Mapy

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lipca 2008, 11:39

gruby pisze:Lepiej kup mapę u siebie w mieście! W Zakopanem cena jest 2x większa.
tylko ze nie jestem pewien czy u mnie bedzie tak szeroki wachlarz map jak w zakopanem...w tym momencie mam mape TPN-u Eko-Grafu ...ale tam niema z kolei TANAP-u :cry:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lipca 2008, 11:53

Ja mam mapy z expressmapu, są trwałe i ja na nie nie narzekam. Mam 3: Tatry Zachodnie Polskie i Słowackie, Tatry Polskie, Tatry Wysokie i Bielskie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lipca 2008, 12:33

zorientuje sie co to sa za mapy...i mam nadzieje ze są dostepne w kazdej ksiegarni!! dzieki za info :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lipca 2008, 12:56

andre pisze:mam nadzieje ze są dostepne w kazdej ksiegarni!!
Czy w każdej to nie wiem. Ile użytkowników tego forum tyle opinii o mapach. Moja subiektywna oczywiście opinia o expressmapie jest bardzo dobra. Wiem też że dla niektórych jestem heretykiem, no ale ilu użytkowników tyle opinii
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lipca 2008, 16:13

Radek83 pisze:
Andre pisze:
:lol: heh...dzieki za wyczerpujacą wypowiedz :P :lol:
Radek83 pisze:
Andre pisze:czy są u nas szeroko dostępne (a najlepiej w zakopanem) mapy tych że Tatr ?? a najlepiej po polsku oczywiscie ??
Krótkie pytanie- Krótka odpowiedź :kukacz:
:ha: :ha: :ha:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lipca 2008, 22:04

radek83 pisze:Ja mam mapy z expressmapu, są trwałe i ja na nie nie narzekam.
Ja na razie kupuję najtańsze mapy, bo wychodzę z założenia, że stopień zniszczenia danej mapy jest wprost proporcjonalny do znajomości terenu/szlaków na odpowiadającym danej mapie terenie. Fajowsko jest znać na pamięć szlaki i czasy przejść (a potem szastać tą wiedzą na lewo i prawo :D ).
Mirek

Post autor: Mirek » 26 lipca 2008, 10:19

Waldek pisze:
radek83 pisze:Ja mam mapy z expressmapu, są trwałe i ja na nie nie narzekam.
Ja na razie kupuję najtańsze mapy, bo wychodzę z założenia, że stopień zniszczenia danej mapy jest wprost proporcjonalny do znajomości terenu/szlaków na odpowiadającym danej mapie terenie. Fajowsko jest znać na pamięć szlaki i czasy przejść (a potem szastać tą wiedzą na lewo i prawo :D ).

Ja także wychdzę z założenia że, po pewnym czasie zna się czasy przejść na pamięć,kupuję więc mapy najtańsze,które są nie takie złe. :hura:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lipca 2008, 11:22

mirek pisze:kupuję więc mapy najtańsze,które są nie takie złe.
Prawda. Są bardzo dobre, tylko papier jest tańszej jakości.
Mirek

mapy

Post autor: Mirek » 26 lipca 2008, 19:40

Waldek pisze:
mirek pisze:kupuję więc mapy najtańsze,które są nie takie złe.
Prawda. Są bardzo dobre, tylko papier jest tańszej jakości.
Nic nie jest wieczne,oprócz Gór :hura: :twisted:
Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Post autor: Norbert124 » 26 lipca 2008, 20:09

radek83 pisze:a mam mapy z expressmapu, są trwałe i ja na nie nie narzekam.
Owszem są trwałe ale niestety czasy przejść dla strusia pędziwiatra. Nie sprawdziła się mapa Bieszczad z expressmapu, z Karkonoszami jest ok. Nie wiem jak z innymi górami, jeśli chodzi o Tatry to mam mapy z Eko-grafu i są OK.
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lipca 2008, 1:03

Turystykon pisze:Cytat:



heh...dzieki za wyczerpujacą wypowiedz


Radek83 powiedział/-a:
Andre powiedział/-a:
czy są u nas szeroko dostępne (a najlepiej w zakopanem) mapy tych że Tatr ?? a najlepiej po polsku oczywiscie ??


Krótkie pytanie- Krótka odpowiedź
dobra ziom :P ....ale.... powiedz mi czy sa dostepne mapy całych tatr w zakopanem(polskich i słowackich) ...oczywiscie dokładne!!! bo jade za kilka dni w Tatry i niewiem gdzie sie znajduja schroniska na Słowacji!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lipca 2008, 1:04

andre pisze: i niewiem gdzie sie znajduja schroniska na Słowacji!!
a chciałbym najwyzej sie tam przekimać....i wrócic....tylko czy to jest daleko od polskich szlaków??
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lipca 2008, 7:46

andre pisze:dobra ziom ....ale.... powiedz mi czy sa dostepne mapy całych tatr w zakopanem(polskich i słowackich) ...oczywiscie dokładne!!! bo jade za kilka dni w Tatry i niewiem gdzie sie znajduja schroniska na Słowacji!!
Tak są dostępne np. Tatry Wysokie lub Tatry Zachodnie. A jakbyś się orientował troche ZIOM to wiedziałbyś że są one po obu stronach granicy tj. na Słowacji i w Polsce. Oczywiście mapy w Polsce nie przystają do realiów, co zrobić :lol:
andre pisze:a chciałbym najwyzej sie tam przekimać....i wrócic....tylko czy to jest daleko od polskich szlaków??
Najwyżej przekimać :kukacz: a co można jeszcze tam robić?? Mieszkać cały rok :twisted:
Daleko? To zależy w jakiej skali. Napewno nie tak jak z Gdańska do Warszafy. Z resztą chłopie jak ja się wybieram gdzieś to o tych miejscach mogę gadać do znudzenia. Książek k... nie czytasz? :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lipca 2008, 10:53

Najwyżej przekimać a co można jeszcze tam robić?? Mieszkać cały rok
Daleko? To zależy w jakiej skali. Napewno nie tak jak z Gdańska do Warszafy. Z resztą chłopie jak ja się wybieram gdzieś to o tych miejscach mogę gadać do znudzenia. Książek k... nie czytasz?
radek83 pisze:Tak są dostępne np. Tatry Wysokie lub Tatry Zachodnie. A jakbyś się orientował troche ZIOM to wiedziałbyś że są one po obu stronach granicy tj. na Słowacji i w Polsce. Oczywiście mapy w Polsce nie przystają do realiów, co zrobić


:shock: WOW!! wkoncu wyczerpujaca odpowiedz :D ...a co do książek to nie czytam bo od tego mam to forum :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 lipca 2008, 11:11

andre pisze:...a co do książek to nie czytam bo od tego mam to forum
A tak zapytam: po co chodzisz po górach? Szkoda że nie można tu rysować map bo z głowy bym ci narysował :D
ODPOWIEDZ