Kijki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 26 grudnia 2013, 14:24

włodarz pisze:Ja kupiłem dwa kijki w Tesco za 20 PLN. Służą mi niezawodnie już trzeci rok. Jedynie starły się metalowe końcówki, ale też nigdy nie używałem gumowych nakładek na asfalt. W życiu nie dam 300-500 zł za kije.
Ja kupiłem kijki za 40zł, wystarczyły na cztery dni chodzenia po górach. Jestem ciężki, więc nie wytrzymały zaciski na kijkach. Teraz mam BD i jestem bardzo zadowolony.
Mirek

Post autor: Mirek » 26 grudnia 2013, 14:33

Mam kijki za 60 zyla i sprawdzają się już od kilku sezonów mimo mojej wagi ponad 100 kg.Gumowe stopki nie wytrzymały tylko.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 grudnia 2013, 10:48

Jakie modele polecacie z przeznaczeniem na lodowiec, moreny lodowcowe i pola firnowe, przy plecaku 22-25 kg?
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 29 grudnia 2013, 12:33

TNT'omek pisze:Używam i to z powodzeniem od 2007r.

Fizan Fizalp 3

Bez zbędnych bajerów, ale z widią i co najważniejsze z aluminium 7075.

Zwykłe skręcane ,bez antishocka .
Kupiłem takie, pewnie koniec serii wię w "przecenie".
Prezentują się nieźle, bardzo lekkie, elastyczne (wyginałem w sklepie do 3 cm wyboczenia) i powracały bez szkody, skręcanie masywne, rączka z gąbki więc nietrwała ale ja nie lubię korka (i nie wiem dlaczego). Zobaczymy w praniu co są warte.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 30 grudnia 2013, 9:44

mrówkojad pisze:Jakie modele polecacie z przeznaczeniem na lodowiec, moreny lodowcowe i pola firnowe, przy plecaku 22-25 kg?
Ja używam kijków marki Black Diamond Contour Elliptic. Bardzo trwałe, łatwo się je rozkłada (nawet w rękawiczkach). Nie są okrągłe jak większość kijków. Niby eliptyczny kształ ma podnieść ich wytrzymałość. Ja mam starszy model, najnowszy podobno wygląda jakoś tak :) Ogólnie polecam.

Obrazek
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 30 grudnia 2013, 11:31

Skadi pisze:Black Diamond Contour Elliptic.
Rewelacyjne ino cena powala. :8)
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 30 grudnia 2013, 15:01

http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... Fizan.html
A ja kupiłem takie. I to sporo taniej niż w sklepie internetowym. ;)
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 30 grudnia 2013, 15:08

Jędral pisze:http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... Fizan.html
A ja kupiłem takie. I to sporo taniej niż w sklepie internetowym. ;)
Ja swoje BD kupiłem w Decathlonie za 79 złotych. Ktoś źle wydrukował cenę na ten produkt i miałem fart.
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 31 grudnia 2013, 17:29

Jędral pisze:
Skadi pisze:Black Diamond Contour Elliptic.
Rewelacyjne ino cena powala. :8)
Ja swoje kijki "kupiłam" jako trzeci produkt w słynnej promocji Skalnika, stąd zakup tak nie bolał ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 stycznia 2014, 8:54

Kijki są bardzo dobrym rozwiązaniem. Jednak samo kupno nie czyni nas już zawodowym kijkarzem. Pracuje przy tym całe ciało, ale jedno ale..
ale takie.. że na kijkach trzeba umieć zaznaczam umieć chodzić.
Niejednokrotnie się o tym mówi. Odpowiedni trening uczyni nam dobrym zawodnikiem ;)
Złe używanie kijków może nam pogorszyć stan zdrowia i to jest potwierdzone.
Spora ilość ludzi korzysta z tego sprzętu i nie powiem, ciekawe zajęcie nawet w ciężki śnieg. Dodam żeby nie kupować kijków marketach etc.
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Post autor: Tomek.P » 17 marca 2016, 15:27

Rozważam zakup kijków. Kijki mają być porządne. Przejrzałem kilka poprzednich stron i często dyskusja toczy się nad tym, czy jest sens inwestowanie w drogie kijki. Kijki mają być prezentem, więc nie chcę kupować "byle czego". Czy ktoś ma któreś z poniższych?

Kije trekkingowe Black Diamond Trail III - fire red
http://8a.pl/kije-trekkingowe-black-dia ... e-red.html

Kije Black Diamond Trail Ergo Cork III - fire red
http://8a.pl/kije-black-diamond-trail-e ... .html#opis

Raczej skłaniam się ku pierwszej, tańszej opcji, bo szerszy zakres regulacji i 80 gram mniej w przypadku droższej, drugiej opcji mnie nie interesuje.
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

http://tomaszplaszczyk.pl/
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 17 marca 2016, 18:03

Używam BD Trail w wersji Lady i jestem zadowolona. Są mniej zawodne od tych skręcanych i dużo łatwiejsze do regulacji zimą w rękawicach. Polecam.

Ten drugi model jest podobno lepszy dla nadgarstków, ale nie próbowałam, więc nie mogę tego potwierdzić.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
martun
Turysta
Turysta
Posty: 5
Rejestracja: 11 stycznia 2017, 11:52

Re: Kijki

Post autor: martun » 11 stycznia 2017, 12:58

Myślisz że rodzaj kijków ma aż takie znaczenie, może dobrze jest sprowadzić sobie przez transport morski coś z Chin? w sumie przy dłuższych trasach każdy detal jest ważny, ale czy w przypadku kijków też ?
Ostatnio zmieniony 01 marca 2017, 16:23 przez martun, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozycjonowanie i budowa stron internetowych http://www.beako.eu pozycjonowanie wizytówek google moja firma, adwords.
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Re: Kijki

Post autor: viking » 14 stycznia 2017, 20:14

Martun,
moim skromnym zdaniem, skorzystaj z rad zarówno Ha-nki, jak i Tomka P
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
PiotrZi
Turysta
Turysta
Posty: 7
Rejestracja: 03 września 2019, 18:14

Re: Kijki

Post autor: PiotrZi » 07 września 2019, 17:21

Cześć,
Off topic,
Widzę że w skalniku są wszystkie kije trekkingowe -40%. To raczej dobra oferta zwłaszcza na kije black diamonda.
https://www.skalnik.pl/sprzet-turystycz ... rekkingowe
Ja używam kijków Trail z Black Diamond. To najtańszy model a na prawdę są nie do zajechania, więc jak ktoś potrzebuje to brać.
ODPOWIEDZ