Rysianka na kolanach, czyli ... 19-20 marca, Krawców Wierch

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 22 marca 2011, 16:49

Grochu pisze:Jednak elitarne jednostki armii G-S nie rozpoznały głęboko zakonspirowanego agenta i zamiast nawiązać kontakt słowami: „dzięki stary za info” zignorowały go zwykłym: „ooo … jaki milusi piesek”
Łączniczki pomne rozkazu parły w przód, zagłuszając swoją babską intuicję, która uparcie tłukła im po główkach, że "milusi piesek" nie jest tym, za kogo się podaje i kierunek marszu należało jednak obrać nieco inny... :twisted:
Grochu pisze:Myślę sobie: „Jest ciężko, cholera…a jak mnie jest ciężko, to co kobity myślą?
Moja blisko 8-miesięczna przymusowa przerwa w górołażeniu przypominała o sobie w każdym centymetrze ciała... Cholerny plecak, cholerne zaspy, cholerna góra - przecież to miał być wiosenny lajcik, a nie zimowa wyrypa! No ale z drugiej strony - z dwóch możliwych wyjść: złazić w dół albo przeć na ślepo w górę - resztki mojej sponiewieranej dumy, nie brały pod uwagę innej opcji, niż tylko: na kolana i do przodu :D
Pomiędzy jednym a drugim wykopywaniem się ze śniegu i mozolnym gramoleniu się do góry, starłam się trzymać fason, zabawiając Otylię opowieścią o Krzysztofie Wielickim i jego parciu na Everest z odnowionymi, krwawiącymi ranami, po wcześniejszym odmrożeniu palców stóp... Co tam przy tym taki nasz Mt. Rysiankorest :)
Grochu pisze:Ostatnim przeciwnikiem okazała się czasoprzestrzeń.
Gdzieś tak przy trzecim "jeszcze tylko 15 minut" zrozumiałam, że jednak ta czasoprzestrzeń jest dość mocno zakrzywiona :P
malgosiadg pisze:Zazdroszczę troszkę Otylii i Zrzędzie, że były takie zaopiekowane
No ba :) Mówcie sobie co chcecie, ale już sama świadomość, że męskie ramię czuwa, jest całkiem miła i... mobilizująca ;) A panowie trafili się nam bardzo opiekuńczy :)

PS.
Grochu, genialny raport!!!

A tu jeszcze raz linek do moich zdjęć:
https://picasaweb.google.com/1167047805 ... wcowWierch#
Ostatnio zmieniony 22 marca 2011, 18:34 przez Zrzęda, łącznie zmieniany 1 raz.
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 22 marca 2011, 17:50

Grochu pisze:Dnia następnego po otwarciu oczu zanotowałem dwa fakty: 1 – nie ma Elizz. Pobieżała sarenka bladym świtem z powrotem przez Trzy Kopce na Rysiankę a stamtąd do Sopotni
Groch, 8.00 rano to nie taki znowu blady świt :)
Grochu pisze:2 – jak zakrzyknęła Zrzęda: „Widać góry!” Zmieniła się pogoda: błękit nieba i piękne słoneczko, które wydobywało skrzącą biel ze świeżego śniegu.
takie też rano odniosłam wrażenie... w planie był powrót z Rysianki przez Romankę, ale mgła jaka zastała mnie na szlaku zmusiła mnie (po długiej dyskusji samej z sobą) do powrotu szlakiem niebieskim prosto do Sopotni :( tego szlaku też się sporo naszukałam, widoczność w okolicach Rysinaki - jakieś 5m...

Dzięki wszystkim za wspólną wyprawę, zwłaszcza Pawłowi, który dotrzymał mi towarzystwa najdłużej - od początku do połowy ;) szkoda, że 2-go dnia już nie...

