Beskid Żywiecki Romanka- Rysianka 20.10.2018

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Beskid Żywiecki Romanka- Rysianka 20.10.2018

Post autor: olo23333 » 08 listopada 2018, 9:01

Pogoda całej tej jeseni nas rozpieszczała.... do środy przed wyjazdem jeszcze była mowa że się utrzyma do niedzieli...niestety w sobotę się zrypało!
Ale cóż pogoda zawsze jest tylko czasami ubranie nieodpowiednie :)

Jedziemy ku Żabnicy Skalce aby ruszyć w kierunku Słowianki. mamy niestety pecha w Żabnicy most jest w remoncie i dalej nie przejedziemy autokarem - więc ruszamy na skróty ku czerwonemu szlaku gdzieś na zboczach Abramowa :)
Obrazek

W drodze przed Słowianką parę razy się przeciera ale mroczny klimat cały czas sie nas trzyma - lubie też takie scenerie gdzie można focić pajęczynki i inne takie :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po ponad 2 godzinach docieramy na Słowiankę :) tutaj krótki popas i w kierunku masakrycznego podejścia na Romankę :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z Romanki idziemy na Rysiankę - pogoda się zaczyna psuć... mgła i siąpi ale jeszcze nie jest źle :)
Spotykamy sympatyczną grupę która podąża na Miziową - myślę że mnie posłuchali i zostali na Rysiance lub Lipowskiej...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W schronisku robimy dłuższą przerwę na obiad. Jak wychodzimy totalnie nic nie widać - nawet chwilowo poszliśmy nie w tę stronę - byłem tu wiele razy i w mgle pierwszy raz mi się zdarzyło że się pogubiłem... ale dobrze że po 200 metrach kapnąłem się że coś jest nie tak...

Zeszliśmy na dół późno po zmroku - trzeba było jeszcze asfaltem do autobusu dojśc dodatkowe 4 km... Cała trasa 26 km - uwielbiam Beskid Żywiecki z pogodą czy też bez :)

Komplet fot - https://photos.app.goo.gl/v5c2G3Qy9SqnM7er
ODPOWIEDZ