Plecaki: Jaki plecak? Pojemność plecaka... itp.

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Norbert

Post autor: Norbert » 05 lipca 2008, 0:34

co sądzicie o plecaku Campusa Atrio 35 L http://campus.com.pl/strona.php?p=60&_s ... #prodNazwa

potrzebny mi jest plecak na jednodniowe wycieczki w góry, ma z Was ktos ten model? Jak się sprawuje?
Bo wydaje mnie sie ze jest ciekawy, ogladałem na żywo i sie zastanawiam nad jego zakupem.

Serdecznie pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lipca 2008, 11:13

Ja na co dzień używam plecaka firmy Campus i jestem bardzo zadowolony. Wygodny, dobrze wykonany, a to jest podstawa. Myslę, że będziesz zadowolony.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lipca 2008, 11:21

Ze zdjęcia to ten plecak wygląda mi na 40L lub nawet 50L. Z opisu wynika, że jest wykonany z solidnych materiałów. Znajomi mają plecaki Campusa (nie wiem czy akurat ten model), ale jeszcze nikt nie narzekał. Sadzę, że jest to dobry wybór i będziesz z niego zadowolony.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lipca 2008, 14:56

Norbert pisze:potrzebny mi jest plecak na jednodniowe wycieczki w góry
Dobry solidny plecak na krótkie wycieczki :8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lipca 2008, 15:02

Ja od trzech lat używam Campusa Freedom 75 i jestem z niego bardzo zadowolony.Natomiast moja żona i syn mają plecaki Campus Ebro 55 i również nie narzekają.Świadczy to chyba o tym że warto kupować plecaki Campusa nie tylko ze względu na przystępną cenę ale przede wszystkim na jakość oraz trwałość :)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 05 lipca 2008, 15:07

Ja mam starego Explorera 90, którego cioram już ładnych parę lat- bałem się nieco Campusa, ale ten plecak się dobrze sprawuje. Potem kupiłem jeszcze Lunara 40, ale mało z nim chodziłem- choć na to co miałem okazję też jest okej. Bardzo dobry system nośny, prosta konstrukcja.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Norbert

Post autor: Norbert » 09 lipca 2008, 20:40

Norbert pisze:co sądzicie o plecaku Campusa Atrio 35 L http://campus.com.pl/strona.php?p=60&_s ... #prodNazwa
Kupiłem ten plecaczek :) niestety nie miałem okazji go jeszcze praktycznie przetestować, ale za niecałe 4 tyg sie dowiem.

Muszę jednak przyznać ze jest bardzo fajny i funkcjonalny, bardzo dobrze leży na plecach, swietnie dopasowany system nośny, duża możliwość kompresji, wbudowany pokrowiec, polecam ten plecak. Wart jest swojej ceny :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lipca 2008, 21:01

Norbert pisze:bardzo dobrze leży na plecach, swietnie dopasowany system nośny,
Jak to sprawdzałeś?? Ja mam propozycję, wypchaj plecak tak jak w góry i idz w nim na miasto pochodzić. Jeżeli po kilku godzinach nadal będziesz miał takie same zdanie jak napisałeś, to tylko potwierdzisz te słowa.

Mały offtop: znajomy co pracuje w sklepie narciarskim opowiadał mi, ze przyszedł gościu po kask, powiedział że go weźmie, ale musi w nim posiedzieć przed TV cały wieczór. Zapłacił i miał powiedzieć na następny dzień co i jak. Jak się okazało kask idealnie pasował i koleś kupił...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lipca 2008, 9:19

gruby pisze:ze przyszedł gościu po kask, powiedział że go weźmie, ale musi w nim posiedzieć przed TV cały wieczór
Stary, ja skorupy kupowałem trzy dni, katowałem w domu nogę, trzema różnymi rozmiarami :) A i tak kolega Yata - stary himalaista, jednym krótkim zdaniem sprowadził mnie czwartego dnia na ziemię i wreszcie wziąłem inny rozmiar, czego nie żałuję z perspektywy czasu.
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 12 sierpnia 2008, 22:03

ZJAWA pisze:Z Milo Ayaco się nie patyczkuje wypycham go na max nic się nie pruje może Raf miał pecha
Na pocztku u mnie też się nie pruło,ale tera juz szwy puściły w kilku miejscach,po roku intensywnego uzytkowania.Juz nie kupie plecaka tej firmy.Szukam tera czegoś trwalszego,co myslicie o takim plecaczku:
http://ngt.pl/56,karrimor-cougar-55-75. ... 56&iPage=1
Miał ktos doczynienie ztym lub podobnym modelem?
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 12 sierpnia 2008, 23:03

Weź sobie model Panther: prosta konstrukcja, solidnie wykonane.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 12 sierpnia 2008, 23:20

Jedyny mankament przeze mnie zauważony to brak dwóch pętli na czekany: póki chodzisz z jedną dziabą- nie ma problemu, potem trzeba zapinać je nieco mniej wygodnie.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2008, 23:26

A jeśli o Phanter karrimora mowa to proszę:
http://ngt.pl/?p=test&nr=226

Problem tylko z tym że karrimor coraz częściej puszcze sztuki źle odszyte. No cóż globalizacja, cienko przędom, Made in China, świat zmieża ku zagładzie :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 sierpnia 2008, 6:50

Użytkuję Panthera i co do jakości nie mam zastrzerzeń:) Natomiast poważnym mankamentem jest w zasadzie brak jakichkolwiek kieszeni:/ Za to bardzo dużym plusem jest cena tego plecaka:)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 14 sierpnia 2008, 8:48

inz_blacha pisze:atomiast poważnym mankamentem jest w zasadzie brak jakichkolwiek kieszeni:/
Dla mnie to akurat plus...
Ale o gustach się nie dyskutuje.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
ODPOWIEDZ