Kijki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2010, 13:59

jurekbl1 pisze:W kijkach tych poszczególne segmenty zaciskane są za pomocą takich flipów(coś takiego jak np. w statywach fotograficznych)
Mój Petzl też ma taki mechanizm, ale jest to jedynie wygoda. Po prostu szybciej je dopasowuję, natomiast nic nie ma to wspólnego z chowaniem się poszczególnych części w trakcie użytkowania :(
Jest tak, jak mówi Mariusz - można dokręcić śruby, ale im częściej i mocniej to robię, tym szybciej / mocniej wyrabia się gniazdo :(
Anonymous

Kije trekingowe

Post autor: Anonymous » 12 kwietnia 2010, 14:42

Zacznę na samym wstępie od tego, iż nie mogłem znaleźć tematu dotyczącego kijków trekingowych, jeżeli owy temat istnieje to proszę mój post przenieść. Chciałem się zapytać jakie kijki proponujecie aby zakupić dobrze by było gdyby po złożeniu nie zajmowały dużo miejsca. Podzielcie się swoimi opiniami. Pozdrawiam
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 12 kwietnia 2010, 15:06

Ja używam zwykłych teleskopowych kijków z antyszokiem kupionych za 49 złotych w Selgrosie. Sprawdzają się super :) Polecam.

Edit:
Ślepota mnie dopadła bo też chciałem przerzucić i nie mogłem znaleźć
:/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 kwietnia 2010, 17:09

tom-pi4 czy uważasz że te kijki http://www.allegro.pl/item991551013_now ... _6912.html sprawdziły by się, gdyż zamierzam sobie takie sprawić. Może ktoś z was używa tych kijków to proszę o opinię
Tymuś

Post autor: Tymuś » 12 kwietnia 2010, 18:27

bunio0107 pisze:tom-pi4 czy uważasz że te kijki http://www.allegro.pl/item991551013_now ... _6912.html sprawdziły by się, gdyż zamierzam sobie takie sprawić. Może ktoś z was używa tych kijków to proszę o opinię

syf
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 12 kwietnia 2010, 19:10

Ja używam teleskopowych bez antyszoka,z rękojeścią z korka oraz pół rękawicą bardzo dobrze sprawdzającą się w śniegu oraz w błocie kupione za 69 lub 79zł.Kupiłem rok temu i jestem bardzo zadowolony. :)
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 kwietnia 2010, 20:55

Tymuś pisze:syf
Tymuś mógł byś bardziej sprecyzować swoją wypowiedź. Spotkałeś się już z tymi kijkami ?? jestem naprawdę ciekaw bo nie chcę kupować czegoś co mi się szybko zepsuje. Jakich ty używasz będę wdzięczny za wszelkie opinie i propozycje. Pozdrawiam :)
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 12 kwietnia 2010, 21:25

Nie wiem nie znam się na kijach trekkingowych ale uważam, że większość będzie sprawdzać się tak samo czy będą kosztowały 20 zł czy 200 zł. Dla mnie kije trekkingowe to tylko zwykłe podpieraki i nie zainwestowałbym w nie więcej niż 50 zł. No ale każdy może mieć swoje znanie na ten temat.
Tymuś pisze:syf
A też z chęcią bym się dowiedział czemu to uważasz, że to taki syf?
Tymuś

Post autor: Tymuś » 13 kwietnia 2010, 11:17

bunio0107 pisze:Tymuś mógł byś bardziej sprecyzować swoją wypowiedź. Spotkałeś się już z tymi kijkami ?? jestem naprawdę ciekaw bo nie chcę kupować czegoś co mi się szybko zepsuje. Jakich ty używasz będę wdzięczny za wszelkie opinie i propozycje. Pozdrawiam :)
Nie ma niełamiących się kijów i nawet para za 300 zł, jeżeli będziesz miał pecha, może ulec zniszczeniu już podczas pierwszego wypadu, natomiast funkcjonalność i wytrzymałość wzrastają proporcjonalnie do ceny. Polecam LEKI i Black Diamonda. Sam zresztą korzystam z LEKI( trekking, narty, biegówki). W razie uszkodzenia kija, LEKI oferuje części wymienne
Mirek

Post autor: Mirek » 13 kwietnia 2010, 11:20

Mam kijki AV Star kupione w hipermarkecie za 49 zeta i trzeci sezon sprawują się dobrze. :zoboc:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2010, 11:40

bunio0107  W jaki teren potrzebujesz tych kijków? Jak na typowo beskidzkie wycieczki, to bierz, bo to tylko kijki, ale jak już coś ostrzej to raczej doinwestuj za radą Tymusia. Ja w Tatrach używam badziewia z Decathlon'a i nigdy nie wiem kiedy mi się któryś złoży i polecę, końcówki też nie trzymają najlepiej. Chwilami strach się bać.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2010, 12:28

Dzięki wielkie w sumie to rozchodzi mi się o wycieczki w tatry polskie i słowackie i dlatego chciałem kupić coś lepszego dlatego pytam się o wasze zdanie a może powiedzcie mi co sądzicie o tych kijkach http://www.bartsport.pl/kije-trekkingow ... o-elliptic oraz http://www.cerrotorre.pl/product-pol-10 ... para-.html
Tymuś

Post autor: Tymuś » 13 kwietnia 2010, 13:53

zadzwoniłem do kumpla, który ma kije z Blacka. jeździ na turach. jak się mu złamała końcówka to bez problemu wymienili. upewnij się, że są na gwarancji
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2010, 14:10

Dzięki Tymuś naprawdę mi pomogłeś w poniedziałek idę zakupić sobie kijki jednak lepiej zainwestować. Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2010, 14:18

Fajny system blokowania. Mooliczek używa kijków z takim zatrzaskiem, jak wyregulujesz dobrze śrubę to nie powinny się same składać.
ODPOWIEDZ