Obozy wędrowne z lat 80-tych

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Obozy wędrowne z lat 80-tych

Post autor: Lech » 24 września 2007, 20:41

Poniżej zamieszczam zdjęcia z obozów wędrownych po Sudetach z początku lat 80-tych do połowy 90-tych, które mają już sporą wartość historyczną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 września 2007, 22:14

Ale fajne,najlepsze te czarno białe ;)) ;)) ;))
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 września 2007, 22:56

Lechu ten kocherek na benzynę, czy ewentualnie spirytus :spoko: - też taki miałem. Po latach gotowania na paliwie turystycznym(*) to był hit przywożony z DDR /dla forumowiczów z mniejszą ilością lat: DDR to była Niemiecka Republika Demokratyczna, część "imperium" ZSRR/.

(*)- Paliwo turystyczne - pastylki wielkości dzisiejszych Mentosów, z substancji która się paliła /w większości przypadków proces palenia był symboliczny/. Podkładało się taką pastylkę pod garnek i zupa się gotowała :spoko:
Ech... wspomnienia...
Gaclan

Post autor: Gaclan » 25 września 2007, 14:06

Lechu, spadłeś nam z nieba. Pomijając fakt że zdjęcia są rewelacyjne, to mamy kolejnego wielbiciela Sudetów. W tym roku zszedłem wszystkie najwyższe szczyty z Sudetów i z ogromną ciekawością oglądałem te zdjęcia. Porównując jak to wyglądało kiedyś i jak wygląda teraz. W wolnej chwili możesz obejrzeć moje relacje i sameu sobie porównać.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 września 2007, 14:22

No potrafisz nostalgię obudzić... :)
Dla mnie te najlepsze lata kiedy wędrowało się z kumplami i spało pod namiotami to lata 70 i początek 80...zwiedziliśmy większość Beskidów i Karkonosze. ,Trochę Tatr i Pienin. też.... tak to były najpiękniejsze lata choć cały czas czuję niedosyt bo nigdy nie wędrowałem po Bieszczadach...

Teraz to już trochę za stary jestem a poza tym wydaje mi się ,że turystyka "garbata" zanikła ...chociaż jakby udało się skrzyknąć "starą " paczkę to kto wie... :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 25 września 2007, 14:27

Antek pisze:Teraz to już trochę za stary jestem
Antek nikt nigdy nie jest za stary na góry :!:
Przykłady:
1. mój wujek, lat 67, gdy tylko czas i kasa mu pozwalają wędruje po Beskidach, czasem ze mną, czasem nawet sam.
2. moja babcia, lat 85, była ze mną w tym roku w Tatrach Słowackich. Oczywiście nie była gdzieś tam, hen wysoko, ale z Hrebenioka, przez Rainerovą Chatę i Wodospady Zimnego Potoka przewędrowała.

Antek więcej wiary w siebie i optymizmu :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 września 2007, 15:54

No ja miałem na myśli takie wędrowanie beztroskie, kilkutygodniowe,z plecakiem... i pustymi kieszeniami... :)

Bo na takie jak Wy ostatnio (mam na myśli ognisko :D ) to jeszcze by mi sił starczyło... :D

Serdeczne pozdrowienia dla wujka, wielkie ukłony dla babci...tylko podziwiać należy.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 25 września 2007, 16:21

Antek pisze:No ja miałem na myśli takie wędrowanie beztroskie, kilkutygodniowe,z plecakiem... i pustymi kieszeniami...
Nooo... poszło by się w góry, poszło...
Ech... wspomnienia... :roll:
Anćla

Post autor: Anćla » 25 września 2007, 16:41

:shock: cudowne zdjecia tez mi sie podobaja et czarno-biale :) ale najpekniejsze jest to ze mimo uplwu tylu lat gory sie nie zmienilu... choc wszystko wokolo sie zmienia one istnieja nadal takie piekne jak kiedys :jupi:
Pati

Post autor: Pati » 25 września 2007, 19:56

Mnie tez najbardziej podobają się te czarno-białe.
Ciekawe czym były robione? - starym zenitem?
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 25 września 2007, 20:30

Patrycja pisze:Ciekawe czym były robione? - starym zenitem?
Patrycja prosze tylko nie starym - ja też mam jeszcze Zenitha i czasem robie nim zdjęcia. To świetne aparaty z b.dobrą optyką.
Pati

Post autor: Pati » 25 września 2007, 20:52

U mnie słowo "stary" w połączeniu z Zenitem to właśnie najlepsza perełka :)
Sama posiadam właśnie takiego "starego" zenita i uważam, że robi najlepsze zdjęcia.
Czerń jest czernią, a biel bielą.
Dostałam go od wujka, który właśnie za młodu zajmowała się fotografią.
Gratis dorzucił nawet powiększalnik i parę innych bajerów.
Właśnie w liceum robiłam aneks z fotografii właśnie tym moim "starym",
a jakże ukochanym zenitem. Dlatego więc pytałam czym były robione
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2013, 8:50 przez Pati, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 25 września 2007, 20:55

Patrycja jeśli masz Zenitha to YOU ARE MY HERO :jupi:
Pati

Post autor: Pati » 25 września 2007, 20:58

Mam, mam i działa cacy, ostatnio nawet kuzyn zaraził się zenitomanią :)
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2013, 8:50 przez Pati, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 września 2007, 22:49

gdzieś tak w połowie lat osiemdziesiątych, jako dzieciak byłem na obozie wędrownym z Żywca do Lanckorony. Dziękuję za przypomnienie klimatu. :)
ODPOWIEDZ