Czołówki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 stycznia 2010, 21:27

tukan ja też używam petzla -rewelacja :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 stycznia 2010, 22:08

Ja mam zwykła tikke petzla i też ją chwalę, kilka razy się przydała, ale test pewnie przejdzie na 24h :D
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 07 stycznia 2010, 22:31

Ja z Magdą używamy dwóch modeli petzla i też sprawdzają się w każdych warunkach, a nie są to modele z bardzo wysokiej półki. Myślę jednak, że każdy petzl jest chyba lepszy od czołówki za 20 złotych.
Michał

Post autor: Michał » 07 września 2011, 8:58

Co myślicie o takiej czołówce ...

http://allegro.pl/energizer-latarka-czo ... 18796.html
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 września 2011, 12:45

Michal - nie jestem pewien, czy nie widzialem tych czolowek na wyprzedazy w M1 w Krakowie - cena chyba byla b. atrakcyjna (29,90 - ale glowy nie dam). Nie kupowalem, bo mam Petzla, nie uzywalem, wiec niestety doradzic nie doradze.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 września 2011, 23:47

[quote="Michał"]Co myślicie o takiej czołówce ...

Ja miałem "przyjemność" mieć ją na głowie,źle leży,nie jest wyprofilowana tak jak lampeczki petzla.
Odradzam
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 08 września 2011, 9:16

A ja używam czołówki Black Diamond Spot i też mogę polecić każdemu co planuje zakup :)
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 08 września 2011, 9:45

Michał jeżeli zamierzasz ja mieć tylko "na wszelki wypadek" to wystarczy, ale jeżeli planujesz nocne włóczęgi to zainwestuj w coś lepszego.
Zwróć uwagę że te lepsze czołówki mają jedna mocną diodę a nie kilka, lub kilkanaście, poza tym dobre mocowanie to podstawa, bo inaczej Cie trafi jak podczas marszu będziesz musiał co chwilę ją poprawiać
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 08 września 2011, 19:47

Z tych które wymieniasz najlepsza będzie TIKKA XP, powinna Ci wystarczyć na baardzo długo
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 września 2011, 19:49

Te 3 czołówki mają przybliżony kształt i taki sa sposób mocowania, więc trzeba zwrócić uwagę tylko na to jak świecą. Myślę, że powinieneś wybrać poiędzy modelami Tikka plus, a Tikka XP. Zwróć uwagę jednak na to, jak duża jest różnica w zasięgu światła (Tikka plus - 35m, a Tikka XP - 60m). Fajną rzeczą jest też ten filtr rozpraszający.
Czołówkę Tikka XP używam już około roku czasu i jeste z niej prawie zadowolona. Świeci fajnie, ale dość często trzeba wyieniać baterie. No i przede wszystki jest bardzo wygodna.
Michał

Post autor: Michał » 09 września 2011, 17:51

Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 września 2011, 9:04

ja posiadam taką:
http://8a.pl/page,produkt,id,3192,myo-xp-new-belt.html
i jestem z niej bardzo zadowolony, szczególnie w zimie gdy baterie mogę schować do kurtki, nie cierpią wtedy tak na mrozie.
Ogólnie polecam tą czołówkę czy w mojej czy Twojej wersji :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 stycznia 2012, 18:31

Zapowiedz od Petzl'a - niby dopiero na lato ale wyglada ciekawie (czolowka Petzl NAO):
http://www.petzl.com/us/outdoor/headlam ... o-headlamp
boje sie tylko ceny...
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 24 października 2012, 11:17

Pojawily sie w biedronce czolowki. Kupil ja ktos moze i moze powiedziec jak swieci itp ?? Cena 20zl to szalu moze nie byc ale kto wie
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
ODPOWIEDZ