przed Śnieżką - na Śnieżce - z Śnieżki - po Śnieżce

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
aguśka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 180
Rejestracja: 04 października 2009, 20:08

Post autor: aguśka » 09 grudnia 2009, 9:12

Ja dodam zdjęcia z sobotniego wejścia na Śnieżkę, gdzie na szczycie spotkaliśmy aguśkę i mirrosa tzn spotkaliśmy ich rano w Karpaczu, ale gdzieś się zgubili, widocznie taka nasza tradycja :)
:oops: Janku już więcej tego nie zrobię obiecuję...choć bym musiała czekać do wieczora :D
Norbert124 pisze:Gaclan a dlaczego mirrors jest podkreślony?
...no właśnie ja chcę aby św.Mikołaj był podkreślony :jezor: a tak poważnie dziękuję wszystkim za miło spędzony czas...Mikośiowi za prezenty, Romkowi za pyszne driny, Joli za herbatę, Markowi z małe białe tabletki, Justyśce za pomoc, Gaclanowi za opis, Mirkowi za świetne zdjęcia, Oscarowi za to...że był itd... :spoko:
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 09 grudnia 2009, 9:44

Gratuluję Wam wszystkim udanego wyjazdu i szampańskiej zabawy. ;)
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8714
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 09 grudnia 2009, 9:56

Fotki zajefajne, nie narzekajcie na pogode to przecież grudzień. Gratuluje udajej wycieczki i Mikołaja. A jednak Mikołaj to wielki człowiek, był u Was i u nas - jak on to zrobił? :D Śnieżka jednak zawsze jest piękna. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Pati

Post autor: Pati » 09 grudnia 2009, 12:11

No masz Janku, interesujące zdjęcia.
Gratulacje dla aktorów na tle Śnieżki :) Norbert zamienił może czerwony polar na uniform Mikołaja? ;)
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 09 grudnia 2009, 13:21

Partycja pisze:No masz Janku, interesujące zdjęcia.
Dzięki.

Te miejsca kojarzysz http://picasaweb.google.com/janek.n.p.m ... 0285188962

http://picasaweb.google.com/janek.n.p.m ... 0469814354 jak będzie więcej śniegu to trzeba będzie tą Śnieżkę od czeskiej strony zrobić.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
zagatka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 266
Rejestracja: 26 sierpnia 2009, 10:59

Post autor: zagatka » 09 grudnia 2009, 13:49

jestem pod wielkim wrażeniem tych fotek :) są czadowe :))
Bieszczadzkie Anioły, Anioły Bieszczadzkie...
...gdy skrzydłem cię dotkną, już jesteś ich bratem.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 grudnia 2009, 19:22

Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 grudnia 2009, 19:36

Gaclan ciekawe fotki, zazdroszczę wyprawy...to co dostałeś od Mikołaja za ten wierszyk?
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 09 grudnia 2009, 20:11

Manfred wspaniałe są Twoje zdjęcia! pogoda w sobotę była przepiękna!szkoda, że tak późno przyjechałam.
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Oscar

Post autor: Oscar » 10 grudnia 2009, 2:37

Kempos pisze:Dokładnie się z Tobą zgadzam - nam się też bardzo podobała pogoda :) - na pewno dostarczyła fajnych wrażeń
Otóż to, przynajmniej się czuło że jesteśmy w górach a nie na jakims pikniku.

Dodam tylko że Śnieżka słynie z takiej pogody i ogólnie jako niewysoka góra bardzo często daje poczuć warunki jakie panują np. w Tatrach na ponad 2000 m.

Kilka ciekawostek:
w latach 1564-69 zainicjowano pierwsze badania naukowo-poznawcze mające na celu określenie wysokości Śnieżki. Według ówczesnych pomiarów góra wznosiła się ponad 2000 m n.p.m.

średnia temperatura stycznia wynosi -7,8 stopnia C. Często notowane są temperatury spadające poniżej -15 stopni C, a nawet -20 stopni C.

Średnio 290 dni w roku wieją tu wiatry. Niosą one na ogół chłodne i wilgotne powietrze. Najwyższa zanotowana tu średnia 10-minutowa prędkość wiatru (3 września 2000 roku) wynosi 64 m/s, czyli 230 km/h. A najwyższa w ogóle to rekordowe w Polsce porywy wiatru dochodzące do 346 km/h zanotowane 9 marca 1990 r. Chmury przykrywają wierzchołek średnio przez 192 dni w roku. Notuje się tu aż 237 dni z opadami. Pokrywa śnieżna utrzymuje się średnio aż przez 190 dni.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 grudnia 2009, 7:05

Maga nic straconego będzie okazja do następnego spotkania na Śnieżce
Oskar bardzo ciekawe informacje rzuciłeś.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 grudnia 2009, 20:09

Gaclan pisze:Głównymi aktorami tego spektaklu byli : Norbert z Agatą, mirrors, yusta, Kempos z Luizą, Aguśka, Oscar, Iwona, Manfred z Kakusią, maga, Romek, OliTata, OliMania, Tonianin, Daniel,
Gaclan małe sprostowanie OliTata jest OK bo pochodzi od Oli stary lub może być ojciec, wapniak, nietoperz, tatuś wedle uznania.
Ale w wypadku Oli to powinno być OlaMania bo pochodzi od Ola - to takie imię dziewczyny i od Mania, to z kolei takie przezwisko, a nie pochodzi od manii Oli
A tak poza tym super relacja, super zdjęcia, super atmosfera, super towarzystwo, super wyprawa. Mgła na Śnieżce też była super. Aha i prezenty od Mikołaja były super. Dziękujemy Mikołaju.
Czy może coś pominąłem?
Gaclan

Post autor: Gaclan » 12 grudnia 2009, 15:23

OliTata pisze: Gaclan małe sprostowanie OliTata jest OK bo pochodzi od Oli stary lub może być ojciec, wapniak, nietoperz, tatuś wedle uznania.
Ale w wypadku Oli to powinno być OlaMania bo pochodzi od Ola - to takie imię dziewczyny i od Mania, to z kolei takie przezwisko, a nie pochodzi od manii Oli
Przepraszam za te chochliki które wkradły się do mojej relacji, dawno tego nie robiłem i dlatego wyszedłem z wprawy. W tym przypadku to tylko niefortunna literówka. Mam nadzieję że nie wiziąłeś tego do siebie.
Co do Twojej osoby, aboslutnie nie zgadzam się z tym co napisałeś - zamiast tych określeń ktore wymieniłeś, wolę: Andrzej - gość wyższej klasy.

Olu, mam nadzieję że się na mnie nie gniewasz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 grudnia 2009, 15:28

Gaclan pisze:Przepraszam za te chochliki które wkradły się do mojej relacji, dawno tego nie robiłem i dlatego wyszedłem z wprawy. W tym przypadku to tylko niefortunna literówka Mam nadzieję że nie wiziąłeś tego do siebie.


Olu, mam nadzieję że się na mnie nie gniewasz.
Jasne, że się nie gniewamy, przecież to żart był taki
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 grudnia 2009, 22:50

Gaclan pisze:Olu, mam nadzieję że się na mnie nie gniewasz.
Spoko ;) Nawet tego nie zauważyłam ;p
ODPOWIEDZ