Picasa Web Albums

Fotografia jest dla wielu osób nieodłącznym elementem górskich wędrówek. Tu rozmawiamy o sprzęcie, zdjęciach, technikach fotografowania oraz programach i sposobach obróbki zdjęć, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem fotograficznym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 01 września 2014, 0:08

Po przejściu na g+ możesz wyłączyć autokorektę i nowe dodawane zdjęcia zdjęcia będą 'normalne'.
Dla zdjęć, które już masz w albumie możesz wyłączyć autokorektę.
Kiedyś trzeba było robić to dla każdego zdjęcia oddzielnie, a teraz - jak zauważyłem - możesz zrobić to dla całych albumów.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 01 września 2014, 0:17

Ja Ci się nie spodoba G+ to zawsze będziesz mogła usunąć konto, i wrócić do zwykłej Picasy. Zdjęcia pozostaną na swoim miejscu. Również te dodane na koncie G+. Jedynie komentarze z G+ zostaną skasowane.

Reszta tak jak pisze Tomek.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 01 września 2014, 0:23

tidżej pisze:Dla zdjęć, które już masz w albumie możesz wyłączyć autokorektę.
Znaczy - będę mogła, jak przejdę i zdjęcia wrócą wtedy do postaci z mojego komputera, tak? Chcę się upewnić, że myślimy o tym samym.
Bo ja mam wyłączoną autokorektę na picasie (sprawdziłam to wielokrotnie, nawet dziś), a oni je i tak zmieniają.

A jak wyłączę po przejściu, to wtedy rzeczywiście zadziała również na te wcześniej dodane, tak? :kukacz:

Sorry, że Was tak gnębię, ale to poważny krok :kukacz: :8p: :lol:
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 01 września 2014, 1:13

Dżola Ry pisze:A jak wyłączę po przejściu, to wtedy rzeczywiście zadziała również na te wcześniej dodane, tak?
Tak, ale będziesz musiała to zrobić dla każdego albumu oddzielnie.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1055
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 01 września 2014, 7:44

Jolu, tak, zadziała na te poprzednie... tylko trzeba będzie dla starych zdjęć jeszcze tą autokorektę "odklikać"
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 01 września 2014, 16:28

Dzięki, Panowie, za to co dotychczas, ale będę Was jeszcze nękać chyba... :kukacz: ;)


Włączyłam tego G plusa, ale zżarło mi wszystkie komentarze :cry: :cry:
Bardzo mi szkoda, byłam do nich przywiązana, często były pomocne.

Czy to jest reguła, że się je traci, czy też może nie odznaczyłam czegoś, co by mi je zachowało?

Czy można je odzyskać?

Poza tym drażni mnie to, że po obejrzeniu zdjęć w albumie, żeby znów wrócić do widoku wszystkich albumów, trzeba iść okrężną drogą, przez profil, zdjęcia, do albumów... Można sprawniej? (Choć ten problem jest akurat najmniejszy i nie wiem, czy wart tłumaczenia pisemnego :roll: )

To, czego bardziej potrzebuję to informacji, czy mam wpływ na sortowanie albumów. Ułożyły mi się w kolejności dodawania i nie mogę (a zdecydowanie chcę) tego zmienić. Już sama nie wiem, gdzie jeszcze mogłabym szukać?...

Na moją krytyczną opinię może rzutować mój bardzo niechętny stosunek do "+", ale zdecydowanie mi się on nie podoba.
Picasa służyła do publikacji zdjęć i to był cel.
G+ to społeczność, a możliwość publikacji zdjęć jest tylko dodatkiem do aktywności na wzór facebooka. To stwarza wiele komplikacji...

