Mapy

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 18 grudnia 2011, 9:55

Ja nie dostałem potwierdzenia zamówienia, ale na drugi dzień po przelewie paczkę z przewodnikami.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 18 grudnia 2011, 16:04

właśnie złożyłam zamówienie :)

mam pytanie bo jest tam dużo zniżek na groupona - widział KTOŚ ich ofertę na GROUPONIE???
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 18 grudnia 2011, 16:42

piter87 pisze:ja dostałem potwierdzenie, a co do skali o którą pyta Elizz to szczerze mówiąc ta mapka która jest laminowana i rozkładana jest fest mała wiec tak naprawde wg mnie nie nadaje sie do niczego, jedynie do drobnej orientacji, ale w przewodniku jest mapa ale z kolei stronnicowa wiec tez na pieruna jak dla mnie (początkującego) bo ja potrzebuje konkretnej mapy dużej rozkładanej czytelnej, ale przewodniki dla mnie z kolei są ok:) ładnie opisane co i jak

a do planowania tras używam Was forumowiczów:) i tej stronki http://www.szlaki.net.pl/
dzięki o to mi chodziło :)
Awatar użytkownika
Kobi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 27 sierpnia 2010, 16:02

Post autor: Kobi » 19 grudnia 2011, 15:01

Fajnie Kobi, że udostępniłes info o mapach:)
No ktoś musiał Cie wyręczyć ;)
piter87 pisze:mapka która jest laminowana i rozkładana jest fest mała wiec tak naprawde wg mnie nie nadaje sie do niczego, jedynie do drobnej orientacji, ale w przewodniku jest mapa ale z kolei stronnicowa wiec tez na pieruna
No racja, mapki laminowane, mały format, ale da się odczytać wszystko bez problemu, jedyne czego mi na nich brakuje to części opisów szlaków, ( nie zmieściły by się) i dokładniejszego terenu Słowacji
ninik pisze:dostaliście potwierdzenie mailem, że złożyliście zamówienie???
Potwierdzenia nie dostałem mailem, zadzwoniłem osobiście i powiedzieli mi gdzie aktualnie paczka się znajduje.
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 19 grudnia 2011, 17:07

Kobi pisze:ninik powiedział/-a:
dostaliście potwierdzenie mailem, że złożyliście zamówienie???


Potwierdzenia nie dostałem mailem, zadzwoniłem osobiście i powiedzieli mi gdzie aktualnie paczka się znajduje.
Dziś też dzwoniłem i się im gdzieś moje zamówienie zawieruszyło. Dziś mieli wysłać więc jutro już będę mógł się nimi cieszyć :jupi:
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 grudnia 2011, 17:17

Ptoszek pisze: Dziś też dzwoniłem i się im gdzieś moje zamówienie zawieruszyło
za dużo GSów zamówiło i sie teraz tracą:P
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 grudnia 2011, 19:06

Mam ten pakiet (ale pelny - z Tartami, Sudetami, Swietokrzyskimi itd) juz ze 2 lata - pilnujcie jak bedziedzie przechowywac, bo ta filia z okladki lubi przywierac do siebie i w 2 egzemplarzach ja porwalem wyjmujac z polki gdzie stoja (moze jest ich za duzo i za ciasno stoja? :lol: )
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 20 grudnia 2011, 21:48

Również zamówiłam ten pakiet - przyszedł lotem błyskawicy - zamówienie o 18.00, następnego dnia o 10.30 - przeglądam przewodniki! Fajne, ale jak dla mnie zbyt drobnym i mało kontrastowym druczkiem napisane :/ . Solidnych okularów do nich potrzebuję ;)
Podobają mi się ilustracje przebiegu trasy dotyczące podejść.
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 20 grudnia 2011, 21:58

Jeny, nie wytrzymam, chyba też zamówię :roll:
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 20 grudnia 2011, 23:32

mam i ja Kobi dzieki
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 20 grudnia 2011, 23:33

No no poczta UPC szybko "dochodzi" z paczkami.....niecałe 24h od zamówienia i paczka już w domu....dobra cena za taki komplecik,tylko szkoda,że rok wydania 2007,ale i tak się opłaca :) Polecam :spoko:
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 21 grudnia 2011, 20:58

też dostałam przesyłkę lotem błyskawicy :)
zamówiłam sobie też album Tatr z mapą: http://www.e-map.pl/index.php?map=563&E ... 569dc14026 - miałam wczoraj co przeglądać :>
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Post autor: olo23333 » 21 grudnia 2011, 21:10

Ja zamawiałem w niedzielę a ponoć we wtorek doszło... żonka zwinęła i mam pod choinkę dopiero dostać - wyczaiła że to znowu przewodniki które"walają się po całym domu" :) nic na to nie poradzę że lubię sobie poczytać a że przy tym gdzieś mi się coś zostanie )
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 21 grudnia 2011, 21:29

ja też dostałem w 48 godz.

co ciekawe nie było mapy w Beskidzie Żywieckim tylko dołączyli zwykłą laminowaną
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 22 grudnia 2011, 18:09

Doszły i do mnie :) Moim zdaniem mapy są w miarę czytelne. Dla mnie najistotniejsze jest to, że mają czasówkę. Tylko druczek w przewodniku taki drobny, że powinni dostarczyć lupę w pakiecie ;) Ale do plecaka w sam raz- nie zajmują dużo miejsca.
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
ODPOWIEDZ