20-21.03.10 Babia Góra na dwa razy...

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

20-21.03.10 Babia Góra na dwa razy...

Post autor: Anonymous » 22 marca 2010, 10:20

A było to tak...Beata i ja miałyśmy z Babią Górą rachunki do wyrównania gdyż 30.01.2010 dała nam popalić nieziemsko więc postanowiłyśmy 20.03 śmigać na górkę, zejść na nocleg do Zawoi i o 1-ej w nocy wyruszyć ponownie aby przywitać świt na szczycie. Tym razem dołączyła do nas Elizz :hura: Dobrze, że z nami jechała gdyż kto inny liczyłby martwe zwierzątka po drodze?? Docieramy do miejsca noclegowego, niepotrzebne rzeczy z plecaka na wyrko i maszerujemy zielonym szlakiem na Markowe a następnie czerwonym na szczyt. Pogoda jak marzenie- słoneczko, ciepło. Początkowy etap szlaku śliski i mokry. Na Markowych chwilka przerwy na opalanie i dalej w drogę. Szlak czerwony to już śniegu duże ilości...ale jest pięknie!!! Idąc z Przełęczy Brona na szczyt...patrzę, patrzę i własnym oczom nie wierzę- maszeruje Tomek ( Tom-Pi4) z Madziulką :D I jak sie okazuje to nie koniec bo jeszcze JolaR z Mężem oraz HalinkaŚ. I wiadomo pogadać trzeba, fotki zaliczyć i dalej marsz.
Widoki przecudne więc trzaskam foty jedna po drugiej choć silny wiatr mi tego nie ułatwia wyrywając prawie aparat z dłoni. Na szczycie spory tłumek. W drodze powrotnej gleby kilka razy zaliczone, Elizz i Beata połowę drogi pokonały zjeżdżając na tylnej części ciała :lol: Wracamy do Zawoi...19.30 do łóżek bo pobudka o ...północy...już po 1-ej ponownie na szlaku jesteśmy...niebo przepiękne, pełne gwiazd...niestety po 3 -ej w nocy pogoda się zmienia, pada deszcz ze sniegiem, wiatr coraz silniejszy, spada widoczność. Około 10 minut od szczytu podejmujemy decyzję- zawracamy bo widoczność już zerowa i ledwo na nogach się utrzymujemy tak wieje. Kurcze ...ślisko jak cholerka...szagaty poćwiczyłam sobie :lol:
Eeee więcej pisać nie będę żeby Was nie zanudzać...fotek kilka dołączam...reszta w linku : http://picasaweb.google.pl/Marzena949/B ... 2021032010#
Załączniki
DSC01274 [].JPG
(47.92 KiB) Pobrany 579 razy
DSC07373 [].JPG
(42.81 KiB) Pobrany 579 razy
DSC01212 [].JPG
(76.78 KiB) Pobrany 579 razy
DSC01289 [].JPG
(57.06 KiB) Pobrany 579 razy
DSC01292 [].JPG
(37.35 KiB) Pobrany 579 razy
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 marca 2010, 11:02

Ciekawa relacja.Kapitalne zdjęcia no i pogoda a nie jak w Niedziele.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 22 marca 2010, 11:32

No to Beskid Żywiecki był w ten weekend nasz. Niedługo nie można będzie pojechać w góry, żeby nie spotkać nikogo z GS. Pech z tą pogodą, brakło kilku godzin i byłby piękny świt.
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 22 marca 2010, 12:39

Świetne fotki!! Gratuluje wyjazdu!!...a Żywiecki faktycznie był opanowany przez G-S, jeszcze jedna grupa dzialała na Krawcowym...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 22 marca 2010, 12:57

ninik pisze:a Żywiecki faktycznie był opanowany przez G-S, jeszcze jedna grupa dzialała na Krawcowym...
potwierdzam :)
wspaniała wyprawa na Babią!!!!!!-i ile sniegu tam przybyło od naszego zjazdu??????.....na ten graniczny słupek ja się wdrapać nie umiałam a teraz cały zakryty :shock:
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 22 marca 2010, 13:26

Dziewczyny gratuluję bardzo fajnego przywitania wiosny. dzięki za miłe spotkanie na szlaku i kilka minut pogawędki :) Faktycznie w sobotę pogoda była przednia, w niedzielę już było zdecydowanie gorzej. Gratulacje. Do zobaczenia na szlaku :)
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 22 marca 2010, 14:58

Fajnie było Was spotkać na szlaku i chwilę pogawędzić.Jesteście WIELKIE, :brawo: :brawo: ZA WYMARSZ NA ŚWIT, następnym razem już Wam się uda. ;)
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 marca 2010, 15:27

Marzena Troszkę sporo tam Was było:)...ładne foteczki
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8714
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 22 marca 2010, 16:58

Gratuluje, fajna wycieczka. Fotki piekne. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 marca 2010, 20:53

Zdjęcia fantastyczne. Aż się zastanawiam, czy nie zawitać na Babią, póki jeszcze zima jest :) .
Gratuluję ciekawego wypadu i relacji.
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz....
Marzena pisze:kto inny liczyłby martwe zwierzątka po drodze??
Ale o co chodzi?
Pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
mirrors
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 230
Rejestracja: 31 października 2009, 18:07

Post autor: mirrors » 22 marca 2010, 21:10

Marzena pisze:już po 1-ej ponownie na szlaku jesteśmy...niebo przepiękne, pełne gwiazd...niestety po 3 -ej w nocy pogoda się zmienia, pada deszcz ze sniegiem, wiatr coraz silniejszy, spada widoczność.
Ja to już gdzieś widziałem,deja vu, czy co ?... :lol:

W sobotę miałyście fajną pogodę :) dobrze,że ją wykorzystałyście na maksa :spoko:

Fajne fotki :) relacja spoko.
Pozdrówka :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 marca 2010, 21:53

tom-pi4 pisze:dzięki za miłe spotkanie na szlaku i kilka minut pogawędki
My również dziękujemy :)
Rudzielec pisze:Marzena powiedział/-a:
kto inny liczyłby martwe zwierzątka po drodze??

Ale o co chodzi?
Otóż w drodze z Katowic do Zawoi leżało wyjatkowo dużo martwych zwierzątek, których żywot zakończyło zderzenie z samochodem...oczywiście Elizz każde zauważała i nas o tym fakcie informowała.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 marca 2010, 21:55

mirrors pisze:Ja to już gdzieś widziałem,deja vu, czy co ?...
To prawda Mirek...ale jeszcze nam się uda w tym roku słońce wschodzące dorwać :D
Awatar użytkownika
Beti
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 573
Rejestracja: 14 marca 2008, 20:42

Post autor: Beti » 22 marca 2010, 21:57

Marzenka co to za 'martwe zwierzątka' :shock: po drodze?
trochę fajnej pogody, trochę niefajnej... czyli wyprawa jak się patrzy! :zoboc:
impossible is nothing
Awatar użytkownika
mirrors
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 230
Rejestracja: 31 października 2009, 18:07

Post autor: mirrors » 22 marca 2010, 22:08

Marzena pisze:...ale jeszcze nam się uda w tym roku słońce wschodzące dorwać
Pewnie,że tak ! :)
Myślę,że te zachodzące również ;)
ODPOWIEDZ