11-13.02.2011 Ósme Beskidzkie Walentynki - Barania Góra

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

11-13.02.2011 Ósme Beskidzkie Walentynki - Barania Góra

Post autor: Han-Ka » 14 lutego 2011, 20:45

Już po raz trzeci wybrałam się na walentynkowe wędrówki organizowane przez Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi. W 2009 roku naszą bazą była Bacówka pod Bereśnikiem, w 2010 gościliśmy w schronisku młodzieżowym w Ustroniu-Jaszowcu. Tym razem kwatera znajdowała się w Wiśle-Głębcach.

W piątkowe południe wysiedliśmy z pociągu w strugach deszczu. Tego dnia darowaliśmy sobie dalsze wycieczki i zadowoliliśmy się spacerem do centrum Wisły.
Nocą wiał silny wiatr, przywiał mrozik i śniegowe chmury. Rano podjechaliśmy na Kubalonkę i ruszyliśmy dalej przez Stecówkę i Przysłop na Baranią Górę. Wkrótce zrobiła się piękna, słoneczna pogoda i wędrówka zaśnieżonym szlakiem była bardzo przyjemna. Ze szczytu wróciliśmy do schroniska na Przysłopie na zasłużony posiłek i odpoczynek. Kiedy schodziliśmy wzdłuż Czarnej Wisełki słońce już zaszło, ale przyświecał nam księżyc i nawet nie trzeba było używać czołówki. Miłym zakończeniem tego dnia był wieczór walentynkowy przy świecach, z gitarą i piosenkami o miłości - do gór i nie tylko.

W niedzielę naszym celem był Wielki Stożek. Tutaj nie było już tyle śniegu, natomiast miejscami droga była oblodzona. Siedząc w jadalni schroniska podziwialiśmy piękny widok z Babią Górą i Tatrami na ostatnim planie. Niestety musieliśmy szybko wracać na kwaterę, spakować manatki i zdążyć na pociąg.

A mnie się już marzy kolejny wypad w góry.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
kris75

Post autor: kris75 » 14 lutego 2011, 20:57

A są jakieś foty?
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 14 lutego 2011, 21:01

Han-Ka, a może pochwalisz się zdjęciami z tego wypadu. Z przyjemnością bym pooglądała tamte rejony, one są dla mnie zupełnie nie znane.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
kris75

Post autor: kris75 » 14 lutego 2011, 21:04

HalinkaŚ pisze:Han-Ka, a może pochwalisz się zdjęciami z tego wypadu. Z przyjemnością bym pooglądała tamte rejony, one są dla mnie zupełnie nie znane.
Halinka najwyższy czas poznać, a nie tylko Gorce,Pieniny i Tatry. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 14 lutego 2011, 21:11

Halinka najwyższy czas poznać, a nie tylko Gorce,Pieniny i Tatry. :lol: :lol: :lol:
Kris, zgadzam się z Tobą w zupełności, ale wiesz jak ja mam daleko w tamte strony :lol: :zoboc:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2011, 21:46

Han-Ka pisze:wieczór walentynkowy przy świecach, z gitarą i piosenkami o miłości - do gór i nie tylko.
kris75 pisze:A są jakieś foty?
Ludzie, kto w takim stanie ducha myśli o fotach??? ;)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 14 lutego 2011, 22:25

HalinkaŚ pisze:
Halinka najwyższy czas poznać, a nie tylko Gorce,Pieniny i Tatry. :lol: :lol: :lol:
Kris, zgadzam się z Tobą w zupełności, ale wiesz jak ja mam daleko w tamte strony :lol: :zoboc:
Halinko,przecież wiesz,że zaproszenie aktualne!!!czekam tylko kiedy najdą Was chęci na nasze strony!
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 15 lutego 2011, 12:50

kris75 , HalinkaŚ - od siebie dodaję skromnie tylko 4 fotki, bo mój aparacik bardzo nie lubi mrozu i pada po paru kliknięciach. Następne są dziełem mojego męża, miłośnika wodospadów w każdym formacie i o każdej porze roku.

Pełna fotorelacja dostępna jest na stronie koła. Już wrzucili pierwsze zdjęcia, a będzie ich przybywało w miarę "dostaw" od reszty uczestników.

http://www.almatramp.com.pl/beskid.htm
Załączniki
BG1.jpg
(54.74 KiB) Pobrany 576 razy
BG2.jpg
(75.33 KiB) Pobrany 576 razy
BG3.jpg
(61.31 KiB) Pobrany 576 razy
BG4.jpg
(53.36 KiB) Pobrany 576 razy
M01.jpg
(15.63 KiB) Pobrany 576 razy
M02.jpg
(15.53 KiB) Pobrany 576 razy
M03.jpg
(16.57 KiB) Pobrany 576 razy
M04.jpg
(13.25 KiB) Pobrany 576 razy
M05.jpg
(23.59 KiB) Pobrany 576 razy
M06.jpg
(21.04 KiB) Pobrany 576 razy
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2013, 20:06 przez Han-Ka, łącznie zmieniany 1 raz.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 15 lutego 2011, 13:20

Han-Ka, dzięki za fotki, przedostatnie zdjęcie bardzo mi się podoba :>
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
kris75

Post autor: kris75 » 16 lutego 2011, 22:05

Han-ka dzięki również za fotki.
ODPOWIEDZ