Bielizna termoaktywna

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Bielizna termoaktywna

Post autor: Anonymous » 25 października 2008, 19:10

Na pewno używacie, napiszcie jakiej. Moim zdaniem z zestawu podkoszulek-polar-kurtka jest to element chyba najważniejszy, a z moich doświadczeń - najmniej przereklamowany. Do tej pory używałem bielizny z polartecu f. Mount&Wave. Teraz testuję zestaw f. Brubeck.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 grudnia 2008, 13:42

zastanawiam się nad kupnem koszul takich jak ta http://www.e-biwak.pl/kategorie-odziez- ... 1_390.html może ktoś z was używa? Latem może okazać się pomocna.
Pzdr
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 grudnia 2008, 14:00

ja termoaktywnej bielizny uzywam co 2 dzionek bo biegam wiec koszukla i leginsy to podstawa! uzywam koszulki milo ale nie polecam :!: za to nike z jonami srebra jest rewelacyjna :spoko: tego jest cała masa na rynku :!: przy intensywniejszej działalnosci polecam tez tenmoaktywne gatki :!: nie ma opcji na marznacy pot wychladzajacy organizm :!: zwieksza komfort :!:
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 25 grudnia 2008, 18:18

jak ktoś nie chce za dużo wydawać kasy to polecam

link nieaktywny-usunięto. Mode
posiadam 2 komplety na chłodne dni super i jak śmigam na motocyklu też zakładam
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 grudnia 2008, 10:58

Wie ktoś jak te ubrania zachowują się po całym dniu chodzenia po górach? Coś czuje że nie będą miło pachnieć ;p można je np wieczorem umyć i do rana wysuszyć? Wie ktoś jak szybko to schnie?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 grudnia 2008, 11:37

Wełniane schnie długo, powiedziałbym jak normalne "nietermoaktywne" ciuchy. Z tworzyw sztucznych typu polipropylen, poliamid schnie bardzo szybko około 2-3 razy szybciej niz zwykła bawełna ( testowałem ). Termokomfort bielizny wełnianej jest nieporównywalnie lepszy niż wszystkich sztuczydeł razem wziętych. Co do zapachu to tez lepiej sobie radzą niż polipropylen i poliamid, niestety jestem zbyt dużym czyściochem by testować w trudnych warunkach (jakiś wzmożony wysiłek fizyczny) wełnę dłużej niż 3 dni... ;). Moja opinia jest taka : na zimę wełna bo i tak musimy mieć na zewnątrz coś nieprzemakalnego, a na lato sztuczydła bo można przeprać byle gdzie założyć na gołe ciało i po godzinie będzie suche.
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 26 grudnia 2008, 11:40

Materiał zastosowany to może nie najwyższa półka ale daję radę sprawnie odprowadza pot po wypraniu wysycha ekspresowo
a co do zapachu cóż każdy wydziela w różnym stopniu pot i ma swój specyficzny zapach
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 grudnia 2008, 13:11

W bluzkach ze sztuczydeł ważną rolę w odprowadzaniu wilgoci pełni struktura ułożenia włókien, bo sam poliamid czy polipropylen nic nie przepuszcza, a jedynie odpowiednio zaprojektowane przestrzenie miedzy włóknami dają efekt odprowadzania wilgoci. Wełna ( cały czas pisze o wełnie z merynosów ) ma naturalny splot z mikrowłókien który nie "gryzie" ciała jak zwykła wełna, a właściwości odprowadzania wilgoci ma lepsze niż polimery ( przynajmniej ja tak to odczuwam ). Pocę się mocno więc staram się różnymi patentami ograniczyć to zjawisko, jak na razie wełna dała najlepsze rezultaty zapachowo-wilgotnościowe ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 stycznia 2009, 21:09

Wełna z merynosów i bluzki wykonanej z niej są bardzo dobre :) wypróbowałam jedną zakupioną sztukę na sobie i polecam : ciepło, sucho, komfortowo przy dużym wysiłku i niskich temperaturach ( miałam pogodę z temp. ok.-10 stopni ) jest idealna :) przynajmniej dla mnie ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 stycznia 2009, 13:02

Ja zatem zareklamuję pewną firmę, i nie dlatego że nas sponsorowała :P
po prostu mają rewelacyjny sprzęt za bardzo dobrą cenę. Mowa, oczywiście o firmie Attique.

Handlują na allegro, i co najważniejsze, sami to produkują, dlatego cena jest bardzo przystępna. Powiedzmy, że w wielu przypadkach 3 krotnie niższa od produktów sprzedawanych w sklepach.

No i rzecz jasna, stosują bardzo dobre materiały. Polecam poszukać na allegro.

pozdro dla forumowiczów
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 stycznia 2009, 15:27

Ostatnio też kupiłem kila rzeczy u nich, jak narazie jest OK.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 12 stycznia 2009, 15:39

PiotrP pisze:a zatem zareklamuję pewną firmę, i nie dlatego że nas sponsorowała :P
po prostu mają rewelacyjny sprzęt za bardzo dobrą cenę. Mowa, oczywiście o firmie Attique.
a zniżka będzie jak powołam się na ciebie :lol:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 stycznia 2009, 9:42

janek.n.p.m pisze:a zniżka będzie jak powołam się na ciebie
hmm... tego już nie wiem.. ale z tymi ludźmi można się dogadać.. a i co fajne, zrobią bieliznę pod okreslony wymiar.. chcesz mieć dłuższe nogawki, nie ma sprawy.. uszyją.... przynajmniej dla mnie tak zrobili przed wyjazdem
:)
Pati

Post autor: Pati » 15 stycznia 2009, 10:08

PiotrP pisze:Attique
Ostatnio kupiłam sobie stamtąd bokserkę (też przez Allegro, choć można odebrać osobiście z Raby Wyżnej). Przetestowałam i jestem bardzo zadowolona, ceny mają znośne więc aktualnie czekam na kolejną zamówioną dostawę :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 stycznia 2009, 11:22

Kto to dystrybuuje (o Attique mowa) ? Macie jakieś namiary?
ODPOWIEDZ