30.06.2013 r. - Góry Sowie - Spacer na Kalenicę.

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

30.06.2013 r. - Góry Sowie - Spacer na Kalenicę.

Post autor: PiotrekP » 30 czerwca 2013, 21:25

Dzisiaj wybraliśmy się z Dorotką w góry Sowie. Wyruszyliśmy z Bielawy szlakiem niebieskim przez Trzy Buki, gdzie stoi obelisk i krzyż poświęcony ks. Popiełuszce.

Obrazek

Dalej żółtymi znakami maszerujemy w stronę Kalenicy. Podchodzimy na Zimną Polanę.

Obrazek

Chwilę odpoczywamy i przechodzimy na dwu kolorowy szlak, żółty i czerwony, którym przez Słoneczną i Słoneczne Skałki wchodzimy na Kalenicy.

Obrazek

Na płaskim szczycie stoi drewniany domek, metalowa wieża widokowa i jest przygotowane miejsce na ognisko.

Obrazek

Obrazek

Po nacieszeniu oczu widokami schodzimy do Bielawskiej Polanki. Następnie czerwonymi znakami przez Popielaka i Polankę Wigancicką podążamy do Przełęczy Woliborskiej. Na przełęczy jest parking i miejsce do odpoczynku. My maszerujemy niebieskim szlakiem około półtora kilometra asfaltem, dalej leśnym duktem do Bielawy.

Obrazek

Dzisiejsza pogoda sprawiła, że na trasie spotkaliśmy sporo wędrujących turystów. Trasa, którą przeszliśmy jest średnio wymagająca, było sporo podejść i zejść. Szlak jest dobrze oznakowany.
Tu parę fotek:
https://plus.google.com/photos/10033055 ... 5929683153
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 30 czerwca 2013, 21:35

Nie za dużo masz tych górek w okolicy? I wodoki fajne bo u nas to wszytko Tatry zasłaniają ;)
A tak serio to musze w końcu się wybrać w Twoje rejony i wziąć Cie za przewodnika.
W Tatrach dzisiaj chmury były nizej zawieszone więc i turystów na szlaku zbyt dużo nie było. Jedynie cały czas przeplatała się grupa z Węgier. Pozdrowienia dla Dorotki i Funi :)
zdobyć świata szczyt...
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 30 czerwca 2013, 21:43

A Wy każdy wolny weekend w górach!
Jesteście nie do zatrzymania! :)
Pozdrowienia!
goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Post autor: goska » 30 czerwca 2013, 22:20

Fajna wycieczka , miło zobaczyć znowu Waszą trójeczkę. Pozdrawiam
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
Awatar użytkownika
pantadziu
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 915
Rejestracja: 10 kwietnia 2013, 13:51
Kontakt:

Post autor: pantadziu » 30 czerwca 2013, 22:38

Nie ma to jak mieszkać blisko gór, jak mieszkałem w Rybniku to prawie co tydzień byłem w Beskidach, tylko zazdrościc, pozdraw dla Dorotki i tego czworożnego przedstawiciela ...
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 30 czerwca 2013, 22:45

A Wy każdy wolny weekend w górach!
No właśnie, jak tak można, inni siedzą w domach lub muszą pracować :cry:
a tak na poważnie to bardzo Wam zazdroszczę, coś ostatnio nie mogę się wybrać w góry bo wciąż coś na przeszkodzie staje.
:brawo: :brawo: dla Was
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 01 lipca 2013, 18:42

Po majowym weekendzie został mi wielki sentyment do Bielawy. Tym bardziej, że tak na dobrą sprawę, choć byłam niemalże w górach, w ogóle tych gór nie widziałam (o ich schodzeniu nie wspomnę ;) ) Muszę koniecznie to nadrobić.

Fajnie jest mieć tak blisko w takie ładne okolice :)
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 01 lipca 2013, 18:43

Kalenica to świetne widokowo miejsce. Miałem tam kiedyś fantastyczne widowisko - góry w słońcu, dolina w chmurach.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 01 lipca 2013, 20:08

Ten krzyż to mogliby jakiś ładniej zrobić.
A tak poza tym to fajnie że mamy blisko G.Sowie.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 01 lipca 2013, 20:55

Mogliby pomalować wieżę na Kalenicy ;)
Zrzęda pisze:Po majowym weekendzie został mi wielki sentyment do Bielawy.[...]Muszę koniecznie to nadrobić.
20.07 jest maraton mtb w Bielawie, więc omijaj wówczas G.Sowie ;)
spacerowicz
Turysta
Turysta
Posty: 547
Rejestracja: 24 lipca 2010, 21:38
Kontakt:

Post autor: spacerowicz » 03 lipca 2013, 22:40

No widzę że Sowie w telepatycznej modzie! My w sobotę z młodym spacerowiczem wizytowaliśmy Lisie Skały. W przeciwieństwie do Was, gdyby nie przystanek w "Sowie" na Opacie, to nie spotkalibyśmy nikogo na szlaku. A Kalenicę darzymy naprawdę szczególnym sentymentem...
ODPOWIEDZ