3.07.2016 Pasmo Orlika bezszlakowo

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

cezaryol
Turysta
Turysta
Posty: 237
Rejestracja: 13 lipca 2013, 22:26

3.07.2016 Pasmo Orlika bezszlakowo

Post autor: cezaryol » 03 lipca 2016, 23:44

"Jeseniky, to oklepany temat" :D

W Jesenikach jest trochę szczytów, na które nie prowadzą wyznakowane szlaki, a są warte tego by je odwiedzić. Dzisiaj o Orliku i Niedźwiedzim wierchu ( Orlik, Medvědí vrch ). Wyruszam od znaku Prameny Opavice ( 780 m n.p.m ) polną drogą, podnóżem Jeleni hory. Chata myśliwska U Rejvízského mostu to miejsce, od którego na niezbyt długim odcinku wędrówka będzie przebiegać znakowanym na czerwono szlakiem turystycznym, z którym jednocześnie prowadzi cyklotrasa nr 55 i ścieżka dydaktyczna Údolím lapků z Drakova ( http://www.jeseniky.net/naucna-stezka-udolim-lapku ).
Chata myśliwska U Rejvízského mostu:
Obrazek

Sam most prezentue się tak:
Obrazek
i nie jest to ostatnia przeprawa dzisiaj przez Czarną Opawę.

Wyspy na Czarnej Opawie
Obrazek

I trochę nietypowy obiekt
Obrazek

Ale po drugiej stronie drogi jest już normalnie, bo znajdują się tam ruiny pieca hutnicego z początków XIX wieku
Obrazek

Kilkaset metrów dalej. na lewym brzegu Czarnej Opawy znajduje się skała, na której w zamierzchłych czasach miała być umiejscowiony zamek Drakov.
Obrazek

Drakov – od tego miejsca przez Orlik, Medvědí vrch, z powroitem do Drakova cała trasa będzie przebiegała bezszlakowo.
Obrazek

Obrazek

Z podejścia na Orlik widać kolejny cel: Medvědí vrch.
Obrazek

Aby dostać się na szczyt Orlika, trzeba było da razy pokonać takie przeszkody:
Obrazek

ale cel udaje się osiągnąć:
Obrazek

W oddaali Pradxiad z głównym grzbietem
Obrazek

W drodze na Medvědí vrch trochę skałek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i Heřmanovická chata
Obrazek

z której „tarasu” można zobaczyć
Obrazek

Medvědí vrch
Obrazek

ze stoków którego widać Orlika
Obrazek

Przez szczyt nie prowadzi żaden szlak, ale został konkretnie oznaczony
Obrazek

W drodze powrotnej kolejna chata myśliwska, przy której wzornictwo toalety zdaje się nawiązywać do flagi państwa z drugiej pókuli
Obrazek

a nieco niżej trochę przysmaków
Obrazek

i ostatnich widoków
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 04 lipca 2016, 0:16

Łooo!, ale na Medvedim niedźwiadków przybyło !

Pasmo Orlika jest moim ulubionym w Jesionikach. Taka tam dzicz i spokój panuje, że lubię tam wracać :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 04 lipca 2016, 8:23

Lubię takie spacery, gdzie cisza i spokój :) . Jeszcze nas tam nie było i trzeba to nadrobić w najbliższej przyszłości.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 04 lipca 2016, 19:55

cezaryol pisze:Kilkaset metrów dalej. na lewym brzegu Czarnej Opawy znajduje się skała, na której w zamierzchłych czasach miała być umiejscowiony zamek Drakov.
Takie miejsca zawsze mnie ciekawią.
spacerowicz
Turysta
Turysta
Posty: 547
Rejestracja: 24 lipca 2010, 21:38
Kontakt:

