Pilsko w środku lata

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2009, 8:17

Świetna wycieczka! Zdjęcia ładne, a warunki pogodowe takie, jakie uwielbiam...

Takie pytanko: Czy widoczność mieliście na tyle dobrą, żeby oglądać wyższe góry Słowacji (Mała Fatra, Góry Choczańskie) lub Tatry?
Malgosiadg pisze:zakochałam się w Hali Malorka (taka nazwa jest na tablicy ścieżki dydaktycznej) albo Malarka (tak podaje mapa Compassa)
Compass jest pod tym względem ułomny. Hala właściwie nazywa się Malorka, i tego należy się trzymać. Compass jest dobry przez stosunkowo częste aktualizacje, jednak jeśli komuś zależy na dbaniu o lokalne nazewnictwo, powinien się zaopatrzyć również w mapy Sygnatury (obecnie fioletowa seria Cartomedia) lub po prostu mieć ze sobą dobry przewodnik po danym regionie. Takie "czepialstwo" powiedzmy sobie szczerze jest jednak dla koneserów... ;)
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 11 sierpnia 2009, 8:54

Dzięki za wyjaśnienia Turystykon :) Ogólnie nie narzekam na Compassa - mam od nich kilkanaście map, przyzwyczaiłam się już i są dla mnie najbardziej przejrzyste. Z Sygnatury mam tylko jedną, a ostatno skusiłam się na foliowaną ExpressMap.
Co do nazwy "Malorka", to zdecydowanie bardziej mi się podoba - prawie jak hiszpańska wyspa ;) Myślę, że Compass chciał być hiperpoprawny i regionalną nazwę "Malorka" spolszczył jako "Malarka".
Widoki z Pilska były piękne, ale ostrość raczej kiepska.
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 sierpnia 2009, 17:51

troche odswieze bo odkopalem fajne zdjecie z zimowego wypadu na narty ;)

Caly dzien bylo pochmurno, ale wyszlo na chwile sloneczko,

Obrazek

szkoda tylko ze z telefonu zrobione :(
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 16 sierpnia 2009, 18:55

lukas_osw pisze:troche odswieze bo odkopalem fajne zdjecie z zimowego wypadu na narty ;)
Zdjęcie cudne :) My nie jeździmy na nartach, więc raczej omijamy takie "zimowe stolice Polski". Chociaż zima w górach ma swój nieodparty urok, a jeśli trasa jest ratrakowana to chodzi się nawet wygodniej niż latem po kamieniach :)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 sierpnia 2009, 10:01

I udało się w ostatnią sobotę Pilsko i ja zdobyłem. :)
ODPOWIEDZ