25-27.05.2012 - Beskid Niski - Pierwsza oldskulowa wędrówka

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 29 maja 2012, 14:23

no fakt - te "zagatkowe" vibramy rażą ;)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 29 maja 2012, 14:33

Łoj, aż łezka się w oku kręci na wspomnienie tamtych lat...
Żałuję, że nie mogłem przybyć, choć byłem przygotowany i... ciągle jestem: plecak rocznik '82 stary druh przeszedł ze mną wszystkie góry Polski (lata '80-'90) i gitara weteranka rocznik '86, metalowymi strunami raniąc opuszki palców do krwi - oj, ta to pamięta ogniska :kukacz: (nie, to nie ta "hiszpanka", którą znacie z niektórych zjazdów - to nasz poczciwy Defil, ciężko wystany w kolejce do sklepu muzycznego w Opolu od 5 rano) - to były te tzw. teraz "kultowe czasy"
zatem, że zacytuję Bubę:
buba pisze:Kiedy następna taka wycieczka??
P.S. Zagatka, a co do Dżemu z Ryśkiem - właśnie w gramofonie (kiedyś mówiono na to "adapter") nastawiłem czarny, pięknie trzeszczący winyl "Zemsta Nietoperzy" '86r. - kosztował wtedy szaloną kasę 450zł (w załączeniu okładka z autografami całego Dżemu). To na pierwsze danie. Na drugie będzie winyl "Tzw.przeboje-całkiem Live" '88r. - ten już kosztował 600zł :)
Załączniki
IMG_0008.JPG
(126.1 KiB) Pobrany 736 razy
IMG_0002.JPG
(125.45 KiB) Pobrany 736 razy
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 29 maja 2012, 14:37

Pudelek pisze:prawdziwy odskul to byłby chyba jednak dopiero przy buciorach z lat 80...
No to fakt. Tzw. Pionerki były szczytem marzeń.
Moje pierwsze "górskie" buty kupiłem w sklepie myśliwskim.
I, o dziwo, miały podeszwę typu vibram, tylko Vibram się wtedy jeszcze nie nazywała, tak więc
malgosiadg pisze:"zagatkowe" vibramy rażą
tu bym się nie zgodził :)
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 29 maja 2012, 14:47

Pudelek pisze:a jaka jest różnica między wyglądem hipisowskim a bluesowym na Dżemie? bo w Polsce jakoś jej specjalnie nie zauważyłem :kukacz:
jeżeli oczekujesz definicji, to muszę Cie rozczarować :) Ale tak mi sie jakoś skojarzyła ta różowa opaska na długich blond włosach i te błękitne dżinsy.
Pudelek pisze:co do zamkniętych oczu to bardziej jednak Ryśka słyszę przy starych kawałkach Dżemu śpiewanych przez Balcara niż Sebastiana... jak pierwszy raz usłyszałem na koncercie Balcara to byłem w szoku - brzmiał tak Ryśkowato!
naprawdę? Nie mam nic do Balcara, ale ma trochę za delikatny głos, za mało zdarty :) Dla mnie Sebastian jest zdecydowanie bardziej "ryśkowaty" :) , głosisko ma mocne i jest też chyba coś w akcencie, takie tyskie zaciąganie, którego u Balcara (rodem z Ostrowa Wielkopolskiego) nigdy nie będzie.
Np.: http://www.youtube.com/watch?v=TW1a_RiUOLk
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 29 maja 2012, 15:10

malgosiadgPudelek i trochę ja - może nie off-topujmy tu nad "wyższością świąt wielkiej nocy nad świętami bożego narodzenia".
Bastek ma swój zespół. Balcer śpiewa z Dżemem. I niech tak zostanie.
Reszta dyskusji może odbyć się w temacie "Co nam w duszy gra..."
Tu niech dalej wieje wiater kultowych lat końca XX wieku :spoko:
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 29 maja 2012, 16:05

gratuluję oryginalnego pomysłu i realizacji :brawo: , dla wszyskich oldskulowych GSów :7: . Apetyt na więcej zdjęć :cry:
zagatka pisze:Świetne te zdjęcia, oglądając na nich siebie, prawie się czuję, jakbym się przeniosła w czasie ;)
oglądając Was , też się ma wrażenie podróży w czasie :jupi: - i to za free :D ;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3057
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 29 maja 2012, 16:33

malgosiadg pisze:za mało zdarty :)
bo, w przeciwieństwie do Sebastiana, nie chleje na umór, to mu się nie zdarł :D

