Picasa Web Albums

Fotografia jest dla wielu osób nieodłącznym elementem górskich wędrówek. Tu rozmawiamy o sprzęcie, zdjęciach, technikach fotografowania oraz programach i sposobach obróbki zdjęć, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem fotograficznym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 16 października 2013, 21:13

Jolu, trzeba zmienić opcje w ustawieniach Google, tak jak napisał Red-Angel:
Red-Angel pisze:w ustawieniach trzeba odznaczyć opcje: Autokorekta i Autoefekty
Obrazek

I od tego czasu wszystkie nowo wgrane zdjęcia nie będą miały już wprowadzanych poprawek.

A w celu przywrócenia oryginalnej wersji zdjęć już zepsutych (poprawionych) nalezy otworzyć zdjęcie i z menu odznaczyć:
Obrazek


Swoją drogą nie wiem co za idiota wpadł na to, że to może być komuś przydatne :shock:
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 16 października 2013, 21:17

tidżej pisze:trzeba zmienić opcje w ustawieniach Google,
Tomku, ale to działa w tylko w G+, a my póki co "ręcami i nogoma" trzymamy się Picasaweb.
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 16 października 2013, 21:31

Dżola Ry pisze:Robert, zrobiłam dokładnie tak, jak napisałeś, ale nie działa! :zly: :cry:
Teraz to ja już o tym wiem. Wcześniej zdawało u mnie egzamin, ale ostatnio było coraz gorzej z tym ich poprawianiem zdjęć. Dlatego też przeszedłem na G+. Tylko co z tego jak mi teraz odechciewa się wrzucać zdjęcia do galerii :(

Wydaje mi się, że niedługo do każdego posiadacza galerii na Picasie przyjdzie wiadomość, że tego, a tego dnia usługa Picasa Web Albums zostanie całkowicie wyłączona.
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 16 października 2013, 21:45

Zrzęda pisze:ale to działa w tylko w G+
Fakt. Nie znalazłem możliwości wyłączenia autokorekty w PicasaWebAlbum (bez G+).

Są w necie różne opisy, np. chwilowe przejście na G+, wyłączenie autokorekty i odłączenie od G+, tylko że to mogą być rozwiązania działające chwilowo lub już niedziałające, tak jak to, o którym pisał Robert :(
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 16 października 2013, 21:49

Robert J pisze:Teraz to ja już o tym wiem. Wcześniej zdawało u mnie egzamin, ale ostatnio było coraz gorzej z tym ich poprawianiem zdjęć.
tidżej pisze:Nie znalazłem możliwości wyłączenia autokorekty w PicasaWebAlbum (bez G+).
Też szukałam, próbowałam zamieszczać bez użycia programu Picasa3 (zawsze go dotychczas używałam), ale nic nie działa.
Od kilku dni biorę ich na przetrzymanie, codziennie sprawdzam, jak jest i liczę na to, że się
opamiętają w końcu! (naiwniaczka! :zoboc: )
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 17 października 2013, 0:32

z tego co zauważyłem, to największy problem jest ze zdjęciami nocnymi, w przypadku dziennych to autokorekta nie jest specjalnie widoczna (albo ja jej nie widzę).

Znalazłem na to łopatologiczny sposób - w programie (np. Picasa 3) sztucznie na nocnym zdjęciu zwiększam cienie, a potem program wrzuca to w stanie bardzo podobnym do oryginalnego. Jest to taka droga na okrągło, ale póki co nic lepszego nie wymyśliłem, a przenosić jeszcze nie chcę (choć zdaję sobie sprawę, że to chyba kiedyś nieuknione, jeśli się chce zachować swoje zbiory w sieci)

Przykład z najnowszej galerii: to jest zdjęcie sztucznie podkręcone:
Obrazek

a to dwa zdjęcia, które (...) najpierw podkręcił, ale potem wrzuciłem w wersji z cieniami (między całą trójką było kilka minut różnicy, więc w naturze niebo było tak samo ciemne):
Obrazek

Obrazek

zdjęcia nie są rozjaśnione, ale ciut ciemniejsze od oryginału - bo je ścieniowałem. Być może program nie robi autokorekty w przypadkach, gdy sami coś w zdjęciu przerabiamy?

PS>a jak się wrzuca zdjęcia na G+? Jest inny program czy można dalej Picasą 3 lub czymś podobnym? Faktem jest, że jeśli w G+ wyłączą opcję przełączenia widoku na Picasaweb to nawet chyba nie ma sensu się przenosić, bo zdjęcia ładują mi się tak długo i wygląda to tak paskudnie, że się odechciewa oglądać.
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 17 października 2013, 1:37

