Lipiec 2016 - Kamczackie opowieści.

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1474
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 04 listopada 2016, 22:00

Piękna ta MOCKBA ;) , gdzie duch czasów minionych ( Wołodia ciągle ma się dobrze :D ) świetnie współgra z teraźniejszością.
A matrioszku wy kupili, a ? :D .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 04 listopada 2016, 22:56

Rebel pisze:Jolu a Władimira Iljicza Wy odwiedziili a ? :kukacz:
Na bezpieczną odległość ;) Podeszliśmy do płota :D
Barbórka pisze:co za niebo!
Te chmury cały ranek pokrywały większość nieba, ale chwilami słońce się przebijało i wtedy naprawdę była bajka!
Potem słońce zwyciężyło :)
Barbórka pisze:widzę, że i Robert popatrzy sobie na zmianę warty:)
A co? Do Ruskich ich posłali?
Barbórka pisze:ale nasi przystojniejsi :D
Co racja to racja.
A jeden chłopaczyna wyglądał całkiem jak dziecko!
PiotrekP pisze:i nie tylko pokłonić się Okudżawie, ale i Wysockiemu
To prawda, że i ten zasługuje na to, ale jednak znacznie większy sentyment miałam do Okudżawy. Wysocki za bardzo hałaśliwy i za mało romantyczny był ;) :D
Darek pisze: Wołodia ciągle ma się dobrze :D
Jest wszechobecny!
Darek pisze:A matrioszku wy kupili, a ? :D .
Nie było mocy przestrzennych w plecaku :/ Popatrzyliśmy sobie na nie tylko np. na Arbacie :)


Ps. Proszę mode o skasowanie moich 2 postów - drugiego (o treści "Pierwszy") i trzeciego (o treści "Drugi") :lol:
Dziękuję :)
Załączniki
z.jpg
z.jpg (77.55 KiB) Przejrzano 1587 razy
z1.jpg
(107.26 KiB) Pobrany 1021 razy
z2.jpg
(111.42 KiB) Pobrany 1021 razy
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3058
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 05 listopada 2016, 22:23

wartownik chyba zasnął :D
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 07 listopada 2016, 22:54

Pudelek pisze:wartownik chyba zasnął :D
Chyba nie miał śmiałości patrzeć w oczy gapiom, bo stał dopiero ze 3 minuty :)

Pierwsze wrażenia z Kamczatki już opublikowane 😄

http://jolaryd.blogspot.com/2016/11/ess ... urort.html
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Post autor: Barbórka » 08 listopada 2016, 10:24

on wygląda jakby spał:) do ruskich ich jeszcze nie wysyłają, ale "zboczenie zawodowe" sprawia, że ciągle porównują się do pełniących służbę z innych krajów :D
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2382
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 08 listopada 2016, 17:37

Pierwsze wrażenia z Kamczatki już opublikowane 😄
Lekki powiew egzotyki już jest. :)
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2231
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 08 listopada 2016, 17:56

ooo cieple zrodla! jak ja lubie cieple zrodla! jaki klimat ta para buchajaca w nocy!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 09 listopada 2016, 2:24

Dżola Ry pisze:A te kobitki poświęciły 10 minut na przeorganizowanie tego stosu, żeby nas jednak upchnąć!
No proszę, takie duszyczki to ze świecą szukać.
Dżola Ry pisze:Wykonujemy więc nasze rytualne figury
Ktoś musi rozruszać ten pogodowo niegościnny Petersburg
Dżola Ry pisze:Nie mielibyśmy szans zobaczyć Petersburga nocą i tego malowniczego, intensywnego ruchu statków (nie mam dobrych zdjęć, bo za szybko płynęły ;-) ), gdyby nie nasi wspaniali gospodarze!
Bardzo fajny niespodziewany akcent.

Dżola Ry pisze:Kostia... mój... wyrzut sumienia... ;)
Kostia z pewnością czuje się usatysfakcjonowany, że Wam pomógł.
Wiem coś o tym, bo czasem też tak mam, że zauważę kogoś machającego zbyt późno z racji jego ustawienia.

