24.08-12.09.2012 r. - GRUZJA

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3057
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 20 września 2012, 12:47

- językiem do rozmów był w zdecydowanej większości rosyjski.
czyli bez osoby w towarzystwie mówiącej po rosyjsku ani rusz? z drugiej strony kumpel wrócił tydzień temu z Gruzji, jechali we dwójkę, ani jeden po rosyjsku nie umiał, a dawali jakoś radę
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 września 2012, 16:18

Ech, połaziłoby się po tamtejszych górach. Daliście czadu, brawa za wyprawę :brawo:
Awatar użytkownika
Atina
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 100
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 20:24

Post autor: Atina » 20 września 2012, 19:33

PiotrekP pisze:Nie zawsze trzeba zdobywać szczyty, taki treking to coś wspaniałego.
Prawada :), ale marzy mi się zdobywanie szczytów, a teraz szczególnie jednego...:D
i84 pisze:Dziewczyny, podziwiam Was za targanie takich ciężkich plecaków!
Nie ukrywam plecak ciążył :(, ale jak go się ściągnęło, prawie się fruwało :aniolek:
MałaIwka pisze:Czy 4dni bez cywilizacji odbiło się Wam jakoś na psyche
Możliwe, że się odbiło, ale mam głęboką nadzieję, że nie jest to nieodwracalne ;)
Awatar użytkownika
Joanka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 145
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 9:03

Post autor: Joanka » 20 września 2012, 20:43

To były cudowne wakacje :) Kraj jest przepiękny i na podstawie naszych doświadczeń, zgadzam się z Adamem, że bezpieczny. Chociaż podróżowanie po tamtejszych drogach nieraz podnosiło mi poziom adrenaliny. Zwłaszcza na górskich drogach, nad przepaściami. I te krowy, a czasami też osiołki, spacerujące po drogach, które nieraz nic sobie nie robiły z chcących przejechać samochodów... :D

Adam nie pochwalił się, że był kucharzem wyprawy podczas trekingu Codziennie wieczorem serwował nam wykwintne przysmaki – raz makaron z sosem, innym razem makaron z zupą, kolejnego wieczoru makaron z sosem, następnego, dla odmiany, makaron :D
Dzięki Adam, smakowało pysznie! :spoko:
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 20 września 2012, 21:00

Joanka pisze:Adam nie pochwalił się, że był kucharzem wyprawy podczas trekingu Codziennie wieczorem serwował nam wykwintne przysmaki
:oops:
Joanka pisze:raz makaron z sosem, innym razem makaron z zupą, kolejnego wieczoru makaron z sosem, następnego, dla odmiany, makaron
wyszukany ten jadłospis :zoboc:
ale z jaką chęcią co wieczór jedliśmy :) najlepsze było z sosem cztery sery :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 września 2012, 21:03

adamek pisze: Gruzja to naprawdę bezpieczny kraj. Jadąc wiedzieliśmy, że policja ma tam bardzo duże poważanie i zawsze służy pomocą. Gruzini mówią że ostatnia kradzież miała u nich miejsce jak ostatni Sowiet wychodzi z Gruzji (AgaDG ma chyba jednak całkiem odmienne doświadczenia :( ).
Potwierdzam, że jest bardzo bezpiecznie, mimo tej mojej kradzieży, ale to wyłącznie moja wina- zasnęłam na plaży, a aparat był na wierzchu - więc cóż okazja czyni złodzieja :(

A ciekawa jestem, co Wam się najbardziej podobało, wg mojego widzimisia :
1. droga wojenna, Kazbegi wraz ze szczytem Kazbek i okolice
2. Monastyr Dawid Garedża z widokiem na Azerbejdżan,
3. Upliscyche i pozujące jaszczurki.

Chyba będzie okazja do wymiany doświadczeń gruzińskich na Zjeździe, z czego bardzo się cieszę.
Postaram się napisać też krótką relację z mojego pobytu, z tych miejsc gdzie Wy nie dotarliście.
Poza tym relacja oddaje wszystko- więc nie będę się powtarzać.
Czekam tylko na fotki od moich współtowarzyszy, które będę mogła za ich pozwoleniem umieścić.
Vision

Post autor: Vision » 20 września 2012, 21:06

Świetne wakacje, nie ma to jak dobry urlop z urozmaiceniem i odpoczynkiem od gór też trochę ;) Wszystkie miejsca warte odwiedzenia jak widać ze zdjęć :) Czas maksymalnie i w pełni wykorzystany :) Takim to się żyje ;) Brawa dla całej ekipy :brawo:

Świetnie przygotowana relacja Adaś :spoko:

PS: tylko jak Ty Adaś teraz zniesiesz tą zmianę klimatu ;)
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 20 września 2012, 21:19

Atina pisze:MałaIwka powiedział/-a:
Czy 4dni bez cywilizacji odbiło się Wam jakoś na psyche

Możliwe, że się odbiło, ale mam głęboką nadzieję, że nie jest to nieodwracalne
a po co odwracać :twisted:

prawda że tam było całkiem inaczej, wiedzieliśmy że możemy liczyć tylko na siebie i dopiero jak teraz myślę to jakby coś się stało to mogłoby być nieciekawie - ale byliśmy przygotowani tak jak się dało najlepiej i wszystko było OK
Vision pisze:PS: tylko jak Ty Adaś teraz zniesiesz tą zmianę klimatu
jestem tu już od tygodnia i jest w porządku, no ale w Tatry w weekend to się raczej nie wybiorę :( a chciałem
AgaDG pisze:Chyba będzie okazja do wymiany doświadczeń gruzińskich na Zjeździe, z czego bardzo się cieszę.
ja też, fajnie będzie wymienić się wspomnieniami
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Post autor: Barbórka » 21 września 2012, 14:02

Barbórka ma dużo pomysłów:))) więc chętnie podzielę się kolejnymi - ale tym razem będę uczestnikiem:)
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 21 września 2012, 14:10

Barbórka pisze:ale tym razem będę uczestnikiem:)
to się jeszcze zobaczy :P :twisted:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 21 września 2012, 14:23

:lol: Adam się wybredny zrobił po tej Gruzji :P Na następną wyprawę będzie pewnie casting :P
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 21 września 2012, 14:27

w zależności co ciekawego Barbórka zaproponuje

ale do ekipy zaproszenie to ma, Ona o tym wie :P

adrians_osw pisze:Adam się wybredny zrobił po tej Gruzji
:lol:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 21 września 2012, 14:39

adamek dobrze że tak treściwie opisałeś te dni urlopu, a było ich sporo.
Relacja jak na tyle dni zwiedzania plus góry i całkiem przyjemnie się czytało,
jednak to że zawitam w tamte rejony ma się tak jak trafienie mnie piorunen.
Atina, Joanka, adamek najważniejsze że jesteście zadowoleni, a ja moge
się cieszyć z Waszej realcji.
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Lidka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 364
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 18:05

Post autor: Lidka » 21 września 2012, 21:08

Nawet nie spodziewałam się, że Gruzja jest tak piękna, szczególnie spodobały mi się okolice Kazbegi, super widoki!

Atina, to na Kazbek chciałabyś teraz wejść? :zoboc:

No i te 4 dni bez cywilizacji. W takich warunkach to dopiero można się zresetować.

Super wyprawa! :brawo:
a góry nade mną jak niebo...
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Post autor: Barbórka » 23 września 2012, 16:40

moja wrodzona skromność nie pozwala mi przejść obok tych castingów obojętnie - ale cóż - wiecie przecież że powalę wszystkich na kolana - więc nawet castingów się nie boję:) :jupi:
ODPOWIEDZ