10-11.11.2012 r. - Pogórze Kaczawskie - Jesienny spacer po wąwozach i wzniesieniach

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8714
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

10-11.11.2012 r. - Pogórze Kaczawskie - Jesienny spacer po w

Post autor: PiotrekP » 13 listopada 2012, 13:53

Pogoda również w Sudetach była znośna, dlatego wybraliśmy się na Jesienny spacer do wąwozach i wzniesieniach Pogórza Kaczawskiego. Nie będę się rozpisywał, tylko podam trasy.
Pierwszego dnia - Lipa - Muchów - Mszana - Mały Wąwóz Siednicki - Ruski Most - Wąwóz Lipy - Lipa.
Drugiego dnia - Sichów - Krzyżowa Góra - Jaworska Góra - Stanisławów - Sichów.
Gorąco polecam, cisza i spokój na szlaku, nikogo nie spotkaliśmy. Urokliwe miejsca.
Tu kilka fotek z opisami:
https://plus.google.com/u/0/photos/1003 ... 4262818625
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 13 listopada 2012, 16:19

PiotrekP pisze:cisza i spokój na szlaku, nikogo nie spotkaliśmy. Urokliwe miejsca.
A to się tak rzadko zdarza, mieliście farta bo i pogoda znośna a klucz gęsi na niebie fantastycznie uchwycony :brawo:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 13 listopada 2012, 18:20

Pięknie Wam grzybki pozowały :> :

Obrazek

Zazdroszczę spacerów, ostatnio przeobraziłam się w miejską istotę i bardzo mnie to przytłoczyło :( .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 13 listopada 2012, 22:44

Piękne tereny. Niestety we wrześniu mineliśmy je tylko bokiem.... ale już wiekm że to naprawię :)
zdobyć świata szczyt...
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 13 listopada 2012, 23:21

Ależ pięknie te ptaki uchwyciłeś! :spoko:
Nieczęsto się zdarza, żeby klucz był tak gęsty i regularny.

To tereny niedaleko domu, czy wycieczka była dwudniowa i spaliście gdzieś w pobliżu?
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 13 listopada 2012, 23:23

PiotrekP grzybki były, przeprawy były, ptaszki były, baszta też bo z tym mi się kojarzy ta wieża :) wycieczka musiała być bardzo udana.
Zdjęcie z grzybkami na pieńku też przykuło moją uwagę :spoko:
Pozdrawiam Was serdecznie.
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Vision

Post autor: Vision » 14 listopada 2012, 7:56

Fajne okolice, chociaż już tak trochę po szarawo po jesienie... ;) ale właśnie ma to swoje zalety w postaci tego, że mało ludzi można spotkać w tym okresie...

Tak mnie zastanawia ile ten piesek już km przeszedł i czy zawsze kondycyjnie wytrzymuje :?: Pytam serio bo kiedyś miałem takiego psa co po 10 km miewał dość i nie chciał iść dalej za żadne skarby... jakieś skurcze łapał itp. i trzeba było go nosić.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8714
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 14 listopada 2012, 9:36

Vision pisze:Tak mnie zastanawia ile ten piesek już km przeszedł i czy zawsze kondycyjnie wytrzymuje
Piesek jest nauczony i chodzi z nami dużo. Potrafiła przejść do 15 km, teraz to troszkę mniej i dochodzi do 10 km. Potem trzeba ją nosić. Mamy specjalny plecak dostosowany do noszenia jej. Funia przechodzi w roku tyle co i my to jest około 1000 km szlaku, no może ona to troszkę mniej.
heathcliff pisze:grzybki były,
halucynnogenne ;) .
Dżola Ry pisze:To tereny niedaleko domu, czy wycieczka była dwudniowa i spaliście gdzieś w pobliżu?
Jolu to pogórze jest blisko, okolo 50 km. Nigdzie nie nocowaliśmy, dojazd to okolo 45 minut.
Grzegorz pisze:ale już wiekm że to naprawię
Trzymam za słowo.
W przyszłym roku planujemy przejść szlak po tych terenach z Bolkowa do Złotoryi, może jeszcze troszkę dalej. To by była trasa na jakieś 3-4 dni z noclegami w agroturystykach czy w schroniskach PTSM.
HalinkaŚ pisze:klucz gęsi na niebie fantastycznie uchwycony
Dziekuje, tam jest szlak migracyjny i często można to uchwycić szczególnie rano czy wieczorem. Niedaleko znajduje się Zalew Mietkowski one tam odpoczywają.
Haniu, muchomorek też mam ładnie pozował. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Vision

Post autor: Vision » 14 listopada 2012, 14:50

PiotrekP pisze: Funia przechodzi w roku tyle co i my to jest około 1000 km szlaku
No to nieźle, pełen podziw, wg mnie to sporo.
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2382
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 15 listopada 2012, 17:05

PiotrekP pisze:cisza i spokój na szlaku, nikogo nie spotkaliśmy. Urokliwe miejsca.
Lepiej tak niż mijać "prawdziwych", najczęściej młodych wiekiem, turystów, którzy to ani be, ani me, ani kukuryku.
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 16 listopada 2012, 17:23

PiotrekP pisze:W przyszłym roku planujemy przejść szlak po tych terenach z Bolkowa do Złotoryi, może jeszcze troszkę dalej. To by była trasa na jakieś 3-4 dni z noclegami w agroturystykach czy w schroniskach PTSM.
będe śledził temat
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8714
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 18 listopada 2012, 18:14

robson pisze:będe śledził temat
Trzymam za słowo :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
ODPOWIEDZ