Czy może mi ktoś wskazać jakieś zalety tego G+, żebym mogła choć trochę go polubić? Jestem otwarta na ich dostrzeżenie, bo ciężko tak należeć do czegoś, w czym widzę głównie wady :/
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 02 września 2014, 7:33

Dżola Ry pisze:Czy to jest reguła, że się je traci, czy też może nie odznaczyłam czegoś, co by mi je zachowało?
To nieregularna reguła :kukacz:

Googlowcy piszą tak:
Zanim poddasz migracji konto Picasa Web Albums, musimy uprzedzić, że to narzędzie przenosi Twoje istniejące zdjęcia, filmy, komentarze, oznaczenia ulubionych i obserwatorów na nowe konto.
ale...
Komentarze: podczas przenoszenia zdjęć mogą zostać utracone niektóre dodane do nich komentarze.
Niestety wielokrotnie przekonałem się, że nie można być pewnym działania programistów Google. To co działa dziś, może nie działać jutro i odwrotnie. Tak to jest z molochami.
Dżola Ry pisze:Czy można je odzyskać?
W G+ nie. Istnieje szansa, że się pojawią po ewentualnym powrocie do PWA.
Dżola Ry pisze:Można sprawniej?
Patrz menu: Więcej/Albumy
Można też korzystać ze starego widoku PWA. Po kilku sekundach po otwarciu listy albumów wyświetla się komunikat (cytuję z pamięci) Kliknij tutaj w celu przejścia do widoku Picasa Web Album. Tam nawigacja odbywa się 'po staremu'.
Dżola Ry pisze:czy mam wpływ na sortowanie albumów
We właściwościach albumu jest pole Data. Domyślnie wstawiana jest tam data utworzenia albumu. Można ją zmienić i w ten sposób wpłynąć na sortowanie albumów. Ja ustawiam zawsze datę wydarzenia, którego zdjęcia dotyczą.
Same zdjęcia w albumie można też sortować (patrz przycisk Organizuj)
Dżola Ry pisze:Czy może mi ktoś wskazać jakieś zalety tego G+
Znam inne bardziej obiecujące portale społecznościowe :P
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
aaig
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 529
Rejestracja: 08 lutego 2012, 13:19

Post autor: aaig » 02 września 2014, 13:01

Dżola Ry pisze:Czy może mi ktoś wskazać jakieś zalety tego G+, żebym mogła choć trochę go polubić? Jestem otwarta na ich dostrzeżenie, bo ciężko tak należeć do czegoś, w czym widzę głównie wady
no ja tu jestem Jolu, jaaa :jupi:
też nie traktuję tego gieplusa jako "społeczność", mam tam maila po prostu, no i fotki można WSPÓLNE wyprawowe oglądać i podziwiać i zadziwiać się... :shock:
Dżola Ry pisze:W ramach eksperymentu założyłam sobie konto na G+
i tym mnie zmotywowałaś...chyba wrzucę w końcu albumik z naszego wakacyjnego szwicerlandu - a mam kilka fotek z Tobą w roli przewodniej ;)
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Post autor: olo23333 » 02 września 2014, 13:20

to jeszcze ja zapytam - czy można przy wrzucaniu zdjęć z g+ na fora zmniejszyć ich wielkość - standardowo jak kopiuje link to zdjęcie jest mega rozmiarów a nie wiem gdzie wybrać np rozdzielczość 800p
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 02 września 2014, 13:29

olo23333 pisze:czy można przy wrzucaniu zdjęć z g+ na fora zmniejszyć ich wielkość
Pod tym LINKiem masz pełny opis. Zmniejszanie linkowanych zdjęć (w tym z G+) jest też opisane.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 02 września 2014, 16:21

tidżej pisze:W G+ nie. Istnieje szansa, że się pojawią po ewentualnym powrocie do PWA.
Sprawdziłam (kilka wyrywkowo) - są tam.