Wypad bardzo udany, dawno się tak nie zmęczyłam :)

tutaj moje fotki, niestety 2-go dnia nic nie ucykałam:

https://picasaweb.google.com/1076477836 ... zJGBgOK8Xw#
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 22 marca 2011, 17:55

heeej, a gdzie to nasze zdjęcie grupowe z Trzech Kopców??
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 22 marca 2011, 19:23

kasia1357 pisze:Ale proszę napiszcie jakimi szlakami szliście/wystarczy kolor szlaku - czerwony, niebieski, żółty a może fragment czarnym?/
Z Żabnicy szliśmy zielonym na Rysiankę, jednak gdzieś na wysokości ok. 1140 n.p.m. straciliśmy szlak i poszli na azymut. Z Rysianki na Trzy Kopce jak po sznurku czerwonym a dalej na Krawculę żółtym. W niedzielę tym samym żółtym zleźliśmy do Glinki.
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 22 marca 2011, 19:27

Otylia pisze:Dziękuję za miłe słowa,pod moim adresem,i zdradzę,że właśnie chyba to,dodaje mi skrzydeł!!! Janku,Tobie też dzięki!!!
Hehehe :lol: no to wyszło tatromaniak13, że u Otylii robimy za RedBulla :aniolek: ;)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 22 marca 2011, 20:50

Grochu pisze:no to wyszło tatromaniak13, że u Otylii robimy za RedBulla :aniolek:
he,he a ja już teraz wiem ,co następnym razem zrobić,aby mężczyzna ponosił na rękach :)
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 22 marca 2011, 21:23

malgosiadg pisze:Żeby sie nie powtarzać, nie będę chwalić militarnego stylu tajnego agenta burka i całej ofensywy.
Grochu, gratuluję pomysłu na relację w takim stylu napisaną, :brawo: :brawo: :brawo: świetnie się to czyta. :>
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 22 marca 2011, 23:17

Gratuluję wszystkim udanego wypadu, gdybyście mieli łatwo to nie było by takiej satysfakcji :)
Grochu super relacja, fajnie się czyta :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Mirek

Post autor: Mirek » 23 marca 2011, 7:35

Jako pomysłodawca i realizator wypadu,składam wniosek do Admina i Moderatorów o Super pochwałę dla Grocha za wspaniałe przewodnictwo na wypadzie i za super relację. :hura:
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 23 marca 2011, 17:26

Grochu, fantastyczna relacja. Jak widać jesteście do zdarcia ;)
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 23 marca 2011, 17:37

a ja muszę z przykrością stwierdzić, że mi się relację źle czytało ;) :twisted:
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 23 marca 2011, 19:03

i jeszcze moje zdjęcia
Załączniki
Kopia SDC12075.JPG
(30.44 KiB) Pobrany 1099 razy
Kopia SDC12074.JPG
(37.25 KiB) Pobrany 1099 razy
Kopia SDC12072.JPG
(37.74 KiB) Pobrany 1099 razy
Kopia SDC12080.JPG
(39.62 KiB) Pobrany 1093 razy
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 23 marca 2011, 19:18

i jeszcze: a propos,nauczy mnie kto jak sprawnie dać zdjęcia na Picasa,bo mi wpadają i te,które tam nie mają być,czyli wszystkie jakie są w komputerze :(
Załączniki
Kopia SDC12088.JPG
(34.75 KiB) Pobrany 1086 razy
Kopia SDC12086.JPG
(35.59 KiB) Pobrany 1086 razy
Kopia SDC12085.JPG
(31.11 KiB) Pobrany 1086 razy
Kopia SDC12084.JPG
(34.54 KiB) Pobrany 1086 razy
Kopia SDC12083.JPG
(35.1 KiB) Pobrany 1086 razy
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 24 marca 2011, 20:46

Grochu relacyjo pierwszo klasa, to Ty mosz chłopie talent... ja... nipowtaerzalny :spoko: jeszcze ta troskliwość o płeć niby słabszą ;)
bo jak pisałeś wyrwały na Krawculę :twisted:
Brawka dla całej Ekipy za wytrwałość i ślepą wiarę w przewodników przecieraczy :twisted: :P
Krawcula ma fajny klimacik ale mam pytanko... czy czasem pokazały się może jakieś bąble na skórze bo ja po ostatnich odwiedzinach musiałem inwestować w maście :(
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 24 marca 2011, 20:48

heathcliff pisze:Krawcula ma fajny klimacik ale mam pytanko... czy czasem pokazały się może jakieś bąble na skórze bo ja po ostatnich odwiedzinach musiałem inwestować w maście :(
wow :shock: ale co, po wodzie? nie pomożemy - nie kompalim się :)
czy po kocach? spałam we własnym śpiworze, zmian skórnych nie odnotowałam...
ODPOWIEDZ