Dolinka za Mnichem

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Oscar

Dolinka za Mnichem

Post autor: Oscar » 26 października 2009, 15:22

Kilka fot z 30 września

Obrazek
Godzina 11 w MOku. Czy to możliwe ? :D

Obrazek
Chyba nie musze opisywać

Obrazek
Mnich i Mniszek z podejścia na Wrota

Obrazek
Zadni Mnich z Mnichowej Kopy

Obrazek
Koliba na Mnichowej Kopie

Obrazek
Mnich i Mniszek z Mnichowej Kopy

Obrazek
Miedziane i Mnich z Mniszka
Pati

Post autor: Pati » 26 października 2009, 15:26

Oscar pisze:Koliba na Mnichowej Kopie
Posprzątali tam już?
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 26 października 2009, 15:51

Fajna wyprawa. Ładna pogoda. Ciekawe fotki :spoko:
Oscar

Post autor: Oscar » 26 października 2009, 20:07

Partycja pisze:
Oscar pisze:Koliba na Mnichowej Kopie
Posprzątali tam już?
Posprzątali
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 listopada 2009, 10:46

Fotki bardzo fajne, ale może skrobnął byś kilka zdań o wyprawie: wyruszyłem stąd, idąc przez, doszedłem do, po drodze widziałem :)
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 04 listopada 2009, 10:54

:spoko:
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Oscar

Post autor: Oscar » 06 listopada 2009, 14:51

Esox_nh pisze:Fotki bardzo fajne, ale może skrobnął byś kilka zdań o wyprawie: wyruszyłem stąd, idąc przez, doszedłem do, po drodze widziałem :)
Coś tam mogę napisać.

Ogólnie plan na ten dzień był inny ale jako że zaspałem to musiałem go zweryfikować i wymyślić cos krótszego. Padło na Wrota, na które jakoś zawsze było mi nie po drodze i przy okazji rekonesans początku drogi na Cubrynę.

Dojście standardowe granią Oswalda Balzera :zoboc: , dalej Ceprostradą i szlakiem na Wrota. Podejście na Wrota całkiem fajne :D Z Wrót jeszcze szybciutkie podejście na jakąs pierwszą turniczkę nad przełęczą i powrót.
Później tylko kawałek zejścia i odbicie w prawo w stronę podnózy Ciemnosmreczyńskiej Turni i Zadniego Mnicha. Problem z przejściem tego odcinka jest taki że jest to olbrzymie złomisko wielkich głazów, stromych płyt i stromych trawek i trzeba sobie samemu wyszukiwać dogodną drogę. Jak się już to przejdzie to bezproblemowe podejście na Mnichową Kopę i świetny widok na Zadniego Mnicha i Mnicha. Zejście z Kopy, podejście pod Mniszka i w górę na szczyt po głazach i półkach. Łatwo, tylko przed samym wierzchołkiem jedno miejsce jedynkowe. Na szczycie niesamowite wrażenie robi luft do Żlebu pod Mnichem i widok na Mnicha.
Zejście przez taras z Wyżnimi Mnichowymi Stawkami. Trudno znaleść sciężkę do miejsca sprowadzającego z tarasu i trochę pobłądziłem i na zejściu wpakowałem się w jakieś dwójkowe miejsce. Niżej już w miarę wyraźna ścieżka doprowadzająca do szlaku.
ODPOWIEDZ