Mało tego! Zdaje się, że dokonałam pewnego odkrycia! Eureka! Eureka! :lol: :jupi:

Otóż (muszę to sprawdzić, żeby wiedzieć na bank, ale jestem prawie pewna) - po wyświetleniu albumów na G+ odznaczam autokorektę, po czym przechodzę na stary widok picasy i tej korekty nie ma!!! I są komentarze! :jupi:

Czyli wszystko mam, tak jak lubiłam, a zdjęcia wyglądają po ludzku :D
tidżej pisze:We właściwościach albumu jest pole Data. Domyślnie wstawiana jest tam data utworzenia albumu.
Co prawda nie znalazłam miejsca, gdzie byłoby napisane "właściwości albumu", ale data albumu jest właściwa. Nie wiem jednak dlaczego albumy ze Szwajcarii ustawiają mi się jako pierwsze, potem są różne inne (zeszłoroczne, archiwalne, aktualne i in.) w przypadkowej kolejności.
tidżej pisze:Same zdjęcia w albumie można też sortować (patrz przycisk Organizuj)
Tak, to widziałam od początku :)

Dzięki wielkie Tomek!

tidżej pisze:Znam inne bardziej obiecujące portale społecznościowe :P
To już działa? :oczynoela:
Proszę o link!
aaig pisze:no ja tu jestem Jolu, jaaa :jupi:
No proszę! Jeden argument tylko, a jaki mocny od razu!!! Witaj Aniu :przytul:

aaig pisze:i tym mnie zmotywowałaś...chyba wrzucę w końcu albumik z naszego wakacyjnego szwicerlandu - a mam kilka fotek z Tobą w roli przewodniej
Najwyższy czas! Najwyższy! :no:
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 02 września 2014, 16:30

Dżola Ry pisze:po wyświetleniu albumów na G+ odznaczam autokorektę, po czym przechodzę na stary widok picasy i tej korekty nie ma!!!
Tak miało być przecież :)
Dżola Ry pisze:I są komentarze!
Nieprzewidziane są wyniki działań programistów Googla. Czasem potrafią zaskoczyć pozytywnie :)
Dżola Ry pisze:Co prawda nie znalazłam miejsca, gdzie byłoby napisane "właściwości albumu"
Na 'starym widoku' wchodzisz do albumu, dalej menu: Czynności/Właściwości albumu
Dżola Ry pisze:w przypadkowej kolejności
Sprawdź daty we właściwościach jw.
Dżola Ry pisze:To już działa?
Lada tydzień :D Poza działalnością hobbystyczną muszę jeszcze pracować :zoboc:
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 02 września 2014, 16:43

Co do sortowania zobacz jeszcze co masz ustawione na 'starym widoku' w zakładce Moje zdjęcia. Po prawej stronie nad albumami jest lista 'Sortuj według:' (Data albumu, Data przesłania, Tytuł albumu)
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 02 września 2014, 16:48

tidżej pisze:Tak miało być przecież :)
Wcale, że nie :8p:
Nikt tego nigdzie nie napisał, ani nie powiedział. Wszyscy mówili o wyłączeniu autokorekty w picasa.
To ja dzięki swojej ciężkiej pracy i bystrości umysłu doszłam do tego i proszę mi tu mojej eureki nie odbierać! :zly:

(no dobra... może i czegoś nie zrozumiałam?... :/)
tidżej pisze:Na 'starym widoku' wchodzisz do albumu, dalej menu: Czynności/Właściwości albumu
Tomek, na starym widoku to wszystko wiem, mam obcykane. I na starym widoku jest wszystko w porządeczku jak należy! Wszystkie moje pytania dotyczą nowego wyglądu, w G+. W nowym wyglądzie albumy są w innej kolejności niż w starym i tego nie potrafię zmienić (na razie ;))

Nie wiem, czy te moje dociekania komuś mogą się przydać, czy przynudzam niepotrzebnie :hmmm:

Może zacznę Cię nękać, Tomek, na pw... ;)
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1055
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 02 września 2014, 17:00

A klikając w takiego linka od razu wchodzi się w "stary widok": https://picasaweb.google.com/lh/myphotos?noredirect=1

Jeżeli chodzi o sortowanie albumów w G+ to potwierdzam, że zmiana daty albumu we właściwościach nie ma wpływu na sortowanie :(
ODPOWIEDZ