21.01.2012 - Jaskinie Doliny Kościeliskiej - Tatry Zachodnie

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Montenero

Post autor: Montenero » 07 lutego 2012, 10:59

A gdzie walka będzie??

P.S. Nie, nie w tą. Może następną.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lutego 2012, 20:02

Montenero jesteś w stanie określić jaki gatunek nietoperza widnieje na pierwszej fotce? I jak z jego zimową hibernacją? Pytam z ciekawości.
Montenero

Post autor: Montenero » 08 lutego 2012, 9:53

Wygląda idealnie na Nocka dużego ale jedno ale... w większości nocki mają brzuchy raczej koloru białawego, co najwyżej końcówki brązowieją, ten zaś ma wyraźnie ubarwienie brązowe. Ponadto uszy ma czarne, nie wiem czy to od zmian w skutek zimna bo takowe mają nocki wąsatki lub Brandta. Wygląda też na gacka brunatnego ale uszy ma coś maławe :)

Hibernacja, generalnie one śpią w zimie, być może ktoś zaniepokoił je jakimś nieautoryzowanym wejściem do jaskini i w konsekwencji częste budzenie powoduje wyczerpywanie się zapasów pokarmu zgromadzonych w postaci tłuszczu jako zapas energetyczny na przetrwanie zimy i to powoduję jego śmierć.
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 08 lutego 2012, 10:10

słyszałam, że nietoperze przenoszą wściekliznę
ten chyba wygląda na wściekłego...? :oczynoela:
Montenero

Post autor: Montenero » 08 lutego 2012, 10:21

Owszem, zdarzają się przypadki (w Polsce niezwykle rzadko, raczej w krajach tropikalnych), przez pokąsanie, dotyk, ślina (tylko człowiek musi mieć w tym wypadku uszkodzoną skórę) i czasem przez wydzieliny z nietoperzowego guano :)
Póki co ja się jeszcze nie nabawiłem :)

P.S. On nie wyglada na wściekłego, nietoperze często tak otwierają paszczkę.
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 08 lutego 2012, 10:22

uff... bo już mnie straszyli :P

dzięki :>
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2012, 20:04

Dzwonek pisze:ten chyba wygląda na wściekłego...?
Może się wściekł ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2012, 18:28

Dzwonek pisze:słyszałam, że nietoperze przenoszą wściekliznę
ten chyba wygląda na wściekłego...? :oczynoela:
Bał się po prostu, albo był wq (znaczy się zły), że ktoś go podniósł gdy wyszedł za potrzebą :P A co myślicie że jak nietoperek dostanie biegunki to do góry nogami....?? :jupi:

Fajny wypad...szkoda że nie chcecie się przyznać że na kolacje był szaszłyk z.... :zoboc:
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 11 lutego 2012, 18:40

KRK pisze:Może się wściekł
Kurrry pisze:Bał się po prostu
przestraszył się Dzwonka :P a Wy nie balibyście się na jego miejscu :twisted:
Kurrry pisze:na kolacje był szaszłyk z....
na kolację była pomidorówka lub placki po zbójnicku (... tylko nie wiadomo z czym :shock: )
ale dobre było
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 12 lutego 2012, 10:33

adamek pisze:przestraszył się Dzwonka :P a Wy nie balibyście się na jego miejscu :twisted:
przecież chciałam nawet dzwonić do TOPR aby uratować to stworzonko :P
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lutego 2012, 16:08

JA tego nie skomentuje, ale...

(Załącznik usunięty na prośbę MIKE)
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2012, 8:57 przez Anonymous, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
xVRoBVx
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 20:47

Post autor: xVRoBVx » 13 lutego 2012, 17:06

:lol: no ładnie ładnie.... :shock:
ODPOWIEDZ