Czarny Szczyt, Baranie Rogi

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

tymuś

Czarny Szczyt, Baranie Rogi

Post autor: tymuś » 03 września 2009, 22:52

Od Slobody żółtym szlakiem o 5.25 ruszamy w stronę Zielonego Stawu. Na miejsce docieramy mniej więcej po upływie jednej godziny i 40 minutach. Do stawu rozległą kotlinką ruszamy w stronę Doliny Dzikiej. Po drodze mijamy Dzikie Siklawy. Pare sztucznych ułatwień w postaci lańcuchów z których i tak nie korzystamy. Następnie do granic Baraniej Kotliny skąd bezpośrednio wdrapujemy się na Przełęcz Stolarczyka. Na początek Czarny Szczyt. Fatalnie wydrukowane topo za przeproszniem gówno nam daje więc polegamy jedynie na opisie. Początkowo łatwą graniówką zaczynamy powoli trawersowac ściany Czarnego Szczytu od Doliny Czarnej Jaworowej. Mijamy wąski żlebik do którego po chwili wracamy bo to własnie on wyprowadzi nas na przełęcz. Żlebem w parę minut na Papirusową Przelączke skąd bezpośrednio na wierzchołek Czarnego Szczytu. Wracamy tą samą drogą. Najpierw na Papirusową gdzie jednak napotykamy pierwsze trudności . Bez sznurka musimy opuścić się na niezwykle wąski przechód który jest zakończony ogromnym urwiskiem. Miejsce cholernie eksponowane. Chwila zwątpienia. Jednak po paru chwilach ponownie jesteśmy na Papirusowej Przełęczy. Stąd już bez żadnych problemów na Przełęcz Stolarczyka. Zbierają się chmury. Robi się odrobinę burzowo ale nie rezygnujemy. Baranie Rohy - danie główne tegoż dnia - czekają. Zrazu trawki i piargi. Jakaś grań. Po drodze mijamy ze 3 turnie. Z grani co chwilę schodzimy by troszku przytrawersować. Ostatnie metry przed szczytem. Bardzo eksponowany gzyms. W dól taka lufa że lepiej nie patrzeć ale mimo to zerkam. Po minutce jesteśmy na szczycie. Pare zdjęć, chwila na relaks i niestety trza się brać. Wpierw Barania Przełęcz skąd bardzo ciekawym "szlakiem" licznie ubezpieczonym wszelakimi łańuchami i sympatyczną drabinką do Zielonego Stawu :)

fotkens http://picasaweb.google.com/tymus89/Cza ... aranieRogi#

P.S. sorry ze taka krótka ale ja nie mam do tego nerwów :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 września 2009, 23:12

Fajnie tymuś urobiona cesta. Sam chętnie się wybiorę, bo na BR nie byłem, a jest to jak by nie było WKT. Pewnie wezmę cienką 30m linkę na wszelkie aby, bo mam lęki na wysokości :)
A foty fajowe :D
Ostatnio zmieniony 03 września 2009, 23:17 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
tymuś

Post autor: tymuś » 03 września 2009, 23:15

igi pisze: Pewnie wezmę cienką 30 linkę na wszelkie aby, bo mam lęki na wysokości :)
ja tam moze lekow nie mam ale jeden falszywy ruch i dupa zimna, wiec mysle ze warto zabrac
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 03 września 2009, 23:39

tymuś gratulacje wielkie.
Relacja tez ok., choć wystarczyła tylko na niecałe małe piwo :twisted:
Ale nie martw się te półtora reszty poszło przy zdjęciach :)
:brawo: :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 września 2009, 6:38

Noooo, ładnie ładnie :) Fajna droga padła :)

A jak nie masz nerwów do pisania relacji, to idź w fotorelacje (jak ostatnia królikowa), bo zdjęcia całkiem przyjemne i można by je podpisać. Kilka z nich inspirujących :kukacz:, przy kilku włączają się sentymenty :)

Pogratulować.
tymuś

Post autor: tymuś » 04 września 2009, 9:05

Mooliczek pisze:Noooo, ładnie ładnie :) Fajna droga padła :)

A jak nie masz nerwów do pisania relacji, to idź w fotorelacje (jak ostatnia królikowa), bo zdjęcia całkiem przyjemne i można by je podpisać. Kilka z nich inspirujących :kukacz:, przy kilku włączają się sentymenty :)

Pogratulować.
musze sie jeszcze duzo nauczyc w kwestii tych relacji. obiecuje ze nastepna bedzie lepsza a zdjecia w kazdej chwili moge podpisac..jak sie mi bedzie chcialo :lol: :lol:
Pati

Post autor: Pati » 04 września 2009, 9:14

Gratuluję :), niektóre zdjęcia aż miło się ogląda, np. to:
http://picasaweb.google.com/tymus89/Cza ... 7141073890
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 września 2009, 9:21

Partycja pisze:niektóre zdjęcia aż miło się ogląda, np. to:
http://picasaweb.google.com/tymus89/Cza ... 7141073890
Prawda? :kukacz:
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 04 września 2009, 9:21

Fajne tam Miałeś ,a po fotkach widzę że pogoda siadła Gratki :)
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8710
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 04 września 2009, 10:00

No fajne fotki i super wspinaczka. No nie wiem czy w głowie mi się kręciło od piwka czy od tych ekspozycji . Gratuluje.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
tymuś

Post autor: tymuś » 04 września 2009, 10:13

PiotrekP pisze:No nie wiem czy w głowie mi się kręciło od piwka
no to pewnie nie skonczylo sie na jednym :kukacz:
Mooliczek pisze:
Partycja pisze:niektóre zdjęcia aż miło się ogląda, np. to:
http://picasaweb.google.com/tymus89/Cza ... 7141073890
Prawda? :kukacz:
Prawda :P
ZJAWA pisze:Fajne tam Miałeś ,a po fotkach widzę że pogoda siadła Gratki :)
pogoda przednia choc jak pisalem, w pewnym momencie zrobilo sie jakos tak dziwnie burzowo :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8710
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 04 września 2009, 12:42

W moim wieku to jedno jest tylko przypisane, no może potem kilka szklaneczek szkockiej. :D
To dobry górski napój - górali ze Szkocji :D
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 września 2009, 13:09

wspaniala wyprawa :) i fajnie sie czyta nawet. Gratulacje tymuś
ODPOWIEDZ