16.09.2017 - XV Prudnicki Maraton Pieszy

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

16.09.2017 - XV Prudnicki Maraton Pieszy

Post autor: Robert J » 17 września 2017, 16:26

Prudnicki Maraton Pieszy obchodził w tym roku mały jubileusz. Impreza odbyła się po raz piętnasty, a jej pierwsza edycja miała miejsce trzydzieści lat temu. Organizatorzy postanowili z tej okazji cofnąć się w czasie do pamiętnego 1987 roku i zaproponowali trasę z pierwszej edycji imprezy, oczywiście z niewielkimi modyfikacjami. Zgodnie z nazwą Rajdu jest to maraton, a więc trasa jest długości 42 km.

Obrazek

W sobotę wczesnym rankiem uczestnicy spotykają się w prudnickim parku przy altanie. Organizatorzy nie spodziewali się tak wielu uczestników na najdłuższej trasie i dlatego start imprezy opóźnił się o kilkadziesiąt minut. Maratończycy byli jednak wyrozumiali i cierpliwie czekali na wspólne zdjęcie :)

Obrazek

06:30 wyruszamy na trasę maratonu. Kierujemy się za znakami koloru żółtego do Łąki Prudnickiej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnie już bez oznaczeń wzdłuż Złotego Potoku wiejską drogą przez Moszczankę do Pokrzywnej gdzie wchodzimy na szlak niebieski. Krótkie podejście na szczyt Olszak...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Schodzimy nad dawny zalany kamieniołom "Żabie Oczko". Przez skały "Karolinki" idziemy w większej grupie, która dociera w okolice tamy w Jarnołtówku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy tamie zlokalizowany jest pierwszy z czterech punktów kontrolnych na dzisiejszej trasie maratonu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po regulaminowym podbiciu karty kontrolnej idziemy w kierunku Wiatracznej. Kawałek dalej docieramy do szlaku czerwonego, którym przemierzymy resztę trasy maratonu do Prudnika.

Obrazek

Obrazek

Podkręcam tempo. Samotnie zdobywam szczyt Biskupiej Kopy. Pod szczytem kilka zdjęć. Mimo nieszczególnej aury widoczność dziś całkiem przyzwoita.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczycie drugi punkt kontrolny. Zaczyna padać deszcz. Zejście na Mokrą przełęcz gdzie dogania mnie kolega.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przez Srebrną Kopę na przełęcz pod Zamkową Górą. W padającym z przerwami deszczu zdobywamy Zamkową i Szyndzielową.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po raz drugi dzisiejszego dnia przechodzimy pod wiaduktem kolejowym w Moszczance. Przy łowisku trzeci punkt kontrolny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wspinamy się na Młyńską Górę. Następnie wśród pastwisk i pól uprawnych kierujemy się do Wieszczyny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do wsi docieram już samotnie bo kolega mi uciekł ;) Pieczątka na czwartym punkcie kontrolnym w schronisku i pozostaje ostatni etap maratonu przez Długotę i Kobylicę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Meta maratonu usytuowana została podobnie jak w zeszłym roku na łowisku w Prudniku. Imprezy pilnowały posterunki milicji obywatelskiej oraz WOP. W ramach "Powrotu do przeszłości" osoby uczestniczące w maratonie mogły zabrać ze sobą coś z czasów PRL-u.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Impreza bardzo udana. Mój czas przejścia to 6 godzin i 20 minut

Więcej zdjęć w galerii pod adresem: https://photos.app.goo.gl/WTcDdvxwTgswLOwF2
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: 16.09.2017 - XV Prudnicki Maraton Pieszy

Post autor: PiotrekP » 17 września 2017, 20:16

Wspaniała impreza :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Re: 16.09.2017 - XV Prudnicki Maraton Pieszy

Post autor: Rebel » 18 września 2017, 8:01

Robert tylko szedłeś czy tez podbiegałeś ?
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Re: 16.09.2017 - XV Prudnicki Maraton Pieszy

Post autor: Robert J » 18 września 2017, 12:26

Rebel pisze:
18 września 2017, 8:01
Robert tylko szedłeś czy tez podbiegałeś ?
Połowę trasy szedłem z większą grupą, poźniej jak było z gory to zbiegałem.
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Re: 16.09.2017 - XV Prudnicki Maraton Pieszy

Post autor: Rebel » 18 września 2017, 16:33

Daj znac jak bedzie cos podobnego to moze sie skusze zaznaczam ze nie mam cisnienia na wynik ani miejsce ale warto sprobowac mysle ze dam rade startowalem ostatnio w jakins survivalu ale nic z gorami nie zwiazanym niestety pzdr rebel
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
sonia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 222
Rejestracja: 02 lipca 2010, 13:06

Re: 16.09.2017 - XV Prudnicki Maraton Pieszy

Post autor: sonia » 18 września 2017, 19:43

Jaki był najlepszy czas dla niebiegających?
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Re: 16.09.2017 - XV Prudnicki Maraton Pieszy

Post autor: Robert J » 18 września 2017, 19:50

Rebel pisze:
18 września 2017, 16:33
Daj znac jak bedzie cos podobnego to moze sie skusze zaznaczam ze nie mam cisnienia na wynik ani miejsce ale warto sprobowac mysle ze dam rade startowalem ostatnio w jakins survivalu ale nic z gorami nie zwiazanym niestety pzdr rebel
Ja w tym roku chcę wystartować w jeszcze jednej imprezie w Zlatych Horach. Jednak tam będzie spacerowe tempo i rozmowy ze znajomymi. To takie symboliczne zakończenie sezonu długodystansowych rajdów.

Zlatohorsky Treking 7 października 2017 r.
Start: Zlate Hory, zaplecze rynku centrum informacji turystycznej
Meta: Biskupia Kopa, odbiór nagród (koszulka dyplom) w IT w Zlatych Horach
Trasy: 5 km, 15 km, 25 km oraz 50 km, NOWOŚĆ! nocna trasa 25 km, start o godz: 3:00
Przebieg: Zlatohorska Vrchovina i Góry Opawskie

Tak było w zeszłym roku.

viewtopic.php?f=6&t=11602
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Re: 16.09.2017 - XV Prudnicki Maraton Pieszy

Post autor: Robert J » 18 września 2017, 19:55

sonia pisze:
18 września 2017, 19:43
Jaki był najlepszy czas dla niebiegających?
Nie mam pojęcia. Jeszcze nie opublikowali oficjalnych wyników. Jak będą online to zapodam :)
ODPOWIEDZ