Kuchenka Turystyczna

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2009, 21:30

Ja mam palnika GoSystem a działa mi z kartuszami markila bez zarzutu, więc jeśli pasuje to nie ma problemu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2009, 21:39

Ja generalnie spotykam się z kartuszami do camping gaz, z gwintem i przebijane. Dwa ostatnie typy używałem. Producenci różni, kuchenka Primusa, zawsze działało, tzn gaz palił się :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 sierpnia 2009, 18:44

Czy to normalne że po nakręceniu palnika w okolicy gwinta czuć lekko gaz?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 sierpnia 2009, 22:54

Czy to normalne że po nakręceniu palnika w okolicy gwinta czuć lekko gaz?
Pośliń palec i przyłóż do zaworka sprawdzając, czy nie robi się bańka :)
Moją maszynkę rozjechaliśmy kangurem i od tej pory cała śmierdzi gazem :)
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 18 sierpnia 2009, 11:11

Pomocy !!!!!! :) kuchenakl po zagotowaniu 150-200 litrów wody w końcu odmówiła posłuszeństwa
Przeszło dwa lata służyła bezawaryjnie na wszelkich wyjazdach i imprezach w górach zimą i latem
http://allegro.pl

Czyszczenie generatorka ciśnienie już nie skutkuje

Proszę o pmoc w zakupie n/w częci zamiennych.
Nigdy nie kupowałem na angielskim Ebay kompletnie nie wiem jak to zrobić
Może dzieki czyjeś pomocy mógłbym zakupic te części
Próbowałem w polsce ale nikt ich nie ma w ofercie. Wszyscy maja kompletne kuchenki o reperaturki problem. Widać nie ma potrzeb y u nas tego sprzedawać

Tego bym kupił 2-3 sztuki
linki usunięto, nieaktywne. mode

No i pompke tak na wszelki wypadek



Z góry dziekuję za wszelką pomoc i informacje
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 sierpnia 2009, 22:51

Ja mam spore doświadczenie z zakupami przez eBay z zagranicy, może jakoś uda mi się pomóc. Jak co to pisz na PW.

Ogólnie to wygląda tak: Najpierw wpłacasz kasę na PayPal, jeśli sprzedający akceptuje płatności PayPal to jest to najlepsza metoda. Potem dogadujesz się ze sprzedającym co do szczegółów... głównie mam na myśli zaniżenie wartości paczki żeby ominąć cło ;) bo nie wiem czy wiesz ale cło to (Vat + ok. 3%) * cena paczki razem z kosztami przesyłki. W UE te 3% chyba nie obowiązuje. Jak zaniżysz wartość (na własne ryzyko) to przesyłka może być nadana jako gift i obejść cło. A potem to się tylko czeka aż dojdzie :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 września 2009, 14:56

Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2009, 10:58

A co sądzicie o czymś takim
http://www.allegro.pl/item776892420_kuc ... kazja.html

Główną zaletą tego palnika jest to że w prawie każdym kiosku kupicie paliwo, bo przecież jest zasilany gazem do zapalniczek.

Może ktoś ma i podzieli się opinią na ten temat
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2009, 11:53

Kuchenka posiada wbudowany zbiorniczek na ogólnie dostępny gaz do zapalniczek,
więc nie musisz nosić ze sobą ciężkich butli gazowych.
Kuchenka jest stosunkowo ciężka, pusta waży 440g a mieści tylko 50g paliwa. Poza tym paliwo do
zapalniczek nie jest tak wydajne jak paliwo z kartuszy, gdzie jego skład jest dobierany specjalnie do
zastosowań w terenie. Nie mam pojęcia jak taka kuchenka będzie sprawować się na większych
wysokościach przy zmniejszonej temp.

Polecam ci zainwestować parę złotych więcej i kupić palnik na kartusze z gwintem. Jesteś z Żywca więc
nie będzie problemów z zakupem kartuszy. Kartusze z gazem nie są drogie a ich zaletą jest na
pewno większa wydajność i możliwość odkręcania i ponownego użycia.
Waga takie zestawu będzie
różna w zależności od wielkości używanego kartusza. na 2 dniowe wypady w zupełności wystarcza
200g. Całość powinna wtedy ważyć dużo mniej niż 450g. Sam używam kartuszy i jestem
zadowolony. Sprawdzają się nawet zimą.
Pojemność zbiorniczka wynosi 50g, co wystarcza na około 150 min. gotowania.
Przy wietrze zapomnij.

