Gdzie złożyć skargę?

W tym dziale rozmawiamy o schroniskach. omówicie tu między innymi stan i wygodę w schroniskach. Zdobędziecie aktualne cenniki, dowiecie się o jedzeniu i problemach przy rezerwacji noclegów i opiszecie tu swoje schroniskowe przeżycia. To miejsce również o beskidzkich chatkach i bacówkach. Tu polecamy schroniska innym forumowiczom przed wypadem w góry.

Moderatorzy: Grochu, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 08 stycznia 2011, 12:04

Jestem tego zdania co tom-pi4
tom-pi4 pisze:że warto by było tymi sytuacjami się zainteresować i może zrobić jakąś wspólna akcję z ludźmi z "branży", bo dla mnie jest to chore
Tomek.P ciekawe co by powiedział gdybyś zasugerował że koleżanka skręciła nogę i po ciemku nie chcecie ryzykować zejścia.
Poza tym kuchnia turystyczna na Szyndzielni jest wydzielonym pomieszczeniem i jest własnie dla turystów a nie dla świątecznych gości :zly:

I pytanie czy powaływałeś sie na regulamin pttk.
Czy pan z którym rozmawiałeś był kulturalny czy gburowaty.
Czy to był kierownik schroniska bo jak nie, to chcesz rozmawiać właśnie z nim.
Jeżeli nie było informacji na drzwiach schroniska że jest zamkniete to proszę wezwać policje aby mi nakazała opuszczenie miejsca w którym mam prawo przebywać zgodnie z regulaminem pttk (bo przecież byliście już w środku)
PiotrekP pisze:ale trzeba pisać i nagłaśniać takie sytuacje, przeciesz oni są dla nas, a nie na odwrót.
_________________
:spoko:
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Post autor: Tomek.P » 16 stycznia 2011, 20:16

Pytanie czy powaływałeś sie na regulamin pttk.

Powołałem się tylko na 6 punkt regulaminu PTTKu ("Turyście, który nie ma możliwości bezpiecznego dotarcia do innego..."). Dostałem odpowiedź, że w schronisku obowiązuje także jakiś regulamin hotelów, który zabrania udzielania miejsc na glebie, gdyż może to być niebezpieczne :oczynoela:

Czy pan z którym rozmawiałeś był kulturalny czy gburowaty.

Do uprzejmych to on nie należał... Drugi przymiotnik bardziej pasuje do tego pana.... Można zrozumieć, że miał urwanie głowy z imprezą sylwestrową i że był zabiegany, ale to nie znaczy, iż może łamać regulamin PTTKu i podawać nam fałszywe informacje o schronisku młodzieżowym.
Wydaje mi się, że rozmawiałem z nim też, gdy niecały rok temu (w marcu) chciałem nocować w schr. na Szyndzielni. Był tam wtedy zlot PTTKowców i także spotkałem się z dość niemiłą odmową dostania noclegu (jako, że było jeszcze jasno udałem się do schr. pod Klimczokiem).

Czy to był kierownik schroniska bo jak nie, to chcesz rozmawiać właśnie z nim.

Chyba był to kierownik (aczkolwiek nie jestem tego pewien).


Cóż, jak teraz myślę o całej sprawie, to trochę żałuję: że wcześniej nie znałem całego regulaminu PTTK (np. 1 punktu), że tak łatwo odpuściliśmy po dostaniu informacji o rzekomym schronisku, że po prostu nie wyciągneliśmy kartki by spisać cała sytuację i zażądać podpisu od kierownika schronisku, by mieć wszystko czarno na białym. Ale człowiek całe życie się uczy...

Dodam tylko, że dostałem maila od Zarządu Majątku PTTK, iż cała sprawa została przekazana spółce Schroniska i Hotele PTTK "Karpaty" sp. z o.o. w Nowym Sączu i że to oni są zobowiązaniu wyjaśnić mi zaistniałą sytuacje.

EDIT:
PiotrekP oczywiście. Jak tylko dostanę od nich maila, to dam znać w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2011, 12:41 przez Tomek.P, łącznie zmieniany 1 raz.
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

http://tomaszplaszczyk.pl/
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 17 stycznia 2011, 9:36

Tomek.P pisze:Dodam tylko, że dostałem maila od Zarządu Majątku PTTK, iż cała sprawa została przekazana spółce Schroniska i Hotele PTTK "Karpaty" sp. z o.o. w Nowym Sączu i że to oni są zobowiązaniu wyjaśnić mi zaistniałą sytuacje.
Jak dostaniesz jakąś informację to napisz, tego tak zostawić niemożna.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 stycznia 2011, 15:21

Dokładnie! Nie można tego tak zostawić :/ Makabra...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 stycznia 2011, 19:25

Co prawda, to już prawie cztery lata, ale mnie spotkała podobna sytuacja w Schronisku na Starych Wierchach. Gwoli ścisłości, od tamtego momentu zmienili się dzierżawcy więc proszę obecnych nie utożsamiać z w/w zajściem...
Ps., w tym przypadku pisałem do Zarządu, a odpowiedzi dostałem dwie:
http://www.beskidzkie.fora.pl/schronisk ... y,731.html

1
"Szanowny Panie,



W nawiązaniu do otrzymanej skargi na funkcjonowanie schroniska PTTK na Starych Wierchach w Gorcach, bardzo przepraszam za zachowanie moich współpracowników.

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Sprawę wyjaśniam, o podjętych decyzjach powiadomię w najbliższym terminie.



Prezes Zarządu

Jerzy Kalarus

Schroniska i Hotele PTTK „Karpaty” Sp. z o.o."

2
" Szanowni Panowie,



W nawiązaniu do korespondencji z czerwca br uprzejmie zawiadamiam, że wobec poprawy funkcjonowania schroniska PTTK na Starych Wierchach zdecydowałem się cofnąć warunkowo wypowiedzenie umowy łączącej nas z jego dotychczasowym Gospodarzem a właściwie Gospodynią. Będziemy dalej przyglądać się pracy tego obiektu i jego kierownictwa, w przypadku negatywnych sygnałów do sprawy powrócimy.



Łączę pozdrowienia, Jerzy Kalarus, PTTK „Karpaty” "
No i najwidoczniej "do sprawy powrócili" gdyż nastąpiła, nie wiem nawet czy dwukrotna, zmiana dzierżawców :D
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 21 stycznia 2011, 9:01

ecowarrior pisze:"Szanowny Panie,
W nawiązaniu do otrzymanej skargi na funkcjonowanie schroniska PTTK na Starych Wierchach w Gorcach, bardzo przepraszam za zachowanie moich współpracowników.
Dziękuję za zwrócenie uwagi. Sprawę wyjaśniam, o podjętych decyzjach powiadomię w najbliższym terminie.
Prezes Zarządu

Jerzy Kalarus
To mi przypomina taki skecz z Kabaretu Dudek. Pan Jan Kobuszewski czytał odpowiedzi na wpisy do "Książki życzeń i zażaleń". Na każdy wpis odpowiedź była taka sama.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 stycznia 2011, 9:07

heh, coś na zasadzie "kopiuj-wklej". Z tym, że jak mówię, w tym przypadku, ostatecznie, doszło do zmiany dzierżawców. Kropla do kropli i garnuszek się przelał...
ODPOWIEDZ