Pudelek pisze:a jak się wrzuca zdjęcia na G+? Jest inny program czy można dalej Picasą 3 lub czymś podobnym?
Można za pomocą Picasy. Ja jednak od zawsze wykorzystuję możliwość przesyłania plików przez funkcjonalność strony: 'Pobierz' lub 'Pobierz pliki' (wskazuje się pliki z dysku do istniejącego lub nowego albumu).
Pudelek pisze:Faktem jest, że jeśli w G+ wyłączą opcję przełączenia widoku na Picasaweb to nawet chyba nie ma sensu się przenosić, bo zdjęcia ładują mi się tak długo i wygląda to tak paskudnie, że się odechciewa oglądać.
Też tak myślę. Nie podoba mi się nowy sposób przeglądania zdjęć i zawsze przełączam widok na 'stary' z picasaweb. Choć już nie zawsze jest taka możliwość :oczynoela:
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 17 października 2013, 6:59

Pudelek pisze:Być może program nie robi autokorekty w przypadkach, gdy sami coś w zdjęciu przerabiamy?
Niestety, wtedy również robi :( Z moich marnych doświadczeń wynika, że najgorsze efekty wychodzą na zdjęciach nieba, chmur czy większych jasnych przestrzeni. Rozjaśnianie to jedno, ale wtedy dochodzi jeszcze paskudne ziarno :|
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1055
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 17 października 2013, 8:12

Dżola Ry pisze:codziennie sprawdzam, jak jest i liczę na to, że się
opamiętają w końcu!
Ja u siebie zauważyłem to od 3 lipca, zadałem pytanie na support google i otrzymałem odpowiedź, że tylko przejście do G+ umożliwia wyłączenie "poprawiania". Przeszedłem, bo cóż mi pozostało. Możemy se protestować, a i tak zrobią co będą chcieli.
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 17 października 2013, 10:14

No ale po przejściu na G+ ja dalej przeglądam zdjęcia z poziomu Picasy więc dla mnie to nie problem.

Natomiast autokorekta była nie do zaakceptowania. U mnie zmieniała zdjęcia totalnie.
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 17 października 2013, 11:27

tidżej pisze:Ja jednak od zawsze wykorzystuję możliwość przesyłania plików przez funkcjonalność strony: 'Pobierz' lub 'Pobierz pliki' (wskazuje się pliki z dysku do istniejącego lub nowego albumu).
ja kiedyś tak robiłem, ale przez program jest, według mnie, lepiej - mogę dokonać drobnych korekt (np. jak zdjęcie jest krzywe) i łatwiej mi zaznaczyć zdjęcia, bo nie wrzucam masowo, ale tylko wybrane

tidżej pisze:Nie podoba mi się nowy sposób przeglądania zdjęć i zawsze przełączam widok na 'stary' z picasaweb. Choć już nie zawsze jest taka możliwość
to jest właśnie dziwne - być może w G+ trzeba coś zaznaczyć, aby była taka możliwość oglądania własnych galerii przez innych

Zrzęda pisze: Rozjaśnianie to jedno, ale wtedy dochodzi jeszcze paskudne ziarno :|
ziarno jest właśnie od rozjaśniania - siłą rzeczy, jeśli się coś podkręca to ziarno musi wyjść

adrians_osw pisze:No ale po przejściu na G+ ja dalej przeglądam zdjęcia z poziomu Picasy więc dla mnie to nie problem.
na razie, bo Picasa nadal istnieje - jak ją zlikwidują, to nie wiadomo czy nie zlikwidują takiej możliwości, bo przecież czarne ramki G+ są takie słodziutkie :zly:

teraz ludzie przechodzą na G+ a za 2 lata okaże się, że trzeba będzie przejść na coś jeszcze bardziej gównianego, które jeszcze lepiej będzie wiedzieć od nas, co jest dla zdjęć najlepsze.
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 17 października 2013, 18:37

Pudelek pisze:Być może program nie robi autokorekty w przypadkach, gdy sami coś w zdjęciu przerabiamy?
Robi :zly:

Pudelek pisze:Znalazłem na to łopatologiczny sposób - w programie (np. Picasa 3) sztucznie na nocnym zdjęciu zwiększam cienie, a potem program wrzuca to w stanie bardzo podobnym do oryginalnego.
Dzięki Pudelek - dobre i to! Skorzystałam z tego sposobu przy najbardziej zmasakrowanych zdjęciach! Ale nie nie stać mnie na poprawę większości zdjęć - to nie na moją cierpliwość tak przyciemniać i sprawdzać, czy dobre, czy jeszcze za jasne, a może już za ciemne?

Tracę zapał do tworzenia albumów :(
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 17 października 2013, 21:28

Dżola Ry pisze:Robi
tych dwóch przyciemnionych nie ruszał, zobaczymy co będzie z innymi
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 18 października 2013, 11:11

A może jest coś innego, podobnego do Picasy?
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 18 października 2013, 11:28

No właśnie, ja też już wiele razy się zastanawiałam, patrzyłam na flickr, ale tam nie da się chyba tworzyć takich albumów jak w picassie i są też chyba jakieś ograniczenia, co do ilości przesyłanych zdjęć...
Może słyszał ktoś, gdzie można sobie zbierać swoje albumy ?
Też już mnie denerwuje to ingerowanie w jakość zdjęć, moje są płaskie i przejaskrawione :zly:
ODPOWIEDZ