5-12.02.2015 - Teneryfa - Udało się!!!

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lutego 2015, 14:07

Jolu gratulacje !! wycieczka po prostu wspaniała :) Filmiki nagrywane to świetny pomysł oddają urok miejsc a od razu Twoja relacja po prostu super :7:
Gratulacje również dla Joli, wspaniale mieć takiego towarzysza :)
goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Post autor: goska » 25 lutego 2015, 17:02

Już zakochałam się w tym miejscu i wpisałam na listę ,,zobaczyć przed śmiercią". Niesamowita różnorodność, piękne widoki.
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 25 lutego 2015, 17:17

Przyroda piękna, super roślinność, widać po zdjęciach że to już całkiem inny klimat :)

Trochę szkoda, że nie udało się wejść na szczyt ale przecież góra nie ucieknie. A i bilety lotnicze może nie podrożeją ;)
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 25 lutego 2015, 17:46

Wycieczka na tropikalną wyspę, a tu taka zima :shock: .
Podziwiam, że byłyście tak znakomicie przygotowane na całą rozpiętość tamtejszego klimatu. Ciekawe, ile miałyście bagażu?
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Kazik M
Turysta
Turysta
Posty: 30
Rejestracja: 25 lipca 2012, 21:49

Post autor: Kazik M » 25 lutego 2015, 19:10

Chętnie wziąłbym udział w takiej eskapadzie Jolu, szkoda tylko że informacje dochodzą "po...", ale i tak super, że relacje są szczegółowe i pełne praktycznych informacji.
Z mojej strony wielkie uznanie za całokształt :)
Do zobaczenia kiedyś... gdzieś... (może powyżej 70* N latem?)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 25 lutego 2015, 20:51

aaig pisze:ziemniaki?? na fotce wyglądają trochę jak upudrowane (jeszcze jako gorące) cukrem racuchy :D
Ziemniaki to tam naprawdę są ważne! W sklepach po kilka gatunków w sprzedaży było. Małe, większe, największe, okrągłe, długaśne... ho ho!
Kupiłam tam też (w ramach suweniru) paczuszkę z przyprawami do czerwonego sosu.
Po moim powrocie przyjechał Kuba, przyszła Agatka z Rafałem i na obiad zaserwowałam ziemniaki w mundurkach "con mojo" ;)
Sos był doskonały, ale ziemniaków nie dało się jeść tak, jak tam - ze skórką, bo była za gruba. Ale przecież łatwo schodzi po ugotowaniu, więc sobie obraliśmy.
Chyba wszystkim bardzo smakowało, bo poszło kilka kg ziemniaków i prawie cały sos!
Sos powstał z kupionych przypraw zmiksowanych z oliwą, wodą i solą.
HalinkaŚ pisze:Więc jestem pierwsza chętna na wspólną podróż :>
aaig pisze:Ja, ja, ja aaapierwsza..byłam...tylko tak w ukryciu troszkę jakby
goska pisze: i wpisałam na listę ,,zobaczyć przed śmiercią"
Kazik M pisze:Chętnie wziąłbym udział w takiej eskapadzie Jolu, szkoda tylko że informacje dochodzą "po..."
No to już jest grupa w sam raz do samochodu!
Ja naprawdę poważnie myślę o takiej eskapadzie - się zjazd zrobi (a raczej zlot! :lol: )
Oczywiście najtrudniejsza sprawa to termin. Więcej o tym napiszę na koniec (razem z kosztami, jakie poniosłyśmy). Jakbym zapomniała - przypomnijcie ;)

aaig pisze:i to jest piękne! ten Twój wyjątkowy uparty zaraźliwy OPTYMIZM! :tan:
Oby mi się nigdy nie wyczerpał! :)
Barbórka pisze:oprócz tego, że trzeba zapakować rzeczy na wszystkie pory roku nie ma żadnych innych minusów
Han-Ka pisze:Podziwiam, że byłyście tak znakomicie przygotowane na całą rozpiętość tamtejszego klimatu. Ciekawe, ile miałyście bagażu?
Ludzieeee, toż to było najłatwiejsze i najbardziej oczywiste!
My z arktycznych ;) polskich mrozów wyjechałyśmy - musiałyśmy się porządnie ubrać! Buty trekkingowe na nogach. Polar, puchówka i wiatrówka na sobie.
A w plecaku spodnie na zmianę (odpinane na krótkie), 3 T-shirty, jakaś bluzka z długim rękawem, getry + strój kąpielowy i... luzik w plecaku! :D

Najmniej komfortowo było, gdy na lotnisku na Teneryfie trzeba było te zimowe ciuchy włożyć na siebie przed odprawą. Ale te 15 minut dało się wytrzymać :D
adrians_osw pisze:Trochę szkoda, że nie udało się wejść na szczyt
Oj szkoda!!! O ileż fajniej by mi było, gdybym mogła tu zamieścić fotkę ze swoim triumfalnym szczytowaniem... :roll:

aaig pisze:Jola...słów mi brak na wyrażenie zachwytu nad całokształtem przedsięwzięcia!!!
Może napiszę, że WSPANIAŁA cała ta sprawa-wyprawa... :jupi: :jupi: :jupi:
Paulina90 pisze:Jolu gratulacje !! wycieczka po prostu wspaniała :) Filmiki nagrywane to świetny pomysł oddają urok miejsc a od razu Twoja relacja po prostu super
Kazik M pisze:Z mojej strony wielkie uznanie za całokształt :)
No takie (te wcześniejsze też, oczywiście) komentarze to lubię najbardziej! :D :aniolek: (pycha!!! :oops: )
Od razu się unoszę nad ziemią! ;) :aniolek:
To zapewne dlatego, że nie przepadam za słodyczami, a czemś to życie trza przecie osłodzić :D ;)
Kazik M pisze:Do zobaczenia kiedyś... gdzieś... (może powyżej 70* N latem?)
Ooo! Miłe byłoby takie męskie wsparcie :D
Awatar użytkownika
eska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 390
Rejestracja: 10 marca 2011, 12:32

