2009-10-21 - Beskid Żywiecki - Pętelka przez Policę

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

2009-10-21 - Beskid Żywiecki - Pętelka przez Policę

Post autor: Anonymous » 23 października 2009, 1:08

Korzystając z wolnego od pracy postanowiłem ten dzień spożytkować na poszlajanie się po śnieżnych okolicach Babiej Góry.
Prognozy pogody nastrajały brakiem opadów, a jedyne z czym się liczyłem to zachmurzenie i mgły.
Wystartowałem z domu z rana w kierunku Zawoji. Zaparkowałem w centrum i busikiem pośmigałem do Skawicy.
Rozpatrując mapę obrałem trasę od Skawicy Górnej w kierunku schroniska na Hali Krupowej, Policę i powrót do Zawoji.
Wystartowałem spokojnie ok. 9:30 przemierzając w mglistych otoczkach asfaltową trasę w dolinie potoku Skawica Sołtysia.
Po drodze mijam jedynie grupkę dzieci z opiekunem podążających w tym samym kierunku.
Po kilkunastu minutach odbiłem z asfaltu w piękną błotnistą breję :)
Mgły zaczęły się coraz szybciej rozstępować, ustępując miejsca przedpołudniowym promieniom jesiennego słońca.
Po przejściu przez przysiółek Sucha Góra i podziwianiu okolicznych barw jesieni dotarłem w końcu do wejścia na Gibasową Drogę.
Mały przystanek na coś słodkiego, dwa łyki napoju i śmigam dalej pnąc się ku górze.
Po drodze podziwiam piękno okolicznych lasów i szczytów, gdzie w dolinach jesień w pełni, a szczyty przyodziane w zimowy płaszcz.
Całość tego piękna zagłuszają jednak odgłosy pił motorowych i traktorów pracujących przy ścince drzew.
Idąc dalej przez las Miśków Brzeg docieram do Kucałowej Hali, gdzie panuje piękna zimowa atmosfera :) (która zresztą zaczęła się już wcześniej ;)).
Śnieg zsiadły, lekko zmrożony, wiaterek muskający lica, piękne słońce i malownicza okolica... ech... :hura:
Po kilku głębokich wdechach ląduję w schronisku. Gdyby nie dym z komina to pomyślałbym, że zamknięte.
W środku pustki. Jedynie gospodarze krzątają się na zapleczu.
Tak więc chwila odpoczynku i posilenia się gorącym żurkiem.
Po 12 wyruszam dalej. Przed schroniskiem spotkanie i pogawędka z parą napotkanych turystów, którzy wybrali się do schroniska, a za nimi wspomniana wcześniej gromadka :)
Na rozstaju szlaków obieram kierunek na Policę. Tylko, że szlak jakiś taki nie przetarty. Ale nic to, śniegu tylko po kolana :D
Po kilkudziesięciu metrach okazało się jednak, że szlak jest przetarty, ale od schroniska :)
Więc już w trochę lżejszych warunkach podążam w kierunku Złotej Grapy podziwiając okoliczne widoki i czerwieniące się tu i ówdzie "cyrwone korole" :)
Po kilkunastu minutach docieram do granicy rezerwatu przyrody "Na Policy". Trasa cały czas biegnie ośnieżonym zewsząd lasem przez, którego drzewostan przedzierają się popołudniowe promienie słońca.
Chwilę potem docieram do szczytu Policy. Babia Góra w chmurnej czapie. Mijam po drodze krzyż i pomnik ofiar tutejszej katastrofy lotniczej.
Kawałek dalej robię postój na posilenie się ciepłą herbatką... mmm... miodzio :) i wszamanie zawartości plecaka... nie wszystko nadawało się do spożycia więc wybrałem tylko jadalny ekwipunek ;)
Po małym przystanku, z pewnymi obawami czy szlak na Zawoję Centrum będzie przedeptany, ruszyłem dalej w kierunku Hali Śmietanowej.
Moje obawy okazały się jednak niesłuszne, gdyż zarówno szlak na Krowiarki jak i Zawoję był przetarty. Także machając Babiej na pożegnanie skręciłęm na żółto-niebiesko-zielony szlak.
Śnieg powoli zaczął tracić swoją poprzednią konsystencję, a zaczynał przypominać z lekka błotnisto-śnieżne bagienko.
Przynajmniej mogłem sprawdzić szczelność swoich butów :D
Po ok. 2 godz. przemierzając okoliczne lasy i polanki dotarłem pod kościół w Zawoji.
Pochłonięcie resztek pożywienia i płynów z plecaka i trzeba było niestety wracać.

