Śladem starych napisów

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2225
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Śladem starych napisów

Post autor: buba » 19 lutego 2016, 17:49

W wielu miastach i wioskach zachodniej Polski mozna znalezc stare, jeszcze przedwojenne napisy ktore wypelzaja spod obłazacych tynkow i farb. Jakos nigdy specjalnie ich nie szukalismy a wszystkie sa trafione przypadkiem w czasie roznych wycieczek. Jako ze juz troche sie uzbieralo to postanowilam zalozyc dla nich osobny temat.
Jesli ktos by potrafil odcyfrowac i przetlumaczyc napisy to bym byla bardzo wdzieczna :)

Gryfow Slaski
Obrazek
Obrazek

Stronie Slaskie
Obrazek
Obrazek

Płóczki koło Lwówka Śląskiego
Obrazek

Ruiny kaplicy między Krzywiną, a Samborowiczkami:
Obrazek
Obrazek

Sklep w Osieku:
Obrazek

Olbrachtowice
Obrazek

Krzepielow. Ten chyba jeden z ciekawszech napisow bo "zbiorczy". Przedwojenne, powojenne, wszystko razem a oba juz stare, nieaktualne, przykryte patyna lat...
Obrazek

Bytom Odrzański
Obrazek

Sarby Dolne
Obrazek

Brzeg. Opuszczony dom gdzies nad Odrą
Obrazek

gdzies w centrum w miare, na jakiejs kamienicy
Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
trotyl
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 384
Rejestracja: 02 czerwca 2012, 20:26

Post autor: trotyl » 19 lutego 2016, 17:54

Bardzo ciekawy temat.Pudel wrzucił relację z Wrocławia , gdzie przedstawił nie tylko napisy..
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
ODPOWIEDZ