Mały aparat w góry

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 08 grudnia 2009, 15:18

zbig9 pisze:Mój Nikon Coolpix kosztował 300 lub 400 PLN. Był najtańszy w Media. Chyba z półtora roku temu. Góry wychodzą nieźle. Kilka razy nieźle upadł i działa. Ale już twarze we wnętrzach można wyglądają kiepsko.
Z moim małym Lumixem jest dokładnie tak samo, na zewnątrz żadnych problemów, we wnętrzach robienie nim zdjęć to istny koszmar.
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 08 grudnia 2009, 15:30

ja mam Samsunga S760, myślę, że jak na chyba najtańszy aparat, jaki znalazłam, jest naprawdę ok, ceny od 208 pln: http://www.bazarcen.pl/product_683857.html
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 grudnia 2009, 14:28

Jeżeli nie ma pogody to zabieram jako Canona a420.Można go kupić na Allegro za ok 100 zł. Nie szkoda, zdjęcia ładne.
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 09 grudnia 2009, 14:38

Olympusy są badziewne - testowałem kilka modeli i generalnie - porażka ...
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 grudnia 2009, 15:44

Ktoś używa względnie małego Canona (mniejszego gabarytami od królikowego)? Jakoś dziwnie się na nie sfokusowałam, bo ponoć w kompaktach mają dobre matryce, ale nie wiem, czy to nie jakaś bajka.
bluejeans

Post autor: bluejeans » 09 grudnia 2009, 17:13

ja mam "małego Canona", ale obecnie przebywa we Francji, wróci jakoś w weekend, to mogę wpisać model (ogólnie rzecz biorąc daje radę) Fotki z niego też mogę przesłać, jak trza będzie :) ale jako rzekłam, nie dzisiaj i nie jutro.

Olympusów jest pewnie na kopy, kwestia modelu Darku :) nie wrzucaj wszystkich Olympusów do jednego wora ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 stycznia 2010, 19:55

Ja chodzilem w gory z Olympusem Fe50 i robilo sie nim bardzo fajne fotki :) bez wiekszych kombinacji(dla amatora w sam raz) Ale niestety pech chcial ze stluklem wyswietlacz :( i lezy teraz bezuzyteczny :( a ja zaszalalem i kupilem Sony Alfa 330 i eksperymentuje w gorach :) ale fakt faktem ze juz nosic jest co :zoboc:
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 24 maja 2010, 12:36

Miał ktoś z Was, lub z waszych znajomych Soniaka WX1 ?
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 maja 2010, 14:45

Ja kupiłem ostatnio takiego małego Kodaka C613.
Tani, zgrabny, zdjęcia ok. :)
Załączniki
kodak c613.jpg
kodak c613.jpg (11.73 KiB) Przejrzano 1784 razy
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 24 maja 2010, 16:43

Królik pisze:Ja kupiłem ostatnio takiego małego Kodaka C613.
Tani, zgrabny, zdjęcia ok.
Ja chcę małpkę, ale nico bardziej zaawansowaną :) gdyż sprzedaję Nikona D40 a chcę stratę w jakości zdjęć jak najmniejszą ponieść :(
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 maja 2010, 10:25

janek.n.p.m - 2 aparaty, ktore trudno umiescic w kategorii 'male' ale sprawne:
Canon PowerShot SX1 IS
Sony HX1
ortodoksyjnie jestem za lustrzankami, ale te 2 zrobily na mnie wrazenie - glownie przez zoom, bo osiagniecie tego samego z lustrem to ciezkie kilogramy sprzetu do dzwigania :-)
Nie szkoda Ci tego D40?
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 25 maja 2010, 20:44

Tomcio pisze:Nie szkoda Ci tego D40?
Szkoda i to bardzo, jeszcze na gwarancji jest
Z Nikona korzystałem tylko z automatu, uczyć się nie chce :( a teraz te małpki są przyzwoite.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 25 maja 2010, 21:59

A z ciekawości za ile chcesz go sprzedać i z jakim lustrem?
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 26 maja 2010, 10:04

tom-pi4 pisze:A z ciekawości za ile chcesz go sprzedać i z jakim lustrem?
http://www.allegro.pl/item1042284178_ni ... kazja.html
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 10 lipca 2010, 22:54

ODPOWIEDZ