Wg mnie nie warto tego kupować.

pozdro!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2009, 21:00

Matias pisze:Poza tym paliwo do zapalniczek nie jest tak wydajne jak paliwo z kartuszy, gdzie jego skład jest dobierany specjalnie do zastosowań w terenie. Nie mam pojęcia jak taka kuchenka będzie sprawować się na większych wysokościach przy zmniejszonej temp.
Też się nad tym zastanawiałem patrząc na moc cieplną (choć mam pewne wątpliwości bo nie wiem jak ona jest obliczana w przypadku kuchenek gazowych, bo w przypadku elektrycznych jest w prosty sposób porównywalna)
Matias pisze:Polecam ci zainwestować parę złotych więcej i kupić palnik na kartusze z gwintem. Jesteś z Żywca więc nie będzie problemów z zakupem kartuszy. Kartusze z gazem nie są drogie a ich zaletą jest na pewno większa wydajność i możliwość odkręcania i ponownego użycia.
Cena w tym przypadku nie jest decydująca chodziło mi o dużą dostępność paliwa. Jeśli chodzi o kartusze to jednak trzeba szukać dedykowanych do posiadanego palnika a będąc w terenie jest to problem.

Dzięki za opinię!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2009, 21:29

Cena w tym przypadku nie jest decydująca chodziło mi o dużą dostępność paliwa. Jeśli chodzi o kartusze to jednak trzeba szukać dedykowanych do posiadanego palnika a będąc w terenie jest to problem.
Nie trzeba. Gwint nakręcany jest uniwersalny. Sam posiadam palnik Snow Peak Gigapower z którym używałem kartuszy różnych firm. Nie ma różnicy.
50 ml to mała pojemność. Powiedziałbym, ze nawet bardzo.
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 25 października 2009, 22:07

Dzięki Matias za chęć pomocy :) Jak ci już wcześniej powiedziałem udało się załatwić przez polskiego importera

po wymianie generatorka kuchenka działa i grzeje :hura:

link nieaktywny, usunięto. mode

http://www.coleman.com/coleman/images/pdf/533.pdf

zastanawiałem się nad faktyczna ilością wody zagotowanej wody zanim się popsuła. Po przeliczeniu dni na których działała okazało się że podana wcześniej ilość wody jest o połowę mniejsza. Faktyczna ilość to 300 litrów
do zagotowania zużyłem około 10 litrów benzyny czystej i bezołowiowej.
Nie jest więc droga w użytkowaniu w porównaniu z gazem.
Z pewnością nie jest to kuchenka szturmowa ale do samochodu bądź w niższe góry ciężko jest znaleźć coś ciekawszego. Niektórzy z was mogli na własne oczy zobaczyć w działaniu. Z pewnością radością był świst czajnika no może nieco stresujący bo nie ma czasu wyciągnąć kubeczków poszukać chinszczyzny :lol:
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 29 października 2009, 10:12

Ostatnio znalazłem mniejszego lżejszego brata tej kuchenki
685 g pozostał parametry bez zmian

http://www.coleman.eu/p-23735-unleaded- ... stove.aspx

widzę ze na topie są inne kuchenki bez zbiornikowe

http://www.coleman.eu/c-407-liquid-and- ... toves.aspx
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 01 października 2010, 8:29

poszukuję lekkiej, wydajnej, nieskomplikowanej :zoboc:, niedrogiej kuchenki...
co aktualnie polecacie? :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 października 2010, 19:41

Ja mam coś takiego:
http://8a.pl/page,produkt,id,3402,twist ... us-pz.html
Prostsza w obsłudze to już chyba być nie mogła. Kartusz nakręcany. Bardzo malutka i w praktycznym plastikowym etui.
ODPOWIEDZ