Zygmuntówka i Bogdan.

W tym dziale rozmawiamy o schroniskach. omówicie tu między innymi stan i wygodę w schroniskach. Zdobędziecie aktualne cenniki, dowiecie się o jedzeniu i problemach przy rezerwacji noclegów i opiszecie tu swoje schroniskowe przeżycia. To miejsce również o beskidzkich chatkach i bacówkach. Tu polecamy schroniska innym forumowiczom przed wypadem w góry.

Moderatorzy: Grochu, PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Zygmuntówka i Bogdan.

Post autor: Anonymous » 24 marca 2012, 20:15

Czy ktoś wie jak wygląda sprawa dzierżawy Zygmuntówki? Bogdan przedłużył umowę najmu?
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 24 marca 2012, 20:25

sam jestem ciekaw, ale mam złe przeczucia...
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 maja 2012, 22:01

Właśnie wróciłem z Sowich. Kilka Info :

- Aron nie żyje (ten pies co miał 19 lat). Najsmutniejsze jest to że nie umarł ze starości tylko potrącił go Babol (ten co na dole ma
Bukową Chatę) [*] [*] [*] Jest pochowany obok Zygmuntówki
- Gusia i Boguś schronisko prowadzą do 15 lipca br. Na ich miejsce przychodzi dwóch facetów jako spółka. Jeden z nich to bardzo dobry znajomy Bogdana ale ona sam nie wróży im długiej przyszłości "pokona ich pierwsza zima"
- Długo rozmawiałem z Gusią i widzę że serce jej się kraja że podjeli taką decyzję.

Jak dla mnie przemija kolejna górska legenda [*]. Nie znam innego schroniska gdzie można było zjeść jajecznice z jaja schroniskowych kur, zasmakować domowych pierogów autorstwa Bogusia i tak miło zostać przyjętym przez gospodarzy. Wiem że kaloryfery tam się walą, łóżka trzeszczą a wszędzie unosi się zapach zwierząt ale to właśnie jest to!

Wszystkich chętnych którzy chcą jeszcze odwiedzić Zygmuntówkę przed 15 lipca prosił bym o kontakt. Specjalnie jeszcze nie żegnałem się z Bogdanem i Gusią żeby wrócić przed ich wyjazdem...

Obrazek
ARON [*] [*] [*] [*]
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 16 maja 2012, 0:38

Halszka_b Ty masz 26 lat, a ja pamiętam Zygmuntówkę sprzed 27-28 lat, gdy byłem tam z obozem wędrownym...
Halszka_b pisze:górska legenda
tak Halszka_b dla mnie też to jedna z tych górskich legend...
Halszka_b pisze:Wszystkich chętnych którzy chcą jeszcze odwiedzić Zygmuntówkę przed 15 lipca prosił bym o kontakt.
Spróbuję wygospodarować czas :spoko:
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 16 maja 2012, 8:38

Trzeba będzie tam zawitać jak najszybciej, coś musimy sklecić. To już chyba jedna z ostatnich takich miejsc w Sudetach.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 16 maja 2012, 9:59

Halszka_b pisze:- Długo rozmawiałem z Gusią i widzę że serce jej się kraja że podjeli taką decyzję.
Bogdanowi rok temu serce też się krajało. Z tego co mówił, to oni po prostu już nie wyrabiali - ale przecież można w schronisku zatrudnić dodatkowe osoby, jak w innych - w Zygmuntówce nigdy takich nie było, więc w dwie osoby to musiałoby być zbyt ciężko... chyba, że to nie był główny powód odejścia, ale już wtedy tego nie drążyliśmy
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 16 maja 2012, 18:56

Halszka_b pisze:Nie znam innego schroniska gdzie można było zjeść jajecznice z jaja schroniskowych kur, zasmakować domowych pierogów autorstwa Bogusia i tak miło zostać przyjętym przez gospodarzy.
szkoda że taki klimat przeminie ,dobrze było choć jeden raz odwiedzić to wspaniałe miejsce i sprzyjającą atmosferę panującą w tym schronisku
ODPOWIEDZ