Post autor: eska » 26 lutego 2015, 16:17

Jolu moi znajomi w tym samym czasie też bawili na Teneryfie, oczywiscie po powrocie, była pokazówka zdjęć , filmików, achy, ochy i takie tam, nie moja bajka :) Więc dla równowagi zaprosiłam ich do obejrzenia relacji z Twojego wyjazdu :lol: podsumowując: to my jesteśmy jacyś dziwni, wręcz nienormalni :P Ale my już tak mamy :hura:
"..błogosławieni, którzy poznali smak przygody, albowiem oni wiedzą co to wolność, i co to radość życia..."
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 26 lutego 2015, 17:22

Na szczęście nie wszyscy są tacy sami. Nie każdy rozumie że można np. dralowac do góry kilka godzin jak kolejka jedzie 8 minut. Jeden woli zdjęcie przy basenie a drugi ze szlaku. Ja tez należę do tych dziwakow ale nie ekstremalnych.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 27 lutego 2015, 14:34

Na następny odcinek są szanse dopiero w przyszłym tygodniu, tymczasem udało mi się zamieścić filmiki z drugiego dnia, na które zapraszam :)

Ponieważ był to mój absolutny debiut z kamerką GoPro, proszę o wybaczenie mi różnych niedociągnięć zarówno w kwestiach technicznych, narracyjnych jak i mojego wizerunku ;)

Podczas tej wycieczki wyczerpała mi się bateria w aparacie, a zapasowej zapomniałam więc tych filmików powstało aż 10. Są krótkie, średnio nie przekraczają minuty, ale jeśli komuś zabraknie czasu lub cierpliwości bardzo polecam ten z nr 7, bo te widoki są szczególnie tego warte, jak mi się wydaje :)

Koniecznie przełączcie na 1080 HD - różnica kolosalna! A jakby tak jeszcze pełny ekran... ;)

1. https://picasaweb.google.com/1151326283 ... 2561355650
2. https://picasaweb.google.com/1151326283 ... 4673422386
3. https://picasaweb.google.com/1151326283 ... 7716451042
4. https://picasaweb.google.com/1151326283 ... 8987424242
5. https://picasaweb.google.com/1151326283 ... 9279123218
6. https://picasaweb.google.com/1151326283 ... 7695108114
7. https://picasaweb.google.com/1151326283 ... 5384479506
8. https://picasaweb.google.com/1151326283 ... 4660443378
9. https://picasaweb.google.com/1151326283 ... 8082657602
10. https://picasaweb.google.com/1151326283 ... 9216223794
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 27 lutego 2015, 16:16

Dżola Ry pisze:tymczasem udało mi się zamieścić filmiki z drugiego dnia, na które zapraszam
To fajnie, że jutro sobota. Będzie czas na spokojnie pooglądać ;)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 27 lutego 2015, 19:45

Świetnie spędzony urlop. Aż chciałoby się tam być !

Pogoda może niezbyt dopisała, ale o tej porze roku fajne kontrasty wychodzą pomiędzy zielenią, skałą, śniegiem i błękitem nieba.

Czekam na kolejną część :)
Awatar użytkownika
Alina
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 392
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 23:34

Post autor: Alina » 27 lutego 2015, 20:03

Też się Jolu zastanawiam dlaczego nie zdecydowłaś się na plażing :kukacz: :)
eska pisze:my jesteśmy jacyś dziwni, wręcz nienormalni
jak w reklamie : Pani jest jakaś normalna czy nienormalna? :)
My jesteśmy nienormalni skoro wysiłek fizyczny to dla nas odpoczynek.
Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów.
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 27 lutego 2015, 20:37

Alina pisze:My jesteśmy nienormalni skoro wysiłek fizyczny to dla nas odpoczynek.
Ja to słyszę w pracy przed każdym wyjazdem :lol:
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 28 lutego 2015, 10:27

Widzę, że jeszcze nie spóźniłam się z przeczytaniem całej relacji ;) Nie było mnie parę dni, ale nie chciałam sobie zmniejszać przyjemności i czytać (oglądać) relacji z ekranu telefonu.
Teneryfa przepiękna, chciałabym kiedyś zobaczyć te miejsca. Jolu, a aparat robi rewelacyjne zdjęcia! :) Tzn. Ty robisz rewelacyjne zdjęcia ;)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 28 lutego 2015, 15:11

Jak ten czas leci! Jeszcze niedawno wspominałaś mi w Niżnych o wyjeździe na Teneryfę w ferie, a tu już relacja z pobytu...
Co napisać? Cieszę się, że tak Wam się pięknie udało, zazdroszczę wspólnych kaw przyrządzoych na butli w różnych ciekawych miejscach i z zainteresowaniem oglądam, jaka to ta Teneryfa jest. I najbardziej spodobało mi się parę rzeczy:
- te "tarasowe" pola, rzeczywiście przypominające jakiś Daleki Wschód,
- bujna roślinność, kłująca i jakże inna od tej u nas,
- biała czapka z chmur nad El Teide. Chociaż uniemożliwiła Wam niestety wejście, jest niezwykle malownicza!
- niesamowite barwy światła poranka przy schronisku, gdy schodziłyście,
- i jakość zdjęć. Bardzo mi się podobają i sądzę, że też z aparatu jesteś zadowolona. Zdziwiłam się, że tak dobrze złapałaś krajobrazy z okna samolotu - fajne!
Czekam na dalszy ciąg, oczywiście!
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
ODPOWIEDZ