5-12.02.2015 - Teneryfa - Udało się!!!

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 12 marca 2015, 14:52

Słyszałam, że są tam usługi, polegające na tym, że wywozi się klientów wraz z rowerami do Maski, a potem oni zjeżdżają na wybrzeże. Mnie by się spodobało, ale Ty zapewne chciałbyś pocisnąć też w górę :)

Mimo to nie przypominam sobie ani jednego rowerzysty na drodze...
Nie wiem, czy ich rzeczywiście nie było, czy też byli (jeśli już, to nieliczni), ale nie dotarli do mojej świadomości... :hmmm:
Zjazd z góry jest i owszem przyjemny, ale to właśnie zdobycie podjazdu o własnych siłach daje mi największą satysfakcję. Mam wówczas czas by chłonąć widoki, a tego raczej nie da się podczas szybkiego zjazdu :)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 15 marca 2015, 20:17

Dżola Ry pisze:...jakieś góry, ze śniegiem na szczycie - ktoś wie, co to?
Pomyślałam wczoraj - spróbuję poszukać, co to mogły być za góry?...
I zadziwiająco szybko udało mi się ustalić (dzięki porównaniu czasu zrobienia różnych zdjęć) co to takiego. :)

Otóż są to najwyższe góry kontynentalnej Portugalii Serra da Estrela, z najwyższym szczytem Torre (1993 m n.p.m).

A to mi przypomniało, że niedawno adamek pytał w zagadkach "Góry świata" właśnie o ten szczyt informując, że na nim jest rondo. viewtopic.php?t=5108&postdays=0&postorder=asc&start=300

Spojrzałam na swoje zdjęcie i... jest! Widać to rondo! Niewiarygodne, że dało się zrobić tak wyraźne zdjęcie przez przybrudzone i przyprószone śniegiem okienko samolotu, z tak dużej wysokości!

I pomyśleć, że nawet przez chwilę szukałam odpowiedzi na zagadkę adamka nie wiedząc, że mam ją "pod ręką" ;) :lol:

Obrazek


Obrazek

Większe zdjęcia: https://picasaweb.google.com/1151326283 ... 8475023970

https://picasaweb.google.com/1151326283 ... 7235043138
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 15 marca 2015, 22:15

Jolu. Ty się do CIA zapisz :lol:
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Anonymous

pozwolenie na camping

Post autor: Anonymous » 07 listopada 2015, 17:33

bardzo fajna wyprawa Jolu

waśnie wybieram się na Teneryfe 22 listopada, chcę nocować na campingach, czy mogła byś przesłać mi ten formularz októrym wspominałaś i czy na każede miejsce trzeba mieć osobne pozwolenie czy wystarczy jedno. dziękuje i pozdrawiam.javascript:emoticon(':D')
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 07 listopada 2015, 20:30

tomasz.top pisze:bardzo fajna wyprawa Jolu
Jejku, jak to miło tak z zaskoczenia zobaczyć wyciągniętą z niepamięci swoją relację :D Fajnie, że się przydaje komuś :)
tomasz.top pisze:czy mogła byś przesłać mi ten formularz októrym wspominałaś
Muszę pogrzebać w starych mailach. Mam nadzieję, że uda mi się do nich dotrzeć.
tomasz.top pisze: czy na każede miejsce trzeba mieć osobne pozwolenie czy wystarczy jedno.
Jest tam chyba (coś mi się kołacze, nie pamiętam dokładnie) limit 3 lub 4 miejsc na jednym formularzu.
Bo to trzeba dokładnie określić kiedy i w którym miejscu masz zamiar nocować. My to w piśmie określiłyśmy, ale się nie trzymałyśmy tego ściśle, bo na miejscu dopasowywałyśmy nocleg do planów wycieczkowych. Nikt nas nigdzie nie sprawdzał, o nic nie pytał itp. Ale gdy czasami mówiłyśmy gdzieś (np. w informacji turystycznej), że mamy zezwolenie - bardzo przychylnie reagowali :)
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 07 listopada 2015, 22:53

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 07 listopada 2015, 23:15

Dżola Ry pisze:Muszę pogrzebać w starych mailach. Mam nadzieję, że uda mi się do nich dotrzeć.
Udało się :)

Tu wklejam screen (część formularza). Jeśli chcesz dokument do wypełnienia napisz do mnie maila. Adres jest w moim profilu lub na blogu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 07 listopada 2015, 23:22

Tauzen, Twój link jest chyba tylko do rezerwacji miejsca w schronisku na Teide (ew. kolejkę).

Wydaje mi się, że o polach namiotowych na Teneryfie tam nic nie ma.
Ale mój angielski jest słaby i mogłam czegoś nie zrozumieć... :oops:
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 08 listopada 2015, 9:19

Nie, to ja szybko przeczytałem prośbę. Myślałem że chodzi o kolejkę.
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 13 grudnia 2015, 19:09

Tak obejrzałem Jolu Twoją relację i widzę, że ten luty, to dla mnie trochę zbyt deszczowy. :8)
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 13 grudnia 2015, 21:50

Jędral pisze:Tak obejrzałem Jolu Twoją relację i widzę, że ten luty, to dla mnie trochę zbyt deszczowy. 8)
No to szkoda, że nie obejrzałeś jej przed deklaracją wyjazdu tylko po! :8p: :)
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 14 grudnia 2015, 18:41

Dżola Ry pisze:No to szkoda,
Słowo się rzekło, traktor u siatki :!:
Przebrnąłem ale jeszcze tu wrócę. Napisz Jolu czy jest sens brać teraz takie ciepłe kurtki. Z rozpaczą patrzyłem na gigantyczne plecaki, które nosiłyście. Ja mam zamiar zabrać maleńki, a większość rzeczy trzymać w samochodzie lub na kwaterze. Co Ty na to? Podziel się doświadczeniem. :8)
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
ODPOWIEDZ