Dżola Ry pisze:Mają tam bardzo fajną zabawkę, którą oczywiście wypróbowuję :D
Cała Ty, wyglądasz na przyrządzoną w woku
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 10 listopada 2016, 18:08

Pierwsza górska wycieczka na Pionierską Sopkę i inne atrakcje Esso w następnym odcinku o Kamczatce. Miłego czytania i oglądania obrazków :)
http://jolaryd.blogspot.com/2016/11/kam ... -esso.html

heathcliff pisze:Cała Ty, wyglądasz na przyrządzoną w woku
Doskonałe porównanie! To dokładnie był wieeelki obrotowy wok! :D
Załączniki
mały.jpg
(118.18 KiB) Pobrany 866 razy
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2231
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 10 listopada 2016, 19:34

Ale bym zjadla uche!!! i pociapala sie w blotku! :D
A tak się zabezpieczyliśmy przed niedźwiedziami - jak wiadomo, o tej porze roku najważniejsze, to nie przestraszyć misia! Hałasuję więc z każdym krokiem.
jak nam w tym roku naopowiadali ze duzo niedzwiedzi wloczy sie po zboczach Korbani to cala droge szlismy spiewajac glosno! Acz patent z kubeczkami chyba mniej meczacy, zwlaszcza na podejsciach ;)
Ale te cholerne meszki to dramat!
mi kiedys meszki tak pogryzly powieki ze mialam problem aby rano otworzyc oczy... dranstwo straszne, a te paskudztwa z polnocnej Rosji szczegolnie nie maja dobrej slawy...
Każdego dnia leżąc przy basenie widzimy lśniący w zachodzącym słońcu domek wysoko w górach (biała kropeczka z lewej strony na przełęczy) - marzy nam się dojście tam. Jutro spróbujemy!
Takie cos stasznie lubie! cos sobie upatrzec z daleka, nie wiedziec co to jest i sobie tam isc :D A na koncu drogi niespodzianka.
Robimy zdjęcia, wysyłamy je internatem.
Kuba na stronie sprawdza skrytki w Esso
Zawsze zastanawialam sie po co ludziom na wyjazdach internet i po cholere woza ze soba laptopy, tablety itp Czy to teksnota za ulubiona grą czy potrzeba ciaglych informacji ze swiata?? Kurcze, a teraz zaczynam rozumiec, wyscie co chwile sensownie wykorzystywali zalety takowej łącznosci!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 10 listopada 2016, 22:20

buba pisze:mi kiedys meszki tak pogryzly powieki ze mialam problem aby rano otworzyc oczy...
Nooo, moje nadgarstki przy Twoich powiekach to jak podejrzewam, pikuś! Straszne to musiało być.
buba pisze:Zawsze zastanawialam sie po co ludziom na wyjazdach internet i po cholere woza ze soba laptopy, tablety itp Czy to teksnota za ulubiona grą czy potrzeba ciaglych informacji ze swiata?? Kurcze, a teraz zaczynam rozumiec, wyscie co chwile sensownie wykorzystywali zalety takowej łącznosci!
Mieliśmy "tylko" komórki (to chyba są smartfony, ale pewności nie mam, gubię się w tych nazwach). Gdyby nie one, nie dogadalibyśmy się z żadnym hostem! Poza tym mogliśmy codziennie, co drugi dzień meldować się Agatce za darmo - przez Watsappa lub Messengera.
Niezwykle pożyteczne narzędzie.
Czasem do pierdół też służące - jakieś foto na fejsa się wrzuciło :8p:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 12 listopada 2016, 13:43

O tym jak piękny pakiet lokalnej kultury dostaliśmy w Esso w gratisie już można poczytać.
Kamczatka 2016
http://jolaryd.blogspot.com/2016/11/kam ... -esso.html
Załączniki
mały c.jpg
(122.88 KiB) Pobrany 814 razy
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2231
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 13 listopada 2016, 0:02

zagladalas moze do srodka tego domku z trawa na dachu kolo niebieskiej wiaty?
więc poszliśmy do sklepu po nagrody w postaci lodów o nazwie, która zdeterminowała wybór
a mysmy w tym roku nabyli konserwe rybna w podobnych klimatach :D (niestety tylko w postaci linkow moge je wstawic..)


