Do trzech razy sztuka :D Otargańce, Słowackie Tatry Zachodnie 18 sierpień 2012

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Do trzech razy sztuka :D Otargańce, Słowackie Tatry Zachodni

Post autor: Katarynka » 20 sierpnia 2012, 12:16

Trasa: Dolina Wąska (Dolina Uzka) (890m n.p.m.) wzdłuż Raczkowego Potoku – Niżna Łąka (944 m n.p.m.) – zielonym szlakiem na Ostredok (1674 m n.p.m.) – Niżna Magura (1920 m n.p.m.) – Pośrednia Magura (2050 m n.p.m.) – Rysia Przełęcz – Wyżnia Magura (2095 m n.p.m.) – Jakubińska Przełęcz – Jakubina (Raczkowa Czuba) (2194 m n.p.m.) – Jarząbczy Wierch (Hruby Vrch) (2137 m n.p.m.) – Kończysty (2002 m n.p.m.) – Starorobociańska Przełęcz (Raczkowe Sedlo) – Raczkowa Dolina
Łącznie ok. 20 km i przewyższenia coś ok. 1800 m :)

Z Krakowa wyjechaliśmy pełnym składem o 4.30, odebrawszy Hanię z PKSu, by parę minut po 7.00 zawitać w Przybylinie przy autokempingu Raczkowa, gdzie zostawiliśmy nasz bolid (adamkowy) :) przy wejściu do Doliny Wąskiej. Parę minut po nas dojechał Panda :) zamiast spać po nocnej zmianie w pracy :spioch: i po szybkim śniadaniu z kawą z termosu, wyruszyliśmy na szlak. Przez pół godziny wędrujemy drogą leśną Wąskiej Doliny do Niżnej Łąki, gdzie szlaki (zielony i żółty) rozdzielają się. My skręcany w lewo w kierunku na Małe Otargańce. Podejście jest solidne, ponad 600 m przewyższenia. Ale wspinaczkę w górę urozmaica nam Adam zadając historyczne zagadki:
"Teraz jesteśmy na wysokości … rok w którym zaczęła się wojna 13-letnia" :kukacz: (jakbym wiedziała, że trzeba będzie powtórzyć lekcje historii, to bym się przygotowała ... lepiej :P a tak ... dalej nie wiedziałam, jak wysoko jesteśmy). Jak doszliśmy do wysokości Hołdu Pruskiego poczułam się lepiej ;), na koniec czekaliśmy, co adamek wymyśli, jak przejdziemy 2012ty metr n.p.m. :lol:

Do obejrzenia widoków zapraszam do naszych galerii (moja będzie wieczorem), widoki są piękne, widać cała panoramę Tatr Zachodnich, z Małych Otargańców na Baraniec, potem Łopata, Wołowiec, Rohacz Ostry, Rohacz Płaczliwy, Trzy Kopy, Hrubą Kopę, Banówkę i Jałowiecki Przysłop, po drugiej stronie cały czas towarzyszy nam Bystra i Starorobociański Wierch, za nimi w oddali nasze Tatry Wysokie.
Idąc tak coraz wyżej super zmienia się perspektywa, z jaką patrzymy na szczyty, choć wciąż ta sama panorama, jakże inaczej wygląda z każdego Otargańca po kolei :>
Najwyższym szczytem Otargańców jest Jakubina (Raczkowa Czuba) ... i jaka niespodzianka tam na nas czekała :hura: Na samej górze odpoczywali, niby, że czekając na nas ;) Dzwonek i Mike :D Nie mogąc się nas doczekać wysłali smsa z pytaniem o pogodę, adamek odpisał, że ładna pogoda, słoneczna...
Michał mówił, że aż go korciło, żeby odpisać: „Ładna?, to co robi ta chmura nad Wami?”, ale wtedy nie byłoby niespodzianki :lol:
Dostaliśmy też pozdrowienia z Przysłopu od zbiga9, odmachaliśmy z Jakubiny :D
Ania, Michał, super, że przyjechaliście, tak dawno Was nie widziałam :> Zrobiliśmy dłuższy popas, pogadaliśmy i robiliśmy fotki i chyba po 14tej wyruszyliśmy dalej na Jarząbczy …

Czas przejścia szlaku wg mapy to 9h, my wydłużyliśmy go do 11 godzin i było super, mieliśmy czas na podziwianie widoków, fotki, pogaduchy, dłuższe i krótsze popasy… Suma sumarum spędziliśmy cały dzień w górach nigdzie się nie śpiesząc :D

adamek, Atina, Joanka, Han-Ka, Panda, Dzwonek i Mike, bardzo dziękuję za to, że przyjechaliście i za wspólną wędrówkę :D
Do trzech razy sztuka ... i się udało :hura:, nie było z nami Janka, głównego organizatora :P ale szlak przetarty i jak najbardziej wart polecenia :>

