: i szybko zwiał pod byle pretekstem z tej okazji :D , choć generalnie to z facetem raczej bezpiecznie.
Awatar użytkownika
migotka
Turysta
Turysta
Posty: 54
Rejestracja: 22 czerwca 2010, 19:12

Post autor: migotka » 12 lipca 2011, 14:36

laynn pisze:Wiesz miałem kolegę co to chłop miał ok stu kilo żywej wagi a kierowca go za kolano łapał :lol: :lol: i szybko zwiał pod byle pretekstem z tej okazji :D
no wiesz..niektóre chłopy wolą chłopów :)
laynn pisze:choć generalnie to z facetem raczej bezpiecznie.
czy ja wiem :d ok, koniec OT :)
Paweld

Post autor: Paweld » 24 lipca 2011, 0:44

Jest bus z Katowic do Ustrzyk Górnych
http://www.bus-inter.pl/rozkladKU.php
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 września 2012, 9:06

a jak wygląda w Bieszczadach sama komunikacja - poza sezonem mam na myśli początek października. baza wypadowa Ustrzyki Górne, albo Wetlina. ( planowane wejście na Rawki i obie połoniny We & Ca, gniazdo Tarnicy.
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 26 września 2012, 9:50

W Bieszczadach kursuje Veolia ich rozkład jazdy z wybranej miejscowości możesz znaleźć na stronie: http://www.veolia-transport.pl

W sezonie jeździ dużo busów, w październiku będzie ich zdecydowanie mniej, ale na pewno można będzie je znaleźć (w ostateczności tel. do busiarza będzie wisiał na witrynie sklepu). Jeśli jedziecie w kilka osób można umówić się na telefon i bus podjedzie pod kwaterę i/lub zejście ze szlaku.
Z moich obserwacji wynika, że w tamtym rejonie łatwiej o stopa niż gdzie indziej, jednak to zawsze loteria (zwaszcza wieczorem!)
Koniecznie napiszcie po powrocie jak się mają jesienne kolorki!
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
ODPOWIEDZ