https://lh3.googleusercontent.com/SujpJ ... 00-h600-no

https://lh3.googleusercontent.com/aVj3A ... 00-h600-no

Bardzo lubię takie wykorzystanie dostępnego materiału, a nie jak na Zachodzie - odpady produkowane tonami, a wszystko musi być lśniące, gładkie i kosztować... że niby - "a co! stać mnie, nie będę dziadował"!
Dokladnie! nie jakies selekcjonowanie odpadow i kreowanie sie na pseudoekologie- tylko nie wyrzucac rzeczy ktore sa jeszcze dobre i moga sluzyc dalej, do takiego czy innego celu. Bardzo mi sie podobalo jak moja babcia opowiadala o garnku za dawnych lat- ze najpierw jak byl nowy to sluzyl do gotowania w niedziele, potem w zwykle dni, jak sie obil to stal na szafce i trzymalo sie w nim cebule, a jak wypadly w nim juz dziury to postawiono go w ogrodzie, nasypano ziemi i posadzono kwiatki. Jako doniczka stal chyba 20 lat..
Ależ prezent dostaliśmy od losu! To było święto Ewenków zamieszkujących te tereny i z tej okazji pokazy ich zwyczajów, tańców, zajęć
o kurcze! ale wam sie trafilo! strasznie zazdroszcze! :D
więcej nagrał Kuba i u niego będziecie mogli zobaczyć, gdy zacznie pisać swoją relację (Plecak Wspomnień)
ktos tu sie strasznie opiernicza! :P

A patrząc na tych ludzi, na ich zachowania, miny, nawet stroje - z wyjątkiem rysów, wszytko jak u nas!
jakies roznice pewnie dalo by sie znalezc- np.moze czesciej buduja schody z opon ;)

albo zawijaja dzieci w gazete! :lol: z ryba czy kielbasa zawijana w gazete spotkalam sie nie raz- ale z dzieckiem po raz pierwszy! :lol: az mi glupio ze jeszcze nigdy nie zawinelam Majki w gazete! :P
ok. 300 zł)! Ludzie są niesamowici! Zaskoczeni dziękujemy serdecznie i dokupujemy bilet do stacji końcowej.
tyle kosztuje przejazd autobusem przez Kamczatke??? :shock: :shock:
Ten przystanek na siusiu był szczególny - kabiny były dwuosobowe. Niespecjalnie lubię towarzystwo w takim miejscu więc przetrzymałam wszystkie panie, żeby mieć chwilę intymności, ale nic z tego - gdy tylko weszłam nie wiem skąd - natychmiast pojawiło się towarzystwo... Dałam radę :-D
A papier toaletowy krazyl z rąk do rąk? :lol: i byly klimaty "przepraszam czy potrzyma mi pani torebke, kurtke?"
Ale w Japonii ruch jest lewostronny więc kierownice są z prawej strony! A na Kamczatce jeździ się po prawej stronie drogi więc 90 % kierowców ma znacznie utrudniony manewr wyprzedzania i skręcania w lewo!
ale ponoc ma to plusy np. kierowcy latwiej jest strzelac w czasie jazdy bo moze trzymac bron w prawej rece :P

https://lh3.googleusercontent.com/w0qSZ ... 00-h600-no

wiesz co to za robal? identycznego spotkalismy w kiblu w Bulgarii!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 15 listopada 2016, 18:06

Zanim doczekam się dalszych odcinków zadam pytanie :
Jakie mieliście małe plecaki na krótkie wypady po okolicy? Czy zdały egzamin?
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 15 listopada 2016, 22:52

Teraz będzie samo gęste! ;)
Sam smak naszej kamczackiej przygody :)


http://jolaryd.blogspot.com/2016/11/kam ... lkany.html
Załączniki
mały.jpg
(94.51 KiB) Pobrany 722 razy
ODPOWIEDZ