(sorry, za OT, ale nie mogłem się powstrzymać ;))
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 29 maja 2012, 17:10

Królik pisze:plecak rocznik '82
dobry rocznik :D mam podobny,chyba nawet starszy- ATLAS
Królik pisze:właśnie w gramofonie (kiedyś mówiono na to "adapter") nastawiłem czarny, pięknie trzeszczący winyl "Zemsta Nietoperzy" '86r. - kosztował wtedy szaloną kasę 450zł (w załączeniu okładka z autografami całego Dżemu). To na pierwsze danie. Na drugie będzie winyl "Tzw.przeboje-całkiem Live" '88r. - ten już kosztował 600zł :)
przypomniało się mi,że mam gdzieś na strychu taki gramofon i walizkę płyt trzeba to będzie odnaleźć :D
zagatka pisze:Świetne te zdjęcia, oglądając na nich siebie, prawie się czuję, jakbym się przeniosła w czasie
dokładnie,zdjęcia oddają klimat tamtych lat :spoko:
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 29 maja 2012, 17:17

To teraz trzeba poczekać na fotki z "cyfraków" ;)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 29 maja 2012, 17:49

Przede wszystkim gratuluję pomysłu wyprawy :brawo:
Po drugie, gratuluję wszystkim oldskulowcom świetnie spędzonego weekendu w tak pięknym, a zupełnie nie docenianym Beskidzie Niskim.
Po trzecie- dawać więcej fotek bo już się nie mogę doczekać.
Po czwarte, zazdroszczę wielce bo miałam tam być, ale czasami coś jest ważniejsze od ważnego, ale relacja Kuby przeniosła mnie, chociaż wirtualnie w to miejsce. :brawo: :brawo: :brawo:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 29 maja 2012, 17:58

łoooo, cudniście!! :D
Wycieczki szkolne mi się przypomniały... szkoda, że to se ne wrati :(
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 29 maja 2012, 20:28

Zrzęda pisze:szkoda, że to se ne wrati
Lucy jak to nie...a co jest na zdjęciach....szkoda,że nie mogłaś pojechać tam z nami :( .
było przefajnie...
nie mogę robić wykrzykników,czy tez innych znaków umieszczonych u góry klawisza,Shift nie działa,a sprzęt ledwie co z naprawy odebrałam :( więc tam gdzie kropeczki to mają być właśnie one albo pytajniki...
jak dobrze,dzięki zdjęciom,przenieść się znowu w tą cudną krainę :hura:
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1063
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 29 maja 2012, 20:52

Ale fajowa inicjatywa :spoko:
Tylko powinniście mieć jeszcze buty, w których po przejściu kilkunastu kilometrów gwóźdź z podeszwy wbija się w piętę ;)
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 29 maja 2012, 21:00

Normalnie miazga! Serce się raduje jak patrzę na wasze oldskulowe gęby.
Świetnie to zorganizowane wycieczka z duszą tak jak fotofrafia analogowa na którą też mówi się że to ta z duszą.
Beskid Niski wprawnie też cofnał waszą twórczość w lata koszuli flanelowych i dzinów. Pomysł jest rewelacyjny.
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8711
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 29 maja 2012, 21:36

Pomysł przedni, a wykonanie nie do podrobienia, cofneliście czas :) , przypomiałem sobie strare dzieje. W trampkach przeszedłem obów wędrowny z Krakowa do Zakopanego - dwa tygodnie, do tej pory zastanawiam się jak ja to zrobiłem. Po tym załatwiłem sobie buty wojskowe "opinacze" i w nich już wędrowałem parę ładnych lat. Zresztą do tej pory bardzo często chodzę w koszuli flanelowej.
Wielkie :brawo: dla całej ekipy - wielkia szkoda, że nie mogliśmy być z Wami.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
ODPOWIEDZ