Galerie:
Dzwonki
https://picasaweb.google.com/1119866072 ... ce20120818

Hania
https://picasaweb.google.com/hanna.kars ... iNKHsoK_XQ

Katarynka
https://picasaweb.google.com/1031643500 ... 6bfFhMimaA#

Panda
https://picasaweb.google.com/1031643500 ... 8iR9cWioQE

adamek
https://picasaweb.google.com/1042360904 ... erpien2012#
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2012, 9:03 przez Katarynka, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 20 sierpnia 2012, 12:35

No to czekamy na fotki :)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 20 sierpnia 2012, 13:59

Co tu pisać po próżnicy. Tam po prostu trzeba być :jupi:
Teren przetarła młodzież, wyliczony czas sprawdził się, parking namierzony.
Trzeba wstrzelić się w bezchmurny pogodny dzień i do ataku, kto tam jeszcze nie był :hura:
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 20 sierpnia 2012, 14:21

dzięki za wyprawę, naprawdę piękna okolica
no i wreszcie udało mi się ujarzmić Jakubinę ;)

co ciekawe w zimie odległość Jarząbczy W. - Jakubina wydaje się dużo krótsza, a w sobotę od strony Jakubiny to dopiero wydłużyła się optycznie :zoboc:
a może ja mam coś z oczami ... :lol:
Katarynka pisze:Na samej górze odpoczywali, niby, że czekając na nas Dzwonek i Mike
a pisali że mają inne plany :kukacz:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 20 sierpnia 2012, 14:28

tatromaniak pisze:Teren przetarła młodzież
Bardzo dziękuję za zaliczenie do grona młodzieży :lol: , duchem na pewno tak :> .

Było wspaniale, cieszę się, że mogłam z Wami przedeptać przez te Otargańce i zdobyć Jakubinę. Teraz marzy mi się Bystra.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 20 sierpnia 2012, 16:33

Grochu pisze:No to czekamy na fotki :)
ja też czekam :kukacz:
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Zbychu

Post autor: Zbychu » 20 sierpnia 2012, 17:40

Katarynka pisze:adamek odpisał, że ładna pogoda, słoneczna...
Kto to widział w taką pogodę po górach chodzić!? Zimno ma być, lać ma, mgła oko wykol, burza też by mogła być - to rozumie, wtedy się wie że się w górach było :kukacz: :twisted:

Obrazki migusiem dawać :> ... będziem chwalić :lol:
Mike

Post autor: Mike » 20 sierpnia 2012, 18:14

Katarynka pisze:niby, że czekając na nas Dzwonek i Mike
Jak to niby? Oczywiście, że czekaliśmy wyłącznie na Was, ale wlekliście się niemiłosiernie, aż uciąłem sobie małą drzemkę :)
Katarynka pisze:Ania, Michał, super, że przyjechaliście, tak dawno Was nie widziałam
Również cieszyliśmy się na spotkanie z Wami.

Fotki już prawie są, właśnie się opisują. :)
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 20 sierpnia 2012, 19:10

Gratulacje i zazdroszczę Wam.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 20 sierpnia 2012, 19:11

Katarynka pisze:Do trzech razy sztuka ... i się udało
Brawo Kasiu, tym bardziej, że to miejsce było jakieś takie niemożliwe do dogrania czasowego i pogodowego. Teraz tylko cierpliwie czekam na fotki, bo piękne te rejony są i chciałabym tam się kiedyś wybrać.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 20 sierpnia 2012, 19:34

gaza pisze:
Grochu pisze:No to czekamy na fotki :)
ja też czekam :kukacz:
Pospieszcie się wreszcie, moje już dawno są.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 20 sierpnia 2012, 20:05

zbig9 pisze:
gaza pisze:
Grochu pisze:No to czekamy na fotki :)
ja też czekam :kukacz:
Pospieszcie się wreszcie, moje już dawno są.
na moje to trochę poczekacie :(
no chyba że zarwę pół nocy
ale pozostali do dzieła ... :D
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 20 sierpnia 2012, 20:12

ok, ok... nasze fotki już są
https://picasaweb.google.com/1119866072 ... ce20120818

naprawdę było pięknie :)
Obrazek
goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Post autor: goska » 20 sierpnia 2012, 21:28

O rany śliczna ta trasa, fotki piękne ,te kolory powalają. Wielkie :brawo: dla ekipy.
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 20 sierpnia 2012, 21:29

To i ode mnie trochę zdjęć z sobotniego "spacerku" :

https://picasaweb.google.com/hanna.kars ... iNKHsoK_XQ
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
ODPOWIEDZ