2014 - .... GEOSTRADA SUDECKA

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 08 maja 2014, 17:31

spacerowicz pisze:Mówilim Waści że na Frydlant to najlepiej ze starymi Germanami ruszać - oni mało żwawi więc obrazów więcej naonaczyć się da.
Frydlant i okolice są do powtórki, więc nic się nie martw.
osobne czołobitności dla Panny Julki kierujem.
Julka grzecznie Państwu dziękuje. :)
Adrspachu nie komentujem - Pan żeś chyba flagelantem został...
A uchowaj Boże. Bo jak wcześniej napisałem:
A mnie to bawiło :)
spacerowicz pisze:Bielmem nam oczy chyba zaszły bo eskapady z dnia czwartego maja nijak uwidzieć nie możem. Albo ten szatański wynalazek komputerem zwany szwankuje..
Jesteśmy już w dziale "Sudety..." a nie "Relacje..."
spacerowicz pisze:Pan wyjaśni publicznie w Łaskawości Swojej meritum GEOSTRADY a będziem ukontentowani...
Tu jest wszystko. Miłej lektury. :)
http://www.geostrada.eu/download.html
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 08 maja 2014, 17:35

Pomezaniac pisze:zawsze dziwię się takim zdjęciom Śnieżki, jak byłem kiedyś to tylko mgła otaczała i wspominam tak jakbym wchodził na nią jakimś tunelem, a tu przecież tak przestronnie jest :) Fajnie byłoby wrócić tam.
Dla mnie Śnieżka zawsze była łaskawa. Ale ja blisko mam i mogę wybrać "pogodną" :) pogodę na wizytę na Śnieżce.
Wszystko piękne i przyznam się, że Śnieżki z tej strony też nie widziałem. 1 maja byłem z żoną w Czechach w Opoćnie, piękny zamek i miasteczko, dobra pogoda i ZERO ludzi.
My na podejściu z Pecu do Przełęczy pod Śnieżką też byliśmy sami. Tylko po naszej stronie było sporo ludzi.
spacerowicz
Turysta
Turysta
Posty: 547
Rejestracja: 24 lipca 2010, 21:38
Kontakt:

Post autor: spacerowicz » 08 maja 2014, 21:44

włodarz pisze:Jesteśmy już w dziale "Sudety..." a nie "Relacje..."
Noooo zabawne wprost... Czyli pod wpisem Szanownego Kolegi:
włodarz pisze:04.05.2014 r.
Góry Złote - Lądek-Zdój, pijalnia wód, źródło św. Jadwigi, Trojak, Stołowe Skały, Skalny Ząb.
kryje się niechybnie relacja typu: "Byliśmy na..."? Bo doprawdy proszę Kolegi próbowałem kilku sposobów na przeczytanie owej i każdy zawiódł... Proszę uniżenie o wyjaśnienie :)
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 09 maja 2014, 9:32

spacerowicz pisze:Noooo zabawne wprost... Czyli pod wpisem Szanownego Kolegi:
włodarz powiedział/-a:
04.05.2014 r.
Góry Złote - Lądek-Zdój, pijalnia wód, źródło św. Jadwigi, Trojak, Stołowe Skały, Skalny Ząb.

kryje się niechybnie relacja typu: "Byliśmy na..."?
ona, ta relacja, jest nawet krótsza. Dokładnie, krótsza o słowa "Byliśmy na..." :)
Awatar użytkownika
Pomezaniac
Turysta
Turysta
Posty: 218
Rejestracja: 24 lipca 2013, 8:55

Post autor: Pomezaniac » 10 maja 2014, 9:10

Kiedyś na pewno wrócę w tamte rejony, to zobaczymy, czy i dla mnie, mimo odległości, okaże się łaskawa :)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 10 maja 2014, 12:38

Trzy opowieści, a każda zupełnie inna! I każda ciekawa!
włodarz pisze:"Zamek Frýdlant
Był w naszym pecseso, wyznaczającym nam trasy po Czechach 15 lat temu :)

Największe wrażenie robi na mnie to zdjęcie :lol:

Obrazek

A za Śnieżkę, za te 18 km - wielkie brawa dla Julki! Musiała w końcu zrobić co najmniej ze 30% kroków więcej, niż Wy! :)


Szkoda, że ten temat nie jest już w relacjach i dalsze części opisujesz w ten sposób :(
włodarz pisze:04.05.2014 r.
Góry Złote - Lądek-Zdój, pijalnia wód, źródło św. Jadwigi, Trojak, Stołowe Skały, Skalny Ząb.
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2014, 23:09 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 1 raz.
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 12 maja 2014, 19:24

10-11.05.2014r.
Szklarska Poręba - Krzywe Baszty -> Krucze Skały -> Sowie Skały -> Wlastimilówka -> Złoty Widok -> Grób Karkonosza -> Chybotek -> Zbójeckie Skały -> sztolnie dawnej kopalni pirytu -> Zakręt Śmierci -> Skałka Teściowej
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 12 maja 2014, 23:02

No to się chłopie rozpisałeś ;) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 30 czerwca 2014, 15:44

Dżola Ry pisze:Szkoda, że ten temat nie jest już w relacjach
Szkoda, chociaż rozumiem powód, że tutaj nie umknie w gąszczu relacji. Ale ja na przykład dopiero teraz przypadkiem trafiłam na ten wątek, a przewodnik, do którego włodarz podał link przydałby mi się na urlopie :) No ale trudno, poczytamy teraz.
Fajnie wygląda ta mała osóbka na szczycie Śnieżki. Może spodobałby jej się bajkowy szlak w Malej Upie?
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 30 czerwca 2014, 17:27

malgosiadg pisze:tutaj nie umknie w gąszczu relacji.
Gdybym chciał kontynuować wątek Geostrada, zrobiłbym to w dziale relacje.
malgosiadg pisze:Fajnie wygląda ta mała osóbka na szczycie Śnieżki. Może spodobałby jej się bajkowy szlak w Malej Upie?
Mam nadzieję, że kiedyś tam zawita.
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 30 czerwca 2014, 17:40

włodarz pisze:Gdybym chciał kontynuować wątek Geostrada, zrobiłbym to w dziale relacje.
A dlaczego nie chcesz?
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 30 czerwca 2014, 18:49

A dlaczego nie chcesz?
No cóż, zaledwie kilku, może kilkunastu osobom z forum chce się (co wielce sobie cenię) przeczytać i w jakikolwiek sposób skomentować moje relacje, więc i mnie przestaje się chcieć je pisać.
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 30 czerwca 2014, 23:02

No tak... Przyznaję, że ja też nieczęsto komentuję - może z 10 procent relacji, które czytam lub chociaż przeglądam.
Wydaje mi się, że sudeckie relacje zawsze były trochę "niszowe", ale dzięki tym kilku lub kilkunastu osobom, które je piszą :) można się wiele dowiedzieć, jeśli już ktoś zdecyduje się wyruszyć na ten "dziki zachód". Ja na przykład dużo skorzystałam.
A z czego wynika brak komentarzy...? Pewnie stąd, że nie chodzisz w dużej grupie i opisujesz w większości mało znane miejsca, w których niewiele osób było i niewiele ma zamiar się wybrać - ale jeżeli już to takie relacje są bardzo cenne.
Poza tym trudniej w komentarzu do takiej relacji napisać coś "mądrego" a strach tak po prostu pochwalić, że ładnie czy ciekawie, bo "loża szyderców" prędzej czy później przyłapie i wyszydzi ;)
No i ostatni powód - nie jesteś poczytny, bo nie jesteś skandalistą, masz rzeczowy styl bez zaczepek i zjadliwej ironii. Tylko proszę, przypadkiem się nie zmieniaj!
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 01 lipca 2014, 8:12

malgosiadg pisze:Tylko proszę, przypadkiem się nie zmieniaj!
Bardzo trafne podsumowanie malgosiudg .
Weź to sobie do serca włodarzu i pisz dalej, wiele osób na to czeka, chociaż nie komentuje.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
cezaryol
Turysta
Turysta
Posty: 237
Rejestracja: 13 lipca 2013, 22:26

Post autor: cezaryol » 06 lipca 2014, 8:39

Han-Ka pisze:pisz dalej, wiele osób na to czeka, chociaż nie komentuje.
Racja.
ODPOWIEDZ