zakup kurtki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Minter

Testowanie kurtek

Post autor: Minter » 14 stycznia 2007, 16:20

Przed wyjazdem w góry z nową kurtką muszę zawsze przetestować ją. Test jest prosty. Wychodzę w dzień deszczowy na dwór i sprawdzam czy przemaka. Moja kurtka na szczęście nie przemaka. Pisze na niej że wytrzymuje 6000mm deszczu. Robił ktoś takie testy?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 stycznia 2007, 22:49

Moje testy wynikają raczej z przypadku niż z świadomości. Idę na szlak a tu łubudubu i leje jak z cebra. Jak wiadomo teścik nie zaliczony :D :D
Mila

Post autor: Mila » 29 maja 2007, 21:21

a ja najpierw czytam i przeglądam, bardzo przydatna stronka ogólnie ze sprzętem to www.ngt.pl ,naprawdę warto tam zajrzeć. Ja teraz szukam kurtki i zdecydowałam sie na Wolfganga, przede wszystkim ze względu na parametry, mam tylko problem z jej znalezieniem w sklepach:(Jeśli chodzi o testy to najlepsze bedą na górskich szlakach...:)
Mila

Post autor: Mila » 29 maja 2007, 22:34

no patrz...a ja w Wawie mam problem ze znalezieniem...łoo matko a skad takie kosmiczne ceny???ja kupuje taka w przedziale 400-500zł i wydaje mi sie być bardzo dobrą kurtka
Mila

Post autor: Mila » 29 maja 2007, 22:51

a wejdz sobie na str Wolfganga i zobacz ceny, ja tam nie widzialam nawet az tak drogich kurtek
Mila

Post autor: Mila » 29 maja 2007, 22:56

jakby ceny byly takie jak mowisz to ja tez bym sobie nie pozwoliła na taki wydatek, moze pomyliles wolfganga z inna firma?
Mila

Post autor: Mila » 29 maja 2007, 23:07

hehe i to juz wszystko tlumaczy:) tak to jest całkowicie inna firma i oni ceny rzeczywiscie maja kosmiczne, znak rozpoznawszy Jacka Wolfskina to taka łapka :) tak jak myslalam pomyliles nazwy:)
Mila

Post autor: Mila » 29 maja 2007, 23:16

slyszalam dobre opinie o tych kurtkach, znajomy ma i jest zadowolony a tez troche ja uzytkuje w roznych warunkach pogodowych. Z tego co sie orientuje to maja jedne z najlepszych parametrów no i ceny chyba jeszcze nie takie straszne, takze popatrz sobie, mysle ze chyba warto
Sara

Post autor: Sara » 30 maja 2007, 21:40

Miła masz rację. Kurtki z Wolfganga są bardzo dobre. Ja sama jej nie mam ale moja koleżanka ma i bardzo ją chwali.
Mila

Post autor: Mila » 30 maja 2007, 21:59

ja dzisiaj zakupiłam Gerlacha 3:)zdam relacje przy najblizszym wypadzie jak sie sprawuje:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 września 2007, 2:46

czy ktos uzywa kurtek bergsona!?jakies doswiadczenia!?jakies reklamacje;] itp...jak sie nosza i czy to zywotne sprzeta??;]moj typ na dzen dzisiejszy to http://www.bergson.pl/product.php?id=2 co o tym myslicie??niby wyglada solidnie ale wole zapytac;]
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 września 2007, 22:37

no dobra skoro nie chcieliscie powiedziec :P2: to kupilem i juz :D uszyta z supra-texu superia lalalala.... i tak dalej :D solidnie wykonana,niezle oddycha,swietnie chroni przd wiatrem no i co najwazniejsze przed deszczem.zaliczyla dzisiaj ulewe na 5+ ale..........heh przed nia jeszcze test wielkiej wody na lajbie... :D
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 września 2007, 0:29

Proszę o dane producenta i model owej kurtki :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 września 2007, 0:33

http://www.bergson.pl/product.php?id=2 oto ona :D klasyk nic nowego nie wymyslili ale za to solidny :!: :!: :D
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 września 2007, 0:36

A jak z oddychaniem... człowiek się poci bardzo, średnio, czy lekko :?:
ODPOWIEDZ