Samotny rajd przez ośnieżoną Policę uznaję za super udany.
Pogoda rewelacyjna, trasa i okolica przepiękna.
Kiedyś trzeba będzie to powtórzyć :)

Obrazek
Początek szlaku w Skawicy Górnej

Obrazek
Potok Skawica Sołtysia

Obrazek
Mgły ustępują

Obrazek
No to odbijamy z asfaltu...

Obrazek
...w błoto ;o)

Obrazek
Barwy jesieni

Obrazek
Drewutnia

Obrazek
Granica

Obrazek
Gibasowa Droga

Obrazek
A w tle odgłosy pił motorowych

Obrazek
Las Miśków Brzeg

Obrazek
Hala Kucałowa

Obrazek
Schronisko PTTK Na Hali Krupowej

Obrazek
W kierunku Wielkiej Grapy

Obrazek
Cyrwone korole

Obrazek
Polica - krzyż

Obrazek
Polica - tablica pamiątkowa

Obrazek
Bliskie spotkanie trzeciego stopnia ;o)

Obrazek
Śniegowo

Obrazek
Widok na Policę i Jałowiec
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 23 października 2009, 7:46

:brawo: Gratuluje wycieczki!!!Zdjęcia masz przepiekne
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 23 października 2009, 8:33

Fajna wycieczka. Ładna zima. A zdjęcia piękne. :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8715
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 23 października 2009, 9:37

Super wycieczka, tylko pozazdrościć pogody. Fatki super. Zima na calego :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 23 października 2009, 10:11

to taki z Cebie Samotny wilk McQuade no no no ;)
zdjecie superowe, trzeci stopien zadzialal :)
co to za buciki testowales? bo chyba nie najnowsze klapki :twisted:
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 23 października 2009, 10:28

super! no i jak te buty? korale czadowe i świetlne spotkanie też
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 października 2009, 11:01

heathcliff pisze:to taki z Cebie Samotny wilk McQuade no no no
Czasami :D ;)
heathcliff pisze:co to za buciki testowales?
maga pisze:no i jak te buty?
Buty dały radę. Pierwszy raz w zimie. Na koniec lekko zawilgły od tej breji i wody ;)
A buty to Crispi.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 23 października 2009, 11:02

Przepiękna trasa,zdjęcia rewelacyjne,a zwłaszcza te cyrwone korole.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 23 października 2009, 11:57

jesteś nienasycony!niedziela Javorovy teraz Żywiecki?! no tak, w miare jedzenia apetyt rośnie,super zdjęcia zimowa jesień.gratuluję udanej wycieczki!
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Beti
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 573
Rejestracja: 14 marca 2008, 20:42

Post autor: Beti » 23 października 2009, 15:00

suonecznik niezłe widoki , tu śnieg a tam kolorowa jesień..
fajowo:)
impossible is nothing
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 23 października 2009, 15:51

Jestem pod wrażeniem relacji -
suonecznik pisze:w mglistych otoczkach asfaltową trasę w dolinie potoku
...
w piękną błotnistą breję :)
...
ustępując miejsca przedpołudniowym promieniom jesiennego słońca....
...
gdzie w dolinach jesień w pełni, a szczyty przyodziane w zimowy płaszcz.
Czuć poetycką duszę :)

Zdjęcia super - dla mnie też szczególnie te, gdzie barwy jesieni mieszają się z bielą śniegu :brawo:
Pete

Post autor: Pete » 23 października 2009, 20:20

Pozwól suonecznik, że się wetnę z relacją. Bo miejsca praktycznie te same. Tak tam było zanim nasze góry nawiedziła zima:

4.10.2009
Skawica - Sucha Góra - Okrąglica - Hala Kucałowa - Polica - Mosorny Groń - Wodospad Mosorczyk - Zawoja Mosorne
http://picasaweb.google.com/Piotrek.Pet ... asmiePolic#
savrad

Post autor: savrad » 23 października 2009, 22:25

zdjęcia są super ;D ja też tam chce :jupi:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2009, 5:27

Zdjęcia poprostu cudowne, jesień w zimie, czy też zima jesienią, zdjęcie pt. "bliskie spotkania..." bardzo ciekawie uchwycone,
pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 listopada 2009, 21:05

Na Hali Krupowej byłem w maju,wyglądało tam zupełnie inaczej.Jak wychodziłem to padał deszcz, a jak schodziłem to świeciło słońce i było widać tatry.Muszę się tam wybrać w okresie zimowym, widzę po zdjęciach że warto.
ODPOWIEDZ