rower mtb

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

rower mtb

Post autor: Anonymous » 27 grudnia 2015, 16:32

Cześć, szukam jakiegoś fajnego roweru mtb na raczej amatorskie jeżdżenie po górach. Oczywiście zależy mi na jakości, chociaż w przystępnej cenie. Generalnie chodzi mi bardziej o to, żeby sprzęt był warty swojej ceny, nie zależy mi specjalnie na konkretnej marce, ani żeby była z jakiejś zawrotnej półki. Chcę kupić coś teraz, zima, jakieś wyprzedaże można trafić. Widziałem na necia rowery galaxy, cenowo się mieści w moim zakresie, chociaż nie powiem, zebym jakoś kojarzył te rowery. Może ktoś coś doradzić, jakiś konrketny model/marka??
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 27 grudnia 2015, 23:29

Ja co prawda mam damski mtb, ale jestem zadowolona - Trek Skye Sl. Marka daje dożywotnią gwarancję na ramę.
Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1689
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Post autor: Panda » 28 grudnia 2015, 6:51

adamczyk pisze:raczej amatorskie jeżdżenie po górach
niefortunnie sformułowane, bo co to tak naprawdę oznacza?
będziesz się wybierał na szlaki rowerowe, ścieżki rowerowe czy bardziej ścieżki szlakowe ?

potem ustalisz preferencje co do wehikuła.

Skadi pisze:Marka daje dożywotnią gwarancję na ramę
raz w życiu widziałem "sfatygowaną" ramę pod wpływem obciążenia - nie wypadku. praktycznie rzecz ujmując prawdopodobieństwo uszkodzenia ramy dąży do 0...

o wiele ważniejsze będą hamulce, amortyzatory, masa własna+ewent. sakwy (koła) - można złamać widelec - znam z autopsji.

lepiej się zakręć na jakimś bardziej specjalistycznym forum. tam o wiele szybciej wyczytasz o stosunku ceny/jakości itd
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
Awatar użytkownika
mark65
Turysta
Turysta
Posty: 75
Rejestracja: 11 lutego 2011, 0:55

Post autor: mark65 » 01 stycznia 2016, 20:59

polecam rower niemieckiej firmy RADON http://www.radon-bikes.de/bikes-2016/mo ... /hardtail/ , która jest bliźniaczą marką CUBE,
tylko dlatego, że zakupu można dokonać tylko przez internet, a firma nie posiada sieci sklepów firmowych cena tych rowerów jest niższa w stosunku do konkurencji i posiadają lepszy osprzęt :) ,
wiem co piszę, sam kupiłem taki rower w zeszłym roku,
a jeśli dodatkowo kupisz go na firmę, podając NIP polskiej firmy, zapłacisz kwotę netto czyli bez VAT
pozdrawiam
ODPOWIEDZ