Zamek w Niedzicy 28.11.2021

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Zamek w Niedzicy 28.11.2021

Post autor: olo23333 » 18 grudnia 2021, 7:16

Hej,
W drodze powrotnej z Białki skoczyliśmy do Niedzicy - pogoda się zrobiła mega ale niestety nie mogliśmy polatać po górach bo do odebrania jeszcze dzieciaki czekały...
Po drodze już zaczęły się Tatry wyłaniać ale jakoś koleżanka małżonka prowadząca autko nie zatrzymała mi się na żadnym punkcie widokowym po drodze...
Bilety zakupiłem dzień wcześniej online na konkretną godzinę - miało być z przewodnikiem i takie tam, okazało się że każdy wchodzi jak chce... może czegoś nie zobaczyliśmy.
Obrazek

W Pieninach byłem wiele razy, będąc w Niedzicy do tej pory zobaczyłem tylko Spichlerz zabytkowy i miałem takie wyobrażenie że to będzie kawał zamku do zwiedzenia... Wyobrażenie się zmieniło po przejściu trasy...
W mojej ocenie bardzo mała część zamku udostępniona do zwiedzania, bardzo ograniczone ekspozycje, a najbardziej liczyłem na to że będzie można wejść na najwyższą wieżę z której Tatry widać jak na dłoni... no niestety był taras widokowy ale ten dolny udostępniony.
Wydawało mi się iż potrzebujemy na obejście zamku min godzinkę ale zeszło nam szybciej wraz z wozownią w której też do tej pory nie byłem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z tarasu widokowego niestety położonego za nisko delikatnie można było uchwycić Tatry. Poza tym widoki na jezioro zaporowe i zamek w Czorsztynie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po zwiedzeniu na zaporkę już nie szliśmy - byliśmy tam parokrotnie, jedziemy ku Opolszczyźnie z przerwą na obiadek w Wilczym Głodzie pod Krakowem - na szczęście trasa nam minęła bez korków min na obwodnicy Grodu Kraka.

Wszystkie zdjęcia tutaj -> https://photos.app.goo.gl/1Z44q7EohsTs7Ein8
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 547
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: Zamek w Niedzicy 28.11.2021

Post autor: laynn » 19 grudnia 2021, 10:29

Rzeczywiście zamek ma krótką trasę do zwiedzania. A na widoki nie narzekaj, my przed samą pandemią go odwiedziliśmy w lutym i mieliśmy powrót zimy i widoki takie:
Obrazek

Właśnie się skapnąłem, że nie mam zdjęć z wozowni, mimo, że je robiłem.
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Re: Zamek w Niedzicy 28.11.2021

Post autor: olo23333 » 19 grudnia 2021, 13:34

laynn pisze:
19 grudnia 2021, 10:29
Rzeczywiście zamek ma krótką trasę do zwiedzania. A na widoki nie narzekaj, my przed samą pandemią go odwiedziliśmy w lutym i mieliśmy powrót zimy i widoki takie:
Obrazek

Właśnie się skapnąłem, że nie mam zdjęć z wozowni, mimo, że je robiłem.
No to rzeczywiście nie narzekam :) Ale mogliby rozszerzyć tę trasę bo bardzo skromnie jest teraz...
ODPOWIEDZ