Chodzenie po tatrach

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Chodzenie po tatrach

Post autor: Anonymous » 25 sierpnia 2009, 21:38

Wyprawa miała miejsce w sobotę 22 sierpnia 2009 cel to Priecne sedlo , Prielom, Polsky hreben, Vychodna vysoka start i koniec w Starym smokovcu .
Musiałem wstać o godzinie 4.30 żeby ze znajomym dojechać do Smokovca na 7 rano ale jakoś się nie udało .Ciężko mi było dojść do siebie po tak wczesnym przebudzeniu wiec w aucie sobie troszkę pokimałem . Na szlaku aż do Priecne sedlo praktycznie spałem , cucił mnie czasem padający deszcz który był zapowiedzią burzy jaka miała nas spotkać w dalszej części naszej wędrówki . Na Priecne sedlo szlo sie fajnie mogę powiedzieć ze aż do samych łańcuchów idzie się spacerkiem bez większych emocji nie wiem tylko dlaczego zawsze kiedy tam jestem Łomnica mi się chowa w chmurach . Na łańcuchach mieliśmy szczęście nikogo nie było co nas ucieszyło ale na Prielom już nie było wesoło - mokre skały siąpiący deszcz i troszkę chłodno.postój , bo grupa słowackich turystom pomagała swoim dziewczynom schodzić po łańcuchach dopiero potem się zorientowali ze mogą nas puścić - lepiej późno niż wcale .Na Polskym hrebenu zaczęło padać na nowo. Podczas wchodzenia na Vychodna vysoka jak jebło deszczem i piorunami to już nie były żarty ,bylem cały mokry - bo na przekór nie wziąłem nic przeciw deszczowego tylko bluzę polarowa tak żeby zimno nie było na samym szczycie Vychodnej śmignął mnie od kotwy wbitej w skale piorunek tzn w kijki piznął rykoszetem jakimś tylko się z kijeczków lekko dymneło ale nic przypalonego nie było i szkód nie wyrządził prócz strachu jakiego mi napędził .Spierdzielałem z tej góry a co błysło to kucałem jak świr jakiś hehe . Samo dojście do smokowca to już tylko schodzenie w dól widoków żadnych bo chmury wszystko zasłoniły gdzie nie gdzie przebijały skałki i ściany ociekające obfitymi strumieniami wody .
Cała nasz wędrówka trwała od 7,15 do 18,50 praktycznie widoków żadnych bo wszystko w chmurach, po tej wycieczce mogę stwierdzić ze była to wyprawa na zaliczenie, bo tyle co z niej mam to świadomość tego ze tam bylem .
Wiem ze zrobię jeszcze wyprawę na Czerwona ławkę , Rohatkę ,Polski Grzebień i Mała Wysoka bo tam już nie chce wracać hehe ':twisted:' Szedłem sobie w góry ot tak na krotka koszule z komórką w kieszeni
Oto część zdjęć bo czekam na reszte :P http://picasaweb.google.pl/MACIEJBERJA/ ... directlink# :P ;) :twisted:
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2009, 18:24 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 sierpnia 2009, 23:31

Hehe, łączę się w bólu ;)
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Re: Chodzenie po tatrach

Post autor: Bodzio » 26 sierpnia 2009, 23:12

MACIEJBERJA pisze:czyli trza byc twardym i czesać sie na lewo
:P ;) :twisted:
Maćku link nie działa znalazłem fotki na innym forum z ciekawym komentarzem
Fajna wyrypa. Czesałeś się z przedziałkiem czy bez :lol: :P ;) :twisted:
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 sierpnia 2009, 18:25

O SORKI :P już działa , a co do czesania to kolega się na lewo czesał ja na brwiach próbowałem
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 31 sierpnia 2009, 0:01

czasami dej znać że jedziesz.Gratki
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8711
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 31 sierpnia 2009, 10:03

Fajna wyprawa, tylko pogoda nie dopisała. Mimo wszystko to nowe przeżycie. Nas też złapała burza po Rysami, szybko spadaliśmy na dół, chyba pobiliśmy rekord w schodzeniu.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 05 września 2009, 23:52

nie bylo az tak strasznie zdjecia pokazuja co trzeba
a mleczko na zdjeciach wskazane :D
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
ODPOWIEDZ