Post autor: spacerowicz » 04 lipca 2016, 20:30

cezaryol pisze:Przez szczyt nie prowadzi żaden szlak, ale został konkretnie oznaczony
No Czesi to mają świetne pomysły na oznakowanie takich miejsc. Oprócz kamiennych piramidek, przytulanek jak wyżej to ostatnio spotykamy coraz więcej krzeseł i taborecików przytarganych na np. ciekawe miejsca widokowe :)
"... jak sie czujecie w ogóle...? ... świetnie... w kolorowe światła wszystko jest... ... Balada!..." [John Porter]
cezaryol
Turysta
Turysta
Posty: 237
Rejestracja: 13 lipca 2013, 22:26

Post autor: cezaryol » 04 lipca 2016, 20:41

Robert J pisze:Łooo!, ale na Medvedim niedźwiadków przybyło !
W pierwszej chwili widok miśków na metalowym pręcie gdzieś na odludziu skojarzył mi się z horrorem :D
Robert J pisze:Pasmo Orlika jest moim ulubionym w Jesionikach. Taka tam dzicz i spokój panuje, że lubię tam wracać :)

Jak na Jeseniki, to jest trochę dziko. Mijałem jakieś duże zwierzę, ale nie chciało ujawnić swojej tożsamości, a schodząc z Niedźwiedziego uratowałem żmiję.
PiotrekP pisze:Lubię takie spacery, gdzie cisza i spokój :) . Jeszcze nas tam nie było i trzeba to nadrobić w najbliższej przyszłości.
Orlik czeka :)

włodarz pisze:
cezaryol pisze:Kilkaset metrów dalej. na lewym brzegu Czarnej Opawy znajduje się skała, na której w zamierzchłych czasach miała być umiejscowiony zamek Drakov.
Takie miejsca zawsze mnie ciekawią.
To miejsce nie jest w ogóle oznaczone w terenie i aby je odnaleźć przydaje się mapa i gps.
spacerowicz pisze: No Czesi to mają świetne pomysły na oznakowanie takich miejsc. Oprócz kamiennych piramidek, przytulanek jak wyżej to ostatnio spotykamy coraz więcej krzeseł i taborecików przytarganych na np. ciekawe miejsca widokowe :)
Nie trafiłem jeszcze na takie meble.
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 04 lipca 2016, 20:48

cezaryol pisze:To miejsce nie jest w ogóle oznaczone w terenie i aby je odnaleźć przydaje się mapa i gps.
Mapy.cz mnie zaprowadzą. :)
cezaryol
Turysta
Turysta
Posty: 237
Rejestracja: 13 lipca 2013, 22:26

Post autor: cezaryol » 04 lipca 2016, 20:55

włodarz pisze:
cezaryol pisze:To miejsce nie jest w ogóle oznaczone w terenie i aby je odnaleźć przydaje się mapa i gps.
Mapy.cz mnie zaprowadzą. :)
Też z nich skorzystałem :)
spacerowicz
Turysta
Turysta
Posty: 547
Rejestracja: 24 lipca 2010, 21:38
Kontakt:

Post autor: spacerowicz » 04 lipca 2016, 21:03

cezaryol pisze:Nie trafiłem jeszcze na takie meble.
Np. w okolicach Krasnej vyhlidki pod Błędnymi Skałami:
Załączniki
1s.jpg
(165.06 KiB) Pobrany 1113 razy
"... jak sie czujecie w ogóle...? ... świetnie... w kolorowe światła wszystko jest... ... Balada!..." [John Porter]
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 04 lipca 2016, 21:54

cezaryol pisze:Jak na Jeseniki, to jest trochę dziko. Mijałem jakieś duże zwierzę, ale nie chciało ujawnić swojej tożsamości, a schodząc z Niedźwiedziego uratowałem żmiję.
No niedźwiedź to raczej na pewno nie był..., chyba, że wróciły :D
Marshal23
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 568
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 12:57

Post autor: Marshal23 » 25 lipca 2016, 1:29

Fajnie tam.Superowo